مسجد بهترین مکان برای بررسی مشکلات محله می باشد

  • کد خبر : 34090
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۸
مسجد بهترین مکان برای بررسی مشکلات محله می باشد

گندم پرس: متن خطبه ی دوم، هفتم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلیمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل به شرح زیر می باشد.   امام جمعه معزز شهرستان زابل در آغاز خطبه دوم گفت: خداوند در سوره ی تحریم آیه ۶ می فرماید: ای کسانی که […]

گندم پرسمتن خطبه ی دوم، هفتم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نمازجمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام و المسلیمین علی اکبر کیخا ـ امام جمعه شهرستان زابل به شرح زیر می باشد.

 

امام جمعه معزز شهرستان زابل در آغاز خطبه دوم گفت: خداوند در سوره ی تحریم آیه ۶ می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید ، خود و خانواده خود را از آتش جهنم حفظ کنید، وظیفه ی حفاظت و صیانت از خود و خانواده یمان را داریم و نگذاریم خود و خانواده یمان جهنمی شوند.

 

کیخا گفت: دنیا میدان جهاد و مجاهدت است و در وهله ی اول جهاد اکبر مهم می باشد ، رهبر عزیزمان در جمع پاسداران عزیز اشاره ی به روایت امام صادق(ع) داشتند که جنگ نظامی جهاد اصغر ، مبارزه ی با نفس و دشمن درونی ، جهاد اکبر و اطاعت نکردن از مشرکان و کُفار در میادین مختلف اقتصادی ،فرهنگی ، هنری و غیره جهـاد کبیر است و این عدم تبعیت در واقع جهاد کبیر است، جهاد کبیر یعنی ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن و عدم تبعیت در همه ی شئون زندگی از دشمن که در میدان جنگ روبروی شما ایستاده است .

 

وی در ادامه گفت: دشمن از طروق مختلف اقتصادی ، سیاسی، هنر ، ورزش ، فروپاشی نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی و ترویج فساد جنسی و برهنگی بی حجابی قصد نفوذ دارد پس باید هوشیار و آگاه باشیم و اقصادمان را مقاوم کنیم نه شعاری بلکه با اقدام و عمل .

 

حجت الاسلام و المسلیمین علی اکبر کیخا گفت: امروز جمعه ۷ خرداد آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد است ، مسجد مکانی مقدس و محل رویش و رشد مومنین است ، از صدر اسلام تاکنون مساجد محل عبادت و سیاست بوده اند ، سیاست نه به معنی جنجال هایی که پشت سر دیگران صحبت کنند ، سیاست در مسجد بصیرت افزایی و دشمن شناسی است ؛ پایگاه های بسیج و حلقه های صالحین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اینها فرصت ها و ظرفیت های ناشناخته مساجد هستند و مسئولین محترم به مسجد و حلقه های طرح صالحین توجه ویژه داشته باشند .

 

وی گفت: در امور مساجد عزیزان هیئت امنا به جوانان اعتماد کنید ، جوانان در مساجد باعث پویایی و نشاط مساجد می شوند و در هر زمینه ومقلوله ی که جوان در کنار مدیریت با تجربه ورود  پیدا کند ما شاهد شُکوفایی آن ارگان و سازمان بودیم و مسجد هم از این امر مستثنا نیست .

 

همچنین در ادامه گفت: خانواده هابه مسجد توجه و قسمتی از نذورات خو را برای مسجد خرج کنند و مسجد بهترین مکان برای بررسی مشکلات محله می باشد و از برکات حوزه های علمیه مخصوصاً حوزه علمیه سطوح عالی زابل این است که سال به سال وجود طلاب معمّم رو به افزایش است و مدیریت صحیح مسجد ، عُنصر کلیدی ِ پیروزی درسه جهاد اصغر ، اکبر و کبیر است .

 

امام جمعه شهرستان زابل اظهار داشت: پیشرفت ایران اسلامی در همه زمینه ها نیازمند کار جهادی و حرکت جهادی است و امروزه ما در دانشگاه ها و پایگاه های بسیج ، افراد جهادی زیاد داریم که می روند در مناطق مختلف و کارهای جهادی زیادی انجام می دهند و این پتانسیل و ظرفیت ها را مسئولین عزیزمتوجه باشند .

 

کیخا افزود: مقام معظم رهبری بخش اقتصادی عدم تبعیت را اقتصاد مقاومتی معرفی فرموده اند و در مقوله فرهنگی گفتند اینکه گفتیم جوان های مومن ، حزب اللهی و انقلابی کارهای فرهنگی خود جوش رارها نکنند و دنبال بکنند و همه ی دستگاه های فرهنگی کشور را دعوت کردیم و دعوت می کنیم که در این جهت حرکت کنند ، این بخش فرهنگی این عدم تبعیت است .

 

وی چنین ادامه داد: یکی از ارکان موقیت در میدان مقابله با دشمن وحدت است ، همدلی و همزبانی و هم گرایی و رهبر عزیزمان بارها به وحدت و یکپارچگی ملت تاکید داشته اند وفرمودند که دشمن به دنبال ایجاد دو جریانی و دو قطبی کردن جامعه است.

 

وی گفت: اختلاف سلیقه و اختلاف در روش مدیریتی ، یک امر طبیعی وچه بسا یک فرصت است ولی آن چیزی که خطرناک و تهدید کننده است ، اختلاف در عقیده می باشد ؛ دو اصطلاح و جریان اصلاح طلب و اصولگرا اگر به نحو اختلاف سلیقه باشد و اختلافشان در نحوه و روش مدیریت جامعه باشد این تنوع فکـری می تواند فرصت باشد ، اما اگر تبدیل به نزاع و درگیری و اختلاف عقیده یی پیرامون آرمان ها و ارزش های انقلاب و در واقع اختلاف در بینش و عقیده ایجاد شود این یعنی قرار گرفتن در پازل و نقشه ی نفوذ دشمن .

حجت الاسلام و المسلیمین علی اکبر کیخا گفت: مقام معظم رهبری به فرزندان خودش ، به ملت ایران خطاب کرد عزیزان ما خرمشهر ها در پیش داریم ؛ رمز تشبیه چیست ؟ فتح خرمشهر که ضربه ی سنگینی به پیکره دشمن غاصب بود بعد از پیروزی و غلبه ی ملت ایران برخیانت های داخلی بود .

 

وی در ادامه گفت: برای پیروزی در عرصه ی جهاد کبیر و در واقع رمز موفقیت در عدم تبعیت از دشمن در عرصه های مختلف اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و .. رمزش همدلی و همزبانی و وحدت است ، وحدت حول محور ولایت فقیه ، شخصیتی که به امر امام معصوم (ع) نایب امام زمان (عج) در عصر غیبت و آبرو و وجه اسلام می شود و ضربه ی به او ضربه ی به امام معصوم (ع) است .

 

امام جمعه شهرستان زابل در پایان خطبه دوم گفت: همچنان که عدم اطاعت از مسلم ابن
عقیل حجت خدا را به گودی قتلگاه کشاند ، اطاعت نکردن از ولی فقیه جریحه دار کردن قلب نازنین امام زمان (ع) است پس باید هوای نفس را کنار گذاشت و باید همه یکپارچه متعهد به جایگاه ولایت فقیه شویم و مخلصانه مطیع رهبر حکیم و فرزنه ی انقلاب باشیم .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=34090

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام،جناب حجه السلام کیخا،امام جمعه محبوب ومحترم شهرستان زابل.باامیدتوفیق وروزافزونى،یک عرض کوچک داشتم.داخل چندروستاوهمین شهرمساجدى که ساخت آنهانیمه کاره رهاشده.لطفابه فکراینهاهم باشید.