دود سوء مدیریت اداره کل نوسازی سیستان و بلوچستان در چشمان دانش آموزان شهر علی اکبر

  • کد خبر : 43028
  • ۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۳:۰۶
دود سوء مدیریت اداره کل نوسازی سیستان و بلوچستان در چشمان دانش آموزان شهر علی اکبر

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، با توجه به محرومیت شهر علی اکبر و با درنظر گرفتن جمعیت دانش آموزی این شهر در سال ۱۳۸۵ تصمیم به احداث سالن ورزشی دانش آموزی گرفت که تقریباً به حدود ۵۰ درصد پیشرفت که رسید و به دلایل نامعلومی احداث این سالن متوقف و سالن نیمه تمام […]

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، با توجه به محرومیت شهر علی اکبر و با درنظر گرفتن جمعیت دانش آموزی این شهر در سال ۱۳۸۵ تصمیم به احداث سالن ورزشی دانش آموزی گرفت که تقریباً به حدود ۵۰ درصد پیشرفت که رسید و به دلایل نامعلومی احداث این سالن متوقف و سالن نیمه تمام به حال خود رها شد.

 

به گزارش خبرنگار گـنــدم خـبــر:  از شهرعلی اکبر، از زمان شروع به احداث این شالن ورزشی تا به امروز حدود ۱۱ سال می گذرد، که نه تنها پیشرفتی نداشته است بلکه با توجه به اینکه به حال خود رها شده ؛ با تخریب عوامل انسانی و طبیعی هر سال چند درصدی هم به عقب برگشته است.

 

مشاهده ی گزارشات از برآورد پیشرفت پروژه، در سال های ابتدایی حدود ۷۰ درصد گزارش شده و در گزارش اخیری که آموزش و پرورش هامون تهیه کرده است ۴۰ درصد ذکر شده است و با توجه به مشاهدات میدانی خبرنگار ما ۴۰ درصد به حقیقت نزدیکتر است.

 

اگر در ابتدا این پروژه از سقفی برخوردار بوده، بادهای سیستان، قدرتش از توان سقف این سالن بیشتر بوده و نیمی از سقف را با خود برده است.

 

با در نظر گرفتن این نکته که شهر علی اکبر از جمعیت دانش آموزی قابل توجهی برخوردار بوده ولی فاقد حتی یک سالن ورزشی دانش آموزی است، پیگیر دلایل عدم تکمیل این پروژه شدیم.

 

ابتدا با رئیس شورای اسلامی شهر علی اکبر به گفتگو نشستیم و از او پیگیر ماجرا شدیم که بعد از گفتگو با آقای قورزائی، به این نتیجه رسیدیم که باید علت را از آموزش و پرورش شهرستان هامون جویا شویم. به همین خاطر به سراغ رئیس آموزش و پرورش هامون رفتیم و از آقای علی شهرکی از دلیل عدم تکمیل سالن دانش آموزی شهید حسینی طباطبایی شهر علی اکبر بعد از گذشت ۱۱ سال پرسیدیم.

 

رئیس آموزش و پرورش هامون در گفتگو با خبرنگار گندم خبر گفت: از زمان پذیرش مسئولیت این اداره، تکمیل این سالن یکی از دغدغه های اصلی اینجانب بوده، چرا که هیچ کدام از مدارس شهر علی اکبر از سالن ورزشی برخوردار نیست و تنها سالن موجود برای دانش آموزان همین سالن است که این هم ناتمام باقی مانده است.

 

علی شهرکی گفت: بنا به وظیفه ی خود رایزنی هایی با سازمان نوسازی داشته ام ولی نتیجه ای در بر نداشته است.

 

وی در ادامه ضمن نشان دادن گزارشی، افزود: در سال های گذشته معاون نوسازی کشور که به زابل سفری داشته است و درخواست تکمیل این پروژه را به ایشان ارائه دادم که ایشان هم ذیل درخواست بنده دستور همکاری و تامین اعتبار برای این پروژه را در سال ۹۵ دادند.

 

وی تاکید کرد: از آن زمان تا امروز هنوز از اداره کل نوسازی استان حرکتی در جهت به سرانجام رساندن این سالن مشاهده نکردیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد که اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، حداقل در سال ۹۶ این پروژه را به اتمام برساند.

 

ما نیز امیدواریم که طلسم ۱۱ ساله ی این پروژه شکسته شود و رئیس اداره کل نوسازی استان تدبیری اندیشیده و مدیریتی به خرج دهند و با تکمیل این سالن، دانش آموزان این شهر را خوشحال کنند، چرا که عقل و منطق حکم می کند به جای اینکه هرچند وقت، کلنک احداث سالن ورزشی جدید در بعضی نقطه های خاص استان بر زمین زده شود، پروژه های نیمه تمام مثل این را تکمیل کنند و به گونه ای عمل نشود که احساس شود بعضی مناطق برای سازمان نوسازی نورچشمی محسوب می شود و بعضی مناطق، درجه ی چندم!!

 

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43028
  • دیدگاه‌ها برای دود سوء مدیریت اداره کل نوسازی سیستان و بلوچستان در چشمان دانش آموزان شهر علی اکبر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.