بیش از ۳۶ هزار واحد صنفی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارند

  • کد خبر : 34111
  • ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
بیش از ۳۶ هزار واحد صنفی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارند

به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : غلامعلی گنجعلی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفری و ۱۹ شهرستان ۳۶ هزار […]

به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : غلامعلی گنجعلی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفری و ۱۹ شهرستان ۳۶ هزار واحد صنفی فعال دارد .

وی افزود : این واحدهای صنفی در رسته های توزیعی ، تولیدی ، خدمات فنی و در قالب ۱۹۰ اتحادیه و در ۱۶۵۷ رسته مشغول به فعالیت می باشند .

گنجعلی اعلام داشت : در سال ۹۴ تعداد ۴۴۶۵ پروانه کسب دائمی و ۱۸۶ پروانه کسب موقت صادرگردیده و در طی این مدت نیز ۱۲۴۱ پروانه کسب نیز منقضی شده است .

وی گفت : از جمله برنامه هایی که در این زمینه در دست اقدام داریم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ، آموزش واحدهای صنفی و موضوع پیگیری تجهیز صندوق مکانیزه فروش و بروزرسانی انتخابات اتحادیه های صنفی که البته در این زمینه سیستان و بلوچستان در رتبه ی بالای کشور قرار دارد .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن تجارت استان در پایان خاطرنشان کرد : تعداد ۲۶۷۳ واحد صنفی فاقد پروانه کسب نیز شناسایی شده اند که هرچه سریعتر باید جهت اخذ پروانه اقدام نمایند .

گفتنی است استان سیستان و بلوچستان با مساحتی بالغ بر یک میلیون و ۸۱۷ هزار و ۸۵ کیلومتر مربع مساحت به عنوان پهناورترین استان کشور جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۲۷ نفر را در خود جای داده است .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=34111

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. آقاى گنجعلى دوست عزیز.آمارافرادى که پوانه کسب ندارندبالابود.حالا خودتون رو درحال مرگ تصورکنید.شماگفتیداین افرادپروانه اقدام به گرفتن پروانه کسب کنند.اکه به هزارویک دلیل نشه.بس پلمپ مبکنیدمغاره رو.یعنى بریدن روزى یک خانوده.حالا اون لحظه مرگ این لحضات یادتون میاد.پس بگیردست این افرادرو.تاخدابگیره دستت رو.