امام جمعه زابل خطاب به سیستانی های گلستان: سیستان از ریزگـردهای هـامون رنـج نمـیبرد، بلـکـه از ریزگــرد غفلت رنج میبرد، غفلت همه مـا.

 • کد خبر : 27325
 • ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
امام جمعه زابل خطاب به سیستانی های گلستان: سیستان از ریزگـردهای هـامون رنـج نمـیبرد، بلـکـه از ریزگــرد غفلت رنج میبرد، غفلت همه مـا.

گندمـــــ پرس : عصر دیروز نشستی در حسینیه سیستانی های گـرگان با هــدف بررسی گزارش عملکرد شورای هم اندیشی و راهبردی برگزار شد. به گـــزارش گندمــــ پرس به نقل از شاهــد فــردا ، در این نشست امام جمعه زابل خطاب به سیستانی های گلستان عنوان کرد: ابتدا همه شما را دعوت به تقوای الهی می […]

گندمـــــ پرس : عصر دیروز نشستی در حسینیه سیستانی های گـرگان با هــدف بررسی گزارش عملکرد شورای هم اندیشی و راهبردی برگزار شد.

امام-جمعه-در-گرگان-8

به گـــزارش گندمــــ پرس به نقل از شاهــد فــردا ، در این نشست امام جمعه زابل خطاب به سیستانی های گلستان عنوان کرد: ابتدا همه شما را دعوت به تقوای الهی می نمایم، وی ضمن تشکر از برگزار کنندگان نشست گفت: سیستان سرزمین اسطوره هاست، مهد دلیران و جوانمردان است، سرزمین اجتهاد، سرزمین آیت الله سیستانی، آیت الله مرتضی مطهری سیستانی، آیت الله حسینی طباطبایی، آیت الله بختیاری، آیت الله شریفی سیستانی، مهد جهاد و شجاعت و شهامت و شهادت است، سرزمین شهید میرحسینی که مقام معظم رهبری در وصف آن می گوید: من سیستان را اینگونه شناختم، یعنی سیستان را با شهید میرحسینی شناختم، سیستان یعنی شهید عالی، سرزمین آن شخصیتی که حسین فهمیده را دوباره تکرار کرد، اما با یک الگوی پیچیده تر، شهید مسلم کیخا؛ ما این افتخارات و تمدن بزرگ را داریم.

امام-جمعه-در-گرگان-11

 

سرزمین اولینها، سیستانی ها اولین کسانی بودند که انتقام خون سیدالشهدا را گرفتند، اولین جراحی مغز جهان در سیستان انجام شد، اولین چشم مصنوعی جهان در سیستان ساخته شد، اولین انیمیشن جهان و اولین تمدن شهرنشینی جهان در این سرزمین زیر خرمن ها خاک خوابیده است.

 

سیستان از ریزگردها رنج میبرد، امروز سیستان از ریزگردهای هامون رنج نمیبرد، بلکه از ریزگرد غفلت رنج میبرد، غفلت همه ما.

 

الحمدالله حرکات خوبی اکنون در حال انجام است، دارد قدمهای خوبی برداشته می شود، اولین همایش شهید مطهری را در سال گذشته در سیستان داشتیم، هدف این است که ما خودمان را پیدا کنیم، خیلی از بزرگان خودمان را تا کنون نشناختیم، از جمله امیر شهید محمد میر، اعجوبه ای که در کار خود یک متخصص بود.

 

حجت الاسلام کیخا در ادامه گفت: همه کارهای خود را برای خدا کنید، وی اشاره کرد: اولین حسینیه دارالولایه در سیستان تاسیس شد، برای اولین بار رسما درس فلسفه علامه طباطبایی تدریس شد، و انشاالله اگر ید واحد باشید بزودی درس خارج و اجتهاد  نیز در زابل تدریس خواهد شد.

 

امام جمعه زابل خطاب به سیستانی های گلستان گفت: شما اگر در گلستان زندگی میکنید، در ضمن اینکه در کنار هم هستید محکم باشید، ملاک شما در هر انتخابی خدا باشد، اگر دیدید در میان شما سیستانی ها فردی است که توانمندی آن را دارد که گرگان را گلستان و گلستان را گلستان کند به او رای دهید و اما، اگر کسی در جمع شما اینچنین شاخصه ای را ندارد و اگر هم وجود دارد و آن شخص غیر سیستانی است، اگر برتری دارد به او رای دهید.

امام-جمعه-در-گرگان-10

 

حجت الاسلام کیخا گفت: در تمامی عرصه ها در کنار یکدیگر باشید تا دیده شوید، تا همه بدانند قوم بزرگی هستید، و همیشه تصمیمات بزرگی می گیرید، و ملاک شما هم خدا باشد.

 

 

نگاهی هم به سیستان داشته باشید.

اکنون در زابل جوانان ما مطالبه گر شده اند، همدل و همزبان شده اند، در کنار مسئولین هستند و تمامی امورات مدیران را رصد میکنند، ما نیز عملکرد مسئولین را نظاره گر هستیم واعلام کرده ایم که منبعد هیچ مسئولی در سیستان حاشیه امن خبری نخواهد داشت.

مسئولین عملکرد خوبی داشته باشند مردم قدردان آنها هستند، اما اگر عملکرد خوبی نداشته باشند و در کار خود خیانت نمایند مردم ما فهیم هستند و متوجه خواهند شد و آن را بازخواست خواهند کرد.

 

 

از شما سیستانی های گلستان میخواهم سیستان را مدنظر قرار دهید، اشتغال و اقتصاد سیستان را مورد توجه قرار دهید، این را بدانید اگر در مناطق دیگر تلاش میکنند ارزش افزوده داشته باشند، در زابل مردم تلاش میکنند زنده بمانند، و لقمه نانی داشته باشند.

سیستان را دریابید و به یاری سیستان بشتابید، فقرای سیستان را دریابید.

 

 

امام جمعه زابل خطاب به دولتمردان تدبیر وامید گفت: دولت محترم باید یارانه مخصوص به سیستانی ها بدهد، سیستانی ها وظیفه مرز داری را برعهده دارند، مجلس باید تلاش کند حق مرز نشینی سیستانی ها بیش از سایرین داده شود.

 

 

احداث دیوار امنیتی در سیستان یک اشتباه بود، امیدواریم با بازگشایی معبر مرزی و ایجاد منطقه آزاد تجاری رونق و توسعه به سیستان بازگردد.

حجت الاسلام کیخا در پایان گفت: از برگزار کنندگان این مراسم قدردانی مینمایم، و از حضور در این نشست بسیار ارزشمند و باشکوه خدا را شاکرم و افتخار میکنم ساعاتی را در جمع سیستانی های توانمند گلستان بودم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=27325

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. سلام اگه سیستانیها گلستان غرور راکنار گذاشتی و در هر انتخابی با هم ید واحده باشند حرفی بر گفتن خواهند داشت ولی افسوس

 2. درود بر امام جمعه محترم و انقلابی سیستان که همیشه و همه جا به فکر سیستان و آبادانی و پیشرفت سیستان هست من کمتر شخصی رو دیدم که نسبت به سیستان اینقدر تعصب و غیرت داشته باشه کاش همه مسئولین سیستان حس و حال ایشون رو میداشتند

 3. امام جمعه ی محترم ما ماه هاست که هنرستانهای بهیاری زابل را طلب کرده ایم .وقتی مسولین زابل گوش شنوایی ندارند و کسی هم نیست ازآنها سوال کند و خودشان هم پاسخ درستی به مردم نمی دهند بفرمایید چه کنیم؟؟؟؟؟ شما بعد از خدا دست ما را در دستتان بگیرید و اقدامی بکنید. سی و پنج سال حرف زدن فکر می کنم کافی باشد باید مرحله ی عمل شویم. ارادتنمند شما هستیم.

 4. دوستان هنرستان بهیاری به کجا رسید قرار شد آزمون ورودی بگیرند . این که دیگه دست خود مسئولین سیستانی هست چرا کوتاهی می کنند . همان حکایت تلخ از ماست که بر ماست . منطقۀ آزاد هم به دست فراموشی سپرده شد . هامون فراموش شده است . اگر روزی سیستان کلاً زیر خاک هم مدفون بشود کسی نیست که احوال پرس ما شود .

 5. سیستان هم احتمالاً در آینده ایی نه چندان دور به سرنوشت خلف خودش شهر سوخته ، دچار شود . البته روند مدفون شدن منطقۀ سیستان به صورت تدریجی در حال انجام است و انسانهای به اصطلاح متمدن در عصر حاضر هم فقط نظاره گر هستند و هیچ عکس العملی هم انجام نمی دهند . متأسفانه باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که سیستان در این اواخر تبدیل شده است به جولانگاه و مقر درگیری ها و لج و لجبازی های سیاسی ، بین استاندار و نمایندگان سیستان که متأسفانه از نفوذ و قدرت سیاسی کاری کمی برخوردار هستند . و بر اثر یک اشتباه بزرگ تاریخی توسط مردم سیستان به مجلس راه یافتند . 6 ماه دیگر هم صبر می کنیم شاید مردان جنگی ایی چون حجت الاسلام کیخا امام جمعه معزز زابل برای مجلس کاندید شوند و فریاد رسی پیدا شود برای تن زخمی و خستۀ سیستانمان .

 6. با سلام از دلسوزی ورنج امام جمعه محترم حاج اقا کیخادر نگاه به سیستان تشکر می نمایم .واقعا شرایط سیستان بحرانی است ودیگر از حرف وحدیث ودلسوزی گذشته است ،سیستان به رادمردانی نیاز دارد که با همراهی مسئولین کشوری ویژه دیده شود،زیرا جبران این همه مصیبت سخت است ،کمپ ترک اعتیادنیاتک هم نتوانست معتادان را جمع وسروسامانی بدهد .وقتی در هر 5دقیقه یک نفر به جمع بیکاران در کشور اضافه می شود این آمار در سیستان چندین برابر می باشد ،سیستان را واقعا در یابید.

 7. تعداد سیستانی ها در گرگان خیلی بیشتر از اینهاست به نظر میرسد که یا اطلاع رسانی و تبلیغات برای این نشست کم بوده و یا استقبال زیاد نبوده . به هر حال باید از امام جمعه معزز زابل تشکر و قدردانی ویژه به عمل آورد که زحمت کشیده اند و از زابل به گلستان تشریف آورده اند . در نشست ها و مراسم بعدی می بایست تبلیغات بیشتری در این زمینه صورت بگیرذ . هر چه تعداد شرکت کنندگان در این نشست ها بیشتر شود نشانۀ همدلی و اتحاد سیستانی ها در گلستان خواهد بود .

 8. با سلام خدمت دوستان عزیز در واحد خبری گندم پرس.
  و با اظهار تاسف نسبت به عدم اطلاع رسانی حسینیه سیستانی های گرگان و کانون فرهیختگان سیستان.خیلی دوستداشتم امام جمعه زابل رو از ندیک زیارت کنم .قسمت نشد چون اطلاعی از تشریف اوردن ایشان نداشتم.وقتی یک مهمان به این عزیزی از سرزمین مادری به دیدار ما می آید جای بسی ناراحتیست که خالی از حضور پرشور جمعیت باشد.