نبود منابع آب پایدار برای سیستان یکی از مصادیق قطعی ترک فعل توسط مسئولینی است که طی این سالها مسئولیت داشتند

  • کد خبر : 47653
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
نبود منابع آب پایدار برای سیستان یکی از مصادیق قطعی ترک فعل توسط مسئولینی است که طی این سالها مسئولیت داشتند
نماز عید سعید فطر ۱۳ اردیبهشت ۱۴٠۱ به امامت حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه شهرستان زابل برگزار شد.

گندم خبر، ماه رمضان تمام شد در حالی که کماکان گروهک معلوم الحال طالبان همچنان آب را به روی سیستان بسته نگه داشته است. گرچه چندین ماه است که این آب را بسته نگه داشته اند و به کوری چشم دشمنان این ملت، سیستان عزیز ما به آب پایدار دست خواهد یافت. تردیدی در آن نیست گرچه باید سی سال پیش به فکر آب پایدار می بودیم و نبود منابع آب پایدار برای سیستان یکی از مصادیق قطعی ترک فعل توسط مسئولینی است که طی این سالها مسئولیت داشتند. چطور گذاشتند که این آب به بند ناف سیستان گره بخورد؟

قریب به یک سال است که عزیزان ما در سپاه در چاه نیمه ها آب را قطره قطره منتقل می کنند تا مبادا در سیستان کسی احساس تشنگی کند و نخواهد کرد.

و امروز هم کسانی که شیعه و محب علی علیه السلام را مهدورالدم می دانند به سرشاخه های این آب حاکم شدند. چه فرقی بین آنها و سپاه عمر سعد هست؟ البته این طرف تفاوتی هست. این طرف یک ملت رشید و مقتدر و قوی و با جوانان با انگیزه و عالم که نخواهند گذاشت مردم احساس تشنگی کنند. قریب به یک سال است که عزیزان ما در سپاه در چاه نیمه ها آب را قطره قطره منتقل می کنند تا مبادا در سیستان کسی احساس تشنگی کند و نخواهد کرد.

بین متلاشی شدن بدن شیعه و سنی در افغانستان و آبی که به روی محبین اهل بیت علیهم السلام بسته شد رابطه بسیار نزدیک و مستقیمی وجود دارد.
اما حرفی که دارم این است که است بین آن بمبی که در آن مدرسه ابتدایی دخترانه در کابل منفجر می شود و در آن مدرسه پسرانه در مزارشریف منفجر می شود و در آن مسجد قندوز منفجر می شود. در واقع بین متلاشی شدن بدن شیعه و سنی در افغانستان و آبی که به روی محبین اهل بیت علیهم السلام بسته شد رابطه بسیار نزدیک و مستقیمی وجود دارد هر دو اینها از یک منشاء سرچشمه می گیرند. علت و منشاء نزدیک تفکر کثیف تکفیری است اما منشاء اصلی آن دست های پلیدی است که استکبار جهانی با این دست های پلید علیه ملت و نظام ما برنامه ریزی کرده است.

آنها سال ها است که جنگ آب را با محبین اهل بیت علیهم السلام آغاز کردند.
آنها سال ها است که جنگ آب را با محبین اهل بیت علیهم السلام آغاز کردند. سدهای متعددی که در ترکیه زده شد این پیام را داد. سدهایی که در افغانستان زده شد این پیام را داد. افغانستانی که جاده آسفالت ندارد اما سد کجکی با آن همه استحکام دارد. مردمی که امکانات اولیه ندارند اما آبی که قرار است و قرن ها و قرن ها است به سمت ایران می آید صدها میلیون دلار آنجا هزینه می شود تا این آب به سمت یک شوره زار منحرف شود. خیلی باید آدم عقل و شعورش کوچک باشد که این را درک نکند که این یک توطئه است. چه تفاوتی بین انحراف آب به سمت شوره زار و بستن آب است؟ هامون ما سال ها است که تشنه است. حال از آن طرف مرز آدم انتظاری ندارد. بپذیرید که خصم است. بپذیرید که به تعهدش عمل نمی کند.

آقایان اگر می خواهید برای آب سیستان تصمیمی بگیرید و مذاکره ای کنید لطفا یک ماه بیایید و در سیستان بین مردم زندگی کنید.
از زمانی که همین طالبان سرکار آمدند چند بار گفتند: چشم آب را رها می کنیم؟ در مذاکره می گویند صبر کنید یک ماه یا دو هفته و یا یک هفته دیگر آب را باز می کنیم. بعد آب را باز می کنند و می گویند برای کشاورز خودمان باز کردیم مال شما نیست. یعنی آنها باید واقعا چه کنند که برخی از مدیران ارشد تهران نشین درک کنند که این یک توطئه هست؟ آقایانی که در تهران نشستند و مسئول پیگیری این مسئله هستند، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان، فرماندار عزیز ما در این مراسم حضور دارد به ایشان عرض می کنم و ایشان به گوش آقایان برسانند. آقایان اگر می خواهید برای آب سیستان تصمیمی بگیرید و مذاکره ای کنید لطفا یک ماه بیایید و در سیستان بین مردم زندگی کنید. بیایید و قایق هایی را ببینید که زیر خاک دفن شده است. قایقی که تا چند سال پیش سه خانواده را تامین می کرد. بیایید و زمین هایی را ببینید که از شدت عطش سینه شان شکافته شده است. زمینی که تا دو یا سه سال پیش با زکات آن زمین مسجد، حمام، خانه بهداشت و جاده ساخته می شد. آن موقع بروید و مذاکره کنید.

در موضوع حق آبه برداشت بنده این است که آقایان مقتدرانه مذاکره نکردند.
آقایان به نشستن و بعد هم چندتا دروغ شنیدن و بعد هم سریع مصاحبه کردن که اگر هم مصاحبه نکنند انگار مشکلی پیش می آید. مصاحبه می کنند که صحبت کردیم و آب فردا یا پس فردا می آید و… یا عزیزان ما جدی نیستند و یا نمی دانند جدیت چیست؟ برداشت ما این است واگر غلط است بیایند و مستدل بیایند و پشت همین میکروفن بگویند که این حرف غلط است. بنده حاضرم که جلوی مردم از ایشان با افتخار عذرخواهی کنم. برداشت بنده این است که آقایان مقتدرانه مذاکره نکردند.

گاهی بعضی هم که از سر دلسوزی حرفی می زنند می گویند که مراقب باشید که آنها تحریک نشوند. چطور است که مردم ما از تشنگی به فکر مهاجرت می افتند چیزی نیست اما آنها یک وقتی خم به ابرویشان بیاید طوری است؟ به جهنم که خم به ابرویشان می آید. هامون آب ندارد. هامون یک تالاب بین المللی است. بروید و در مجامع بین المللی شکایت کنید. سازمان ملل بروید. دنیا را پشت سر خودتان بکشانید. در سطح جهان این خبر را منتشر کنید.

همه جا پر کنید. خبر هامون تشنه امروز باید تمام سطح کره زمین را گرفته باشد. چون یکی از هفت اکوسیستم مهم و حیاتی در جهان است. سال ها است که این تالاب خشک است آنوقت شما چه دارید می کنید؟ آب هم هست و آنها می بینند که شما خیلی قشنگ و آرام می گویید که آقایان طالبان ببخشید شرمنده یک وقت ناراحت نشوید لطف کنید و محبت کنید اجازه بدهید کمی آب بیاید. هر کسی باشد نمی دهد. تعهدی کردند باید به تعهدشان عمل کنند. محکم بگویید تعهد دادید عمل کنید. عمل نکنید مجبورتان می کنیم. باید عمل کنید. پس نظام این همه اقتدار را در این چهل وسه سال برای چه جمع کرده است؟ یک وقتی همین جا گفتم که ای کاش سیاسیون ما بروند و سر کلاس افسران ارشد ارتش و سپاه بنشینند و یک دوره یک یا دو هفته ای بگذرانند.

وقتی که با طرف تان مواجه می شوید آنقدر مقتدر باشید که او بفهمد با چه کسی طرف است.
خواهش می کنم که آقایانی که برای حق آبه سیستان مامور هستند زندگی شان را به سیستان بیاورند. زن و بچه خویش را به سیستان بیاورند و اینجا زندگی کنند. تا بتوانند از این مردم درست دفاع کنند. وقتی که با طرف تان مواجه می شوید آنقدر مقتدر باشید که او بفهمد با چه کسی طرف است. اسم حاج قاسم برای فراری دادن هزاران تکفیری کافی بود. این یعنی اینکه شما می توانید ظرفیتی داشته باشید که اسم شما کافی باشد برای اینکه چه طالب و چه غیر طالب و چه هر کسی و نا کسی دیگر که بخواهد حاکم بر افغانستان باشد در برابر شما زانو بزند. (تکبر نمازگزاران)

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=47653
  • دیدگاه‌ها برای نبود منابع آب پایدار برای سیستان یکی از مصادیق قطعی ترک فعل توسط مسئولینی است که طی این سالها مسئولیت داشتند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.