بعد از هجوم ملخ های صحرایی به مزارع جنوب استان و تقابل قدرتمند جهاد کشاورزی با آن ها اینبار گویا نوبت به گسیل مدیران غیر بومی برای تصاحب کرسی های مدیریت رسیده است.

گندم خبر: بعد از هجوم ملخ های صحرایی به مزارع جنوب استان و تقابل قدرتمند جهاد کشاورزی با آن ها اینبار گویا نوبت به گسیل مدیران غیر بومی برای تصاحب کرسی های مدیریت رسیده است.

 

نمیدانم چه سری در استان ما پنهان است، با آنکه درون بومیانش نیروهای جوان و بسیار توانمند وجود دارد، اما شده است مقصدی برای غیر بومیانی که جویای اسم و نامند.

 

جایگاه خود بومیان سیستانی و بلوچ در کجا قرار دارد؟
با انتصاب استاندار جدید، با توجه به سابقه خدمتی اش در استان این امید میرفت که استفاده و توجه بیشتری به نیروهای بومی داشته باشد.

 

اما شنیده ها و دیده ها حکایت از انتصابات از اهالی شهرستان های همجوار در استان سیستان و بلوچستان دارد.

 

گاها اختلافات مذهبی را بهانه ای برای استفاده از مدیران غیر بومی قرار میدهند، اما شاید دلیل این اختلافات نیز همین غیربومیانی باشند که در استان رخنه کرده اند و برای بقای خویش، آتش افروز اختلافات میشوند.

 

سیستانیان و بلوچستانیان که نه در استان خود جایگاهی برای خدمت دارند و نه در دیگر استان های کشور ، تکلیفشان چیست؟

 

جناب استاندار بیش از این از شما انتظار میرفت که در انتصابات خویش توجه ویژه ای به بومی گزینی داشته باشید اما شما را چه شده است!؟

 

اخیرا شایعه شده است که میخواهید سکان مدیریت کل آموزش و پرورش استان را نیز به یک غیر بومی بسپارید، امیدوارم همانطور که گفتم شایعه ای بیش نباشد.

 

وگرنه باید فاتحه ی این استان و مردمانش را خواند که در حکومت جمهوری اسلامی هیچ جایگاهی در ادارات استان خود ندارند و همچون قبل از انقلاب مستعمره دیگر شهرها و استان ها باشند.

 

اما این نکته را نیز یادتان باشد مردمان این دیار همان هایی هستند که در ۱۹بهمن ۱۳۳۰ برعلیه ظلم و در طلب حق خود چنان قیامی میکنند که آوازه اش در همه جا میپیچد.

 

فارس و بلوچ هر دو اعضای یک پیکره هستند و خواسته به حق آن ها نیز توجه ویژه به جوانان لایقشان جهت تصدی پست های اداری استانشان است که ان شاءالله مورد توجه حضرتعالی قرار خواهد گرفت.

 

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاه
سیدمحمدکاظم حسینی طباطبائی
مدیرمسئول وبسایت وکانال خبری تحلیلی گندم خبر (پرس)

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه