بخشش قاتل مرد زاهدانی پس از ۱۶ سال به حرمت نیمه شعبان

  • کد خبر : 33997
  • ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰:۱۳
بخشش قاتل مرد زاهدانی پس از ۱۶ سال به حرمت نیمه شعبان

گندم پرس: چهارم اردیبهشت‌ماه سال ٧٩ بود و ساکنان یک خانه قدیمی در منطقه فلاح چند روزی می‌شد که متوجه بوی تعفنی شده بودند که از یکی از اتاق‌ها به مشام می‌رسید. از طرفی از ساکنان اتاق که در آنجا مجردی زندگی می‌کردند خبری نبود. با گزارش ماجرا به پلیس و حضور ماموران در محل، قفل […]

گندم پرس: چهارم اردیبهشت‌ماه سال ٧٩ بود و ساکنان یک خانه قدیمی در منطقه فلاح چند روزی می‌شد که متوجه بوی تعفنی شده بودند که از یکی از اتاق‌ها به مشام می‌رسید.

از طرفی از ساکنان اتاق که در آنجا مجردی زندگی می‌کردند خبری نبود. با گزارش ماجرا به پلیس و حضور ماموران در محل، قفل در اتاق شکسته و جسد مردی در داخل اتاق پیدا شد. او مردی ٢٩ ساله اهل زاهدان بود که مدتی قبل برای کار به تهران آمده بود و به همراه ٣ همخانه دیگرش این اتاق را اجاره کرده و در آنجا زندگی می‌کرد. شواهد حکایت از این داشت که یکی از همخانه‌هایش دست به جنایت زده و فراری شده است.

بنابراین تحقیقات برای دستگیری این مرد آغاز شد و سرانجام عامل اصلی جنایت که در آن زمان مردی ۴٠ ساله بود بازداشت شد. او سابقه دار بود و سال ٧٣ به جرم شرکت در یک درگیری مرگبار به زندان رفته و پس از ۵سال تحمل زندان آزاد شده بود. متهم پس از بازجویی در شعبه ١۶٠٨ دادگاه جنایی(سابق) تهران به قتل اقرار کرد و چنین گفت: چندروز قبل از جنایت به مقتول ١٠ میلیون تومان پول دادم تا برایم فرش و موکت بخرد. می‌خواستم فرش‌ها را به افغانستان ببرم و بفروشم. ۱۰ میلیون پول کمی نبود و حاصل سال‌ها پس‌اندازم بود. اما او دیگر پولم را پس‌نداد و خبری از فرش و موکت هم نشد.

٢‌ماه مرا سرکار گذاشته بود و از سویی به‌خاطر معامله مواد‌مخدر هم با هم اختلاف داشتیم. همه اینها باعث شد که روز حادثه با او در خانه درگیر شوم. فقط من و او در خانه بودیم و وقتی جروبحث‌مان بالا گرفت با دستمال او راخفه و از آنجا فرار کردم. متهم پس از محاکمه به قصاص محکوم شد و قضات شعبه دوم دیوان عالی کشور حکم را تأیید کردند. پرونده برای انجام مقدمات اجرای حکم به شعبه اجرای احکام فرستاده شد و متهم در یک قدمی مجازات بود. سرانجام پس از گذشت ١۶ سال از جنایت، درحالی‌که همه‌‌چیز برای اجرای حکم قصاص مهیا بود اولیای دم در آستانه نیمه شعبان به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران رفتند و از قصاص قاتل گذشت کردند. آنها گفتند در این ١۶ سال متهم در زندان مجازات شده و درس عبرت گرفته و می‌‌خواهند به حرمت نیمه شعبان او را ببخشند. به گزارش همشهری، با بخشش اولیای دم متهم به قتل به‌زودی از زندان آزاد خواهد شد./همشهری آنلاین

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33997

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. باسلام،وقتى اسم وحرمت نیمه شعبان میادحرفى براى گفتن نمیماند.
    ولى بخشیدن قصاص اشتباه کامله،دلیلشم اینه هرکسى دست به جنایت میزنه بعدمیگه رضایتشون رومیگیریم یارضایت میدند.پس قصاص درس عبرته.