به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : غلامعلی گنجعلی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفری و ۱۹ شهرستان ۳۶ هزار […]

به گزارش گندم پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان : غلامعلی گنجعلی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت : استان سیستان و بلوچستان با جمعیتی بیش از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفری و ۱۹ شهرستان ۳۶ هزار واحد صنفی فعال دارد .

وی افزود : این واحدهای صنفی در رسته های توزیعی ، تولیدی ، خدمات فنی و در قالب ۱۹۰ اتحادیه و در ۱۶۵۷ رسته مشغول به فعالیت می باشند .

گنجعلی اعلام داشت : در سال ۹۴ تعداد ۴۴۶۵ پروانه کسب دائمی و ۱۸۶ پروانه کسب موقت صادرگردیده و در طی این مدت نیز ۱۲۴۱ پروانه کسب نیز منقضی شده است .

وی گفت : از جمله برنامه هایی که در این زمینه در دست اقدام داریم شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ، آموزش واحدهای صنفی و موضوع پیگیری تجهیز صندوق مکانیزه فروش و بروزرسانی انتخابات اتحادیه های صنفی که البته در این زمینه سیستان و بلوچستان در رتبه ی بالای کشور قرار دارد .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن تجارت استان در پایان خاطرنشان کرد : تعداد ۲۶۷۳ واحد صنفی فاقد پروانه کسب نیز شناسایی شده اند که هرچه سریعتر باید جهت اخذ پروانه اقدام نمایند .

گفتنی است استان سیستان و بلوچستان با مساحتی بالغ بر یک میلیون و ۸۱۷ هزار و ۸۵ کیلومتر مربع مساحت به عنوان پهناورترین استان کشور جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۲۷ نفر را در خود جای داده است .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه