صدا و سیمای استان واقعیات وحوادث منطقه را باملی کردن و پخش از رسانه ملی به گوش همه مسئولین کشور برساند

  • کد خبر : 43182
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
صدا و سیمای استان واقعیات وحوادث منطقه را باملی کردن و پخش از رسانه ملی به گوش همه مسئولین کشور برساند

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.   ۲۳ تیر ماه روز برجام است که عنوان روز گفت گو و تعامل سازنده با دنیا نامگذاری شده است .   حجت الاسلام اشرفیان گفت: خود این نامگذاری جای بحث و اشکال است مگرتا قبل از برجام […]

گــنـــدم خــبـــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

۲۳ تیر ماه روز برجام است که عنوان روز گفت گو و تعامل سازنده با دنیا نامگذاری شده است .

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: خود این نامگذاری جای بحث و اشکال است مگرتا قبل از برجام اهل تعامل با دنیا نبودیم ، اهل گفتگو و مذاکره نبودیم ؟ برجام که آمد ما کشور معتدل و اهل تعامل شدیم ؟ واقعا جای گلایه و انتقاد به شورای انقلاب فرهنگی وجود دارد روزی را باید به عنوان روز تعامل با دنیا نامگذاری می کردند که روز استقلال کشور ماست ، روزی که سازمان ملل مجبور می شود به بی گناهی ملت ایران با صدور قعطنامه اذعان کند ، روزی که پایان جنگ بود ، روز پیروزی انقلاب را روز تعامل با دنیا معرفی کنید نه برجام را در جنگ هشت ساله ما کشوری هستیم که باهمه دنیا در تعامل هستیم اما ملت هوشیار و بیداری هستیم فریب تغییر نقشه تاکتیک دشمن را هم نمی خوریم ، دشمن همان دشمن است منتها تاککیک خود را عوض کرده اگر۱+۵ مجبورمی شود سر میز مذاکره با ایران بنشیند بخاطر دولتی با نیست بلکه چون می داند قدرت تقابل نظامی با ایران اسلامی را ندارد این اقتدار و وحدت ملی مردم است که دشمن را پای میز مذاکره کشاند نه حضور و عدم حضور دولت ها ، همه دولت ها ، به سهم خود تلاش کردند اما این روز فرصتی است که مسئولین عزیز دولتمردان ما به مردم گزارش بدهند چه نتایجی از برجام در زندگی و سر سفره مردم دیده شد ؟ دستاورد های برجام را برای مردم بیان کنید ؟ نتیجه اعتماد به لبخند ها و قدم زدن با وزیر خارجه آمریکا چه شد ؟ آیا آمریکا به تعهدات خودش پای بند است ؟ آیا وعده هایی که به مردم می دادید که آب روان و خورشید تابان را هم به برجام مرتبط کردید محقق شد ؟ما از زحمات تیم مذاکره کننده هسته ای تقدیر و تشکر می کنیم اما فکرمی کنیم در موضوع برجام زیاده روی و بزرگنمایی  کردند ظرفیت های و توان داخلی را نادیده گرفتند چشم به دست بیگانگان تولید کنندگان ما را خانه نشین کرد ، برجام صلح آمیز بودن قدرت هسته ای و اهل مذاکره و صلح و آرامش بودن ایران را در دنیا به همه ثابت کرد و البته خباثت ، دشمنی و غیر قابل اعتماد بودن غربی ها را ثابت کرد ، برجام درس بزرگ دشمن شناسی برای دولت ها داشت ، پیروزی موصل این پیام را داشت که رمز پیروزی و اقتدار مقاومت است نه تسلیم در برابر دشمن و اظهار ضعف ، وحدت ملی حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور عامل عزت و اقتدارات ، این که آمریکا تحریم ها را متعدد می کند ، ایران عملا نمی تواند از سیستم بانک بین المللی استفاده کند ، بازار ها و شرکت های کلان خارجی جرات معامله با ایران را ندارد ، اینکه ایران را به بهانه هایی متهم به حمایت از تروریسم کند وکشورها را بر علیه ایران تحریک می کند آیا نقص برجام و پاره کردن برجام نیست ؟ آیا وقت وظیفه شورای نظارت برجام پاسخ قاطعانه و پاره کردن ، اتش زدن برجام نیست متاسفانه بعضی از مسئولین و رسانه ها با اینکه خودشان می دانند برجام خسارت معض بود اما ناچار هستند با چشمانی بسته به واقعیات از آن حمایت کنند . برجام می تواند فرصت وحدت ملی جامعه ایجاد کند یعنی دستگاه دیپلماسی دیگر از این مسیر نا کجا آباد برگردد و همه با هم صف واحد در برابر دشمنان نظام باشیم .

 

یکشنبه ۲۵ تیر و ۲۱ شوال  روز بهزیستی و تامین اجتماعی و دوشنبه ۲۶ تیر و ۲۲ شوال سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در سال ۱۳۵۹

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: شورای نگهبان که در سال ۵۹ با دور اندیشی و ژرف نگری بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی تاسیس شد به عنوان یکی از ارکان مهم نظام و نقش اساسی در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد ، تفسیر قانون اساسی و پایداری از شریعت اسلامی در قوا نین مصوب برعهده شورای محترم نگهبان است و هر قانونی در نظام جمهوری  بدون تائید شورای نگهبان فاقد ارزش و اعتبار است . شورای نگهبان محافظ حقوق مردم و آرای مردم است ، نماینده مردم جهت صیانت از حقوق مردم است ، بعد از ۳۷ سال از زمان تاسیس شورای نگهبان ، این نهاد مقدس نظارت بر انتخابات های زیادی را تجربه کرده و با وجود تمام هجمه ها و اتهامات بویژه از سوی دشمنان نظام ، همیشه وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام داده است و مجموعاً بر ۴۰ انتخابات اصلی و میان دوره ایی نظارت داشته است . واقعا باید خدا قوت و خسته نباشید و عرض تشکر داشته باشیم از همه عزیزان شورای نگهبان بویژه اینکه در ۲۹ اردیبهشت امسال یکی از صحنه های شکوهمند و حماسی و بیاد ماندنی را در تاریخ کشور ثبت کردند .

 

وی گفت: در آستانه شکل گیری اعضای دولت دوازدهم هستیم ، ضمن آرزوی موفقیت برای دولت دوازدهم امیدواریم کابینه جدید کابینه قوی ، متخصص و متعهد ، جوان و انقلابی و در یک کلمه در طراز ملت شریف ایران باشد ، مهمترین شاخصه هایی که وزراء طراز ملت ایران باید داشته باشد عبارت است از توکل و اعتقاد به وعده های الهی ، خود باوری و اعتماد به نفس ، دشمن شناسی ، پرهیز از اختلافات ، انگیزه قوی برای خدمت به مردم و استفاده از ظرفیت های داخلی .

 

وی در ادامه گفت: ما امیدواریم با تعامل خوبی که بین دولت و مجلس برقرار هست شاهد همکاری و هم فکری خوبی برای تشکیل کابینه جدید باشیم که بتواند مشکلات موجود را حل کند . مردم منتظر هستند رئیس جمهورمحترم وعده های انتخاباتی را فراموش نکند و عملی کند وعده ایجاد ۹۰۰ هزار شغل در سال و کاهش تورم و نرخ بیکاری از وعده های رئیس جمهور محترم است در حالی که نسبت به سال گذشته ۴ درصد آمار بیکاری اضافه شده است .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: آقای رئیس جمهور در سخنرانی بعد از انتخابات گفتند : من رئیس جمهور همه ملت ایران و حتی کسانی که مخالف سیاست هایم بوده اند هستم . اما واقعیت اینجا چیزی دیگری است ، انتظار بود از پیروزی رئیس جمهور منتخب با هر نحوی که انجام شد ، ارتباط مسئولین با مردم بهتر و مشفقانه تر باشد اما با اینکه قریب به دو ماه ازاتمام  انتخابات می گذرد متاسفانه شاهد انتقام گیریهای سیاسی هستید

 

وی در ادامه گفت: از حذف افراد منتقد دولت در دستگاههای اجرایی و حتی کارگران ساده و رنج دیده در طرح آبیاری ۴۶ هزارهکتاری تا حذف سهمیه آرد نانوایی هایی که در جریان تبلیغات انتخابات حامی دولت نبودند به بهانه های مختلف که در طول سالهای قبل از این انتخابات  اهمیتی به ان مسایل نمی دادند و این وسط بدون هشدار و اطلاع قبلی مردم سرگردان و نگران هستند که وقتی اکثریت نانوایی های منطقه تعطیل یا نیمه فعال هستند نان خانوار خود را از کجا تامین کنند با اینکه به مسئولین امر تذکر دادیم و وعده حل مشکل را دادند اما اکثر مردم و صاحبان نانوایی  ها ناراحت هستند و گلایه مند هستند برای ما هیچ شخص یا شخصیت و اداره ای  مطرح نیست مهم آرامش و امنیت روانی جامعه است ، که هیچ کس  حق ندارد آن را از مردم بگیرد و صحبت هایی مبنی بر حمایت و تقویت یک جریان فکری خاص در منطقه شنیده می شود که امید واریم صحیح نباشد وگرنه نمی توان جلوی خشم مردم در برابر بی عدالتی و تبعیض را گرفت .

 

وی افزود: اخیرا هم این شرایط خطر ناک جوی که نفس مردم را بریده و زندگی را بر مردم سخت کرده ، طوفان خاک و ریز گرد سرعتی بالغ بر ۹۰ کیلومتر در ساعت منطقه سیستان را فرا گرفت و البته تازه شروع  کار است و همه ساله حداقل ۳ تا ۴ ماه زندگی مردم را در معرض شدید ترین خطرات قرار می دهد ، بیشترین مردم را می بینیم که به انواع بیماری های تنفسی و گوارشی و چشمی مبتلا شدند . خانه های مردم زیر خاک ها و شن های روان دفن شدند . هرکس توانست از منطقه مهاجرت کرد کسانی هم که نتوانستند بروند ماندند و در این شرایط با انواع بیماری ها دست پنجه نرم می کنند و بی صدا می میرند ، چه کسی صدای این مردم را از زیر خاک ها می شوند چه کسی می خواهد به داد مردم برسد . مردم سیستان نجیب و صبور هستند ولی ظلم پذیر نیستند ، تبعیض را تحمل نمی کنند ، آقای استاندارچند مرتبه آمدند بین مردم ، مشکلات مردم را ببینید و فکرراه حلی باشند ، تمام هنر ستاد مدیریت بحران فقط در توزیع ماسک خلاصه می شود . مردم در خانه های خود نمی توانند راحت تنفس کنند بجای اینکه ریشه این بحران  را پیدا کنید و برای رفع آن برنامه ریزی کنید مردم را با توزیع ماسک می خواهند چند دقیقه بیشتر زنده نگه دارند . آقای استاندار نکند مردم سیستان را به جرم اینکه به آقای روحانی رای ندادند مجازات می کنید ؟ چرا هیچ وقت واکنش و برنامه ای در برابر تلفات مالی و انسانی بحران ریز گردها ی سیستان ندارید ؟ آیا حاضرید یک هفته در سیستان زندگی کنید ؟ چرا ستاد مدیریت بحران در خود سیستان تشکیل جلسه نمی دهد ؟ مرز معیشت مردم که بسته شد ، تالاب هامون که رو به نابودی است ، گرمای هوای ۵۰ درجه و طوفان های مخرب  همراه با بیشترین آمار بیکاری و فقرو حاشیه نشینی چهره این منطقه را غیر قابل سکونت کرده ، چه بلایی بر سر مردم بیاید تا استاندار محترم به عمق فاجعه بحرانی سیستان پی ببرد .

 

وی اظهار داشت: راه حل ساده برای تقلیل اثرات مخرب طوفان ها و ریز گردهای آلوده مارچ پاشی مناطق آسیب پذیر و توسعه جنگل کاری و فضای سبز هست نه صرف توزیع ماسک و سبد غذایی ، به شعور مردم توهین نکنید ، سلامتی و جان مردم چیزی نیست که قابل اغماض باشد اگر مسئولی بتواند کاری انجام دهد و جان مردم را نجات دهد و این کار را نکند در خون مردم شریک است ، اگر مسئولی توانایی کارکردن را ندارد صادقانه به مردم بگوید و اگر می تواند باید از همه توان و قدرتی که دارد استفاده کند و مشکل مردم را حل کند .

 

وی خاطر نشان کرد: طوفان ریزگردهای سیستان کمتر ازسیل و زلزله نیست.شرایط جوی نامناسب خوزستان همه رامتاثرمیکنداماشرایط بحرانی سیستان بسیار شدیدتر از خوزستان است ازصداوسیمای استان میخواهم واقعیات وحوادث منطقه را باملی کردن وپخش از رسانه ملی به گوش همه مسئولین کشور برساندکه البته تابحال اقدامات خو بی هم انجام داده که جای بسی تشکردارد.وقتی خبری ملی شدتوان وقدرت ملی برای حل آن بسیج میشوداماوقتی بسیاری ازمسئولین کشورشایداسم طوفانهای وحشتناک سیستان راهم نشنیده باشند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43182

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. بعد از خدا اگر ائمه ی جمعه و رهبر انقلاب به فریاد مردم سیستان برسند.بیچاره مردن سرمایه های اندکشان را برای مراسم ازدواج فرزندانشان و کفن و دفنشان در موسسه ی ثامن گذاشته اند که خودش را منتصب به نظام می دانست.یک ماهه فقط میگن سه شنبه بعد و سه شنبه بعدتر و…..جلسه ی پول و اعتبار تشکیل میشه.متاسفانه مردم خسته شده اند از اینکه میلیونها تومان را با لبخند گذاشته اند و اینک به صورت قطره چکانی روزی صد هزار و دویست هزار تومان با اشک و آه و ناله پس می گیرند.لطفا امامان جمعه ورود پیدا کنند وگرنه امیدی برای دریافت پولهای روزشمارمان واقعا نیست.