مردم روزه دار در خیابان و زیر آفتاب سوزان؛ فرماندار در خانه امن و خنک!

  • کد خبر : 42838
  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۲
مردم روزه دار در خیابان و زیر آفتاب سوزان؛ فرماندار در خانه امن و خنک!

در حالی که مردم روز دار سیستانی دو روز است که نسبت به بحران بی آبی در خیابان تحصن کرده اند اما فرماندار زابل حتی حاضر نشده است جهت دلداری با مردم در جمع آنها حاضر شود.   به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل زاهدان نیوز، طی روزهای گذشته آب شمال سیستان وبلوچستان به دلیل خاموشی […]

در حالی که مردم روز دار سیستانی دو روز است که نسبت به بحران بی آبی در خیابان تحصن کرده اند اما فرماندار زابل حتی حاضر نشده است جهت دلداری با مردم در جمع آنها حاضر شود.

 

به گزارش گـنــدم خـبــر به نقل زاهدان نیوز، طی روزهای گذشته آب شمال سیستان وبلوچستان به دلیل خاموشی مکرر ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه قطع شد و مردم روزه دار در ماه مبارک رمضان حتی برای وضو گرفتن نیز آب لازم در اختیار نداشتند. بحران بی آبی از یک سو و بی تفاوتی مسئولان دولتی از سوی دیگر نمک بر زخم مردم سیستان می پاشید که برخی از این مردم به جهت شنیدن توضیحات فرماندار زابل در حاشیه میدان امام حسین(ع) تحصن کردند.

 

این مردم از ساعت ۱۵ روز سه شنبه(۲۳خرداد ماه) در این خیابان تحصن کردند که این کار آنها تا ساعت ۷ صبح روز بعد ادامه داشت. برخی از تحصن کنندگان در گفت و گو با خبرنگار ما علت اصلی این تجمع را شنیدن پاسخ های شفاف مسئولان اعلام کردند.

 

این مردم که سالهاست با مشکل خشکسالی، توفان گرد و غبار و ریزگرد، بیماری های تنفسی و… دست و پنجه نرم می کنند تنها به جهت شنیدن یک پاسخ ساده دست به تحصن زدند که متاسفانه فرماندار زابل حتی به قدر یک حضور چند دقیقه ای برای این مردم ارزش قائل نشد و حاضر نشد به جمع این مردم رنج کشیده بیاید.

 

به گزارش میدانی خبرنگار ما، تحصن کنندگان با به همراه داشتن دست نوشته « استاندار، فرماندار استعفا استعفا» و شعارهای «ستاد بحران خوابه، سیستان ما بی آبه»، خواستار عزل استاندار و فرماندار منصوب او شدند وی می گفتند: مگر نقش فرماندار تنها پشت میزنشینی است؟! چرا مردم باید در این آفتاب سوزان و دمای هوای بیش از ۴۸ درجه در خیابان باشند و فرماندار حتی حاضر نشود برای چند دقیقه از اتاق سرد و خنک خود خارج شود و با این مردم همدردی کرده و علت اصلی این بحران را توضیح دهد؟!

 

تحصن کنندگان همچنین از بی توجهی نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی نیز گلایه مند بودند و خواستار این شدند که لااقل صدای آنها از طریق نمایندگان خود به اطلاع مسئولان مجلس شورای اسلامی برسد.

 

بی تفاوتی مدیران سیستان به حدی بود که حتی حاضر نشدند به منظور رفع موقتی مشکل بی آبی، به صورت سقایی و با استفاده از تانکر به مردم روستاها و نقاط بی آب شهرستان آبرسانی کنند.

 

گزارش خبرنگار ما می افزاید: فرماندار زابل تنها یک نفر از روابط عمومی فرمانداری را میان مردم فرستاده تا حرف های آنها را بشنود. نیروی انتظامی نیز در محل مستقر شده است و کنترل اوضاع را در دست گرفته است.

 

هر چند این تحصن مردم روزه دار برای بی آبی و بحران هایی که در فصول و روزهای مختلف برایشان پیش می آید وارد روز سوم می شود اما کماکان هوشنگ ناظری فرماندار زابل هیچ عکس العملی از خود نشان نداده است. استاندار سیستان وبلوچستان نیز در این باره تنها سکوت اختیار کرده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42838

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. این آقای فرماندار خیلی علاقه مند به میز ریاستش هست که ول کن این جایگاه نیست آقا بی خیال شو برو واسه خودت ما که از شما غیر از عکس گرفتن و جلسه تشکیل دادن چیزی ندیدیم عملکرد اینقدر ضعیف

  2. قلعه ما درست بشه مشکلات سیستان همه حله!

  3. حالا یه عده بیدار دارن از مردم ووضعیت نابسامان شهر دفاع میکنن وبه عنوان نماینده رنج کشیده مردم اعلم شدند متاسفانه اونا رو مسولین شهر ونمایندگان رفاه طلب مون اختشاش گر وتخریبگر معرفی میکنن وای وصد وای بر این مسولین بی تدبیر که هرکی حق شرعی وقانونی واندک امکانات رو بخواد میشه اختشاشگر