دور جدید عزل و نصب ها در استان سیستان و بلوچستان

 • کد خبر : 42718
 • ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
دور جدید عزل و نصب ها در استان سیستان و بلوچستان

شنیده ها حاکی از آن است که قطار عزل و نصب ها در دور جدید در حال استارت خوردن و حرکت است.   گـنــدم خـبــر: در حالی که استان سیستان و بلوچستان خود دارای افراد بومی و لایق جهت تصدی هر پست و مقامی است شنیده میشود قرار است مدیرانی از خارج از استان وارد […]

شنیده ها حاکی از آن است که قطار عزل و نصب ها در دور جدید در حال استارت خوردن و حرکت است.

 

گـنــدم خـبــر: در حالی که استان سیستان و بلوچستان خود دارای افراد بومی و لایق جهت تصدی هر پست و مقامی است شنیده میشود قرار است مدیرانی از خارج از استان وارد شوند.

 

بهانه مدیران ارشد استان هم برای انتصاب غیر بومیان این است که اگر از اهل سنت مدیری منتصب شود باعث ناراحتی تشییع و بلعکس اگر شیعه ای منتصب گردد باعث رنجش برادران اهل سنت خواهد شد.

 

اما سالیان سال است که شیعه و سنی برادر وار بدون هیچ گونه مشکلی در کنار یکدیگر زیسته اند.

 

چه ایرادی دارد اگر افراد بومی لایق بدون در نظر گرفتن مذهب می باشند انتخاب و انتصاب گردندد؟؟؟

 

امید است جناب استاندار از افراد بومی لایق که قطعا کم هم نمی باشند در پست های مسئولیتی استفاده نمایند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=42718

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. والله راست میگه من به عنوان یک سیستانی اگه. قرار باشه یه بیرجندی پست بگیره با پست گرفتن یه اهل تسنن مشکل ندارم

 2. احتمالا یکی از اشناهای استاندارو تبعید کردن

 3. با سلام . در کلیه شهرهای بلوچستان فرمانداران از بین برادران بلوچ می باشند که این موضوع باعث افتخارما است به غیر از شهر کنارک که فرماندار آن از همشهری ها و نزدیکان خود جناب استاندار می باشد. . اما فرماندار زابل اصالتاٌ سیستانی نیستند . آیا انتصاب یک فرماندار بومی در زابل مشکلی ایجاد می کند ؟!!! بهتر است بزرگان و ریش سفیدان برادران بلوچ و سیستانی سر یک میز بنشینند و خودشان جهت تقسیم پستهای مدیریتی استان تصمیم بگیرند . هم اکنون در استانداری براداران سیستانی از بین ۵ معاونت فقط یک معاونت را در اختیار دارند که این موضوع منصفانه نیست . در استان قحط الرجال چه در بین برادران سیستانی ها و چه در بین برادران بلوچ نداریم و نداشته ایم . اینها تماماْ بهانه است تا دیگران از این آب گل آلود نصیبی ببرند . اگر هم مدیریت ارشد استان تحت این بهانه درصدد حذف بلوچ ها و سیستانی ها از پستهای مدیریتی است. بهترین کار این است که بزرگان استان مستقیماْ خدمت رئیس جمهور محترم بروند و در این خصوص گلایهء خود را مطرح کنند .

 4. متأسفانه افراد سطح پایین زیادی از استان های دیگر به این استان آمده اند و این استان پله ایی است برای ترقی غیر بومی ها . کسی هم که از استانه دیگری می آید . تعداد زیادی را هم از همشهری ها و خویشاوندان خود در آن اداره استخدام می کند . و نتیجه می شود بیکاری تحصیل کردگان بومی . با مدرک لیسانس و بالاتر برای رفع مایحتاج زندگی بروند مسافرکشی کنند یا یک خواربار فروشی کوچک باز کنند که آن هم کفاف خرج زندگی شان را نمی دهد . در ضمن پیمانکاران نیز همراه مدیر مربوطه از همان شهر آورده می شوند . و وقتی پیگیر می شوی متوجه می شوی پیمانکار نیز از خویشان و نزدیکان آقای مدیر می باشد . تعداد ساخت و سازها در آن اداره بالا می رود . بیشترشان به سرویس های بهداشتی گیر می دهند . سنگ ها و سرامیک ها بارها و بارها تخریب شده و می شوند ، تازه اینها مواردی هست که ما به چشم می بینیم . خلاصه که جیب آقایان که خوب پر شد . بعد از چند سال با یک پست بهتر و بالاتر به شهر دلخواهشان منتقل می شوند . و بعد دوباره مدیر غیربومی دیگر می آید و همان حکایت دوباره تکرار می شود . آنوقت می گویند چرا جوانان استان ما با مداراک لیسانس و فوق لیسانس بیکار هستند و چرا دچار اعتیاد می شوند .

 5. والله من خودم شیعه هستم و یک سیستانی ولی موافقم که مدیر کل اموزش و پرورش یا از برادران مشهدی باشه یا تسنن یا هر شهر دبگه به جز زابلی….چون از وقتی اقای نخعی شده چه کار مفیدی انجام شده اقای بزی رو گذاشته مدیر زابل که در مدیریت ایشان ….

 6. زابلی با بلوچ با هم هیچ اختلافی ندارد . متأسفانه از وقتی مولوی احمد نارویی که فردی باسواد و تحصیل کرده و اخلاق مدار بود ، فوت کرد افرادی در مقام مشاور مولوی ظاهر شده اند . که اصالتاْ از قوم بلوچ نیستند و به خاطر پاره ایی از ملاحظات نمی توانم قومیت این افراد را بگویم . و این مطلب را نیز بنده شخصاْ به برادران بلوچ تذکر داده ام . البته اگر ذره ایی در بین پراکندگی قومی مدیران غیر بومی استان دقت شود متوجه سنخیت این مشاورین و قومیت آنها خواهید . مدیر مسئول گندم خبر عزیز بنده از شما هیچ انتظاری جهت درج این نظر ندارم چون خوب آگاه هستم که شما از جهاتی تحت فشار هستید که هر نظری را منتشر نکنید .

 7. سلام
  من زمانی این عزل و نصب ها را باور می کنم که فرمانداران بی کفایت منطقه سیستان نیز عزل شوند این اقایان اگر طرح و ایده و نظری داشتند در این چند سال انجام داده اند دیگر بس است. لطفا انتشار دهید تا به گوش مسئولین برسد فرمانداران در پنج ناحیه سیستان باید تغییر کنند. منطقه سیستان مسموم شده از دست مسئولین بی کفایت

 8. تمام کمی ها و کاستی هایی که در زابل دیده می شود از لی عرضگی یک عده مدیر نپا و مسول نما در زابل هستش و گرنه چطور مدیر داریم که راحت زیر پا همدیگر را خالی و همدیگر را نابود کنند چطور یک فرد را نداریم که فرماندار زابل شود کجاست آن آقای دهمرده و آقای کیخا که آن شعارهای زیبا را می دادند سیستان اباد و آن سیستانی که قرار شد دست حرامخورانش را قطع کنید این بود که دنبال آب معدنی مردم برای شرب خود بگردند مردم روستا باید چکار کنند آقایان نماینده خواستید آبرو را درست کنید چشم را کور کردید اب هومون پیشکشتان اب شرب مردم هم قطع شد و واقعا هر چه سر مردم در زابل بیاد نع اینکه باید بگوییم از عدم دقت در انتخاب است و امید است که مردم در دوره های بعد این روزهای بی آبی حتی نبود آب معدنی را فراموش نکنند و آن برادران نماینده که در تهران به سر می برند دور از مشکلات و بدبختی مردم

 9. منتاسف میخورم به حال کسانی که مدیریت آقای بزی رازیرسوال میبرند ازروزی که ایشان مدیر شدند آرامش رادراداره بوجود آوردند ضمنا کاربلد وتوانا ومردمدار هستند