علوی: امنیت در جامعه باید احساس شود

  • کد خبر : 29340
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
علوی: امنیت در جامعه باید احساس شود

گندمــــ پرس :وزیر اطلاعات گفت: وجود امنیت باید به گونه ای باشد که مردم جامعه آن را احساس کنند زیرا وجود امنیت بدون حس کردن آن کافی نیست.   به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز دوشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان در سالن خاتم استانداری اظهار داشت: باید حرکت […]

گندمــــ پرس :وزیر اطلاعات گفت: وجود امنیت باید به گونه ای باشد که مردم جامعه آن را احساس کنند زیرا وجود امنیت بدون حس کردن آن کافی نیست.

 

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز دوشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان در سالن خاتم استانداری اظهار داشت: باید حرکت مسئولان به سوی تامین امنیت در تمام بخش های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امثال آن مورد توجه باشد و در واقع امنیت در جامعه بایستی قابل لمس باشد.

 

وی اضافه کرد: احساس امنیت همراه با نشاط اجتماعی که به آرامش تعبیر می شود شکوفایی در تمام بخش ها را رقم می زند.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: امنیت امروز سیستان و بلوچستان حاصل همراهی و اتحاد تمام مسئولان انتظامی، نظامی و اطلاعاتی و مردم است که امیدوارم تا ابد این وحدت و امنیت باقی بماند.

 

حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: در عرصه مذاکرات هسته ای تیم مذاکره کننده توانست با نشان دادن این امر که ایران خواستار حقوق بین المللی خود در چهارچوب قانون است به موفقیت دست یابد.
وی افزود: در این مذاکرات نشان داده شد که ایران در مقابل هیچ کشوری قرار نگرفته بلکه سایر کشورهای زورگو به دنبال اعمال نظر خود بر ایران اسلامی هستند.

 

وی تصریح کرد: تعدی یک کشور به کشور دیگر باعث می شود مردم دنیا توان تشخیص طرف زورگو و مظلوم را از هم داشته باشند و دولت یازدهم توانست با نشان دادن این موضوع قدرت های جهانی را به زانو در آورد.

 

وی با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) به افراد درس تکلیف می دهد همانگونه که امام راحل(ره) در انقلاب خود را مامور به تکلیف دانست و نه مامور به نتیجه، زیرا معتقد بود نتیجه در اختیار خداوند است.
وی خاطر نشان کرد: از قیام امام حسین(ع) باید درس عزت مداری آموخت و در دو راهی عزت و ذلت همواره هوشیار بود.

 

وزیر اطلاعات تصریح کرد: هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام اصلاح امور جامعه و تامین امنیت برای افراد بود و اگر ما در ایران اسلامی این اهداف را الگوی کار خود قرار دهیم، تامین امنیت کاری حسینی محسوب می شود و مردم در آرامش به بسر می برند.

 

حجت الاسلام والمسلمین علوی ادامه داد: حرکت امام حسین (ع) تاثیرهای عاطفی، احساسی و عقلی را به همراه داشت که تاثیر عاطفی و احساسی گذرا اما تاثیر فکری آن در بینش انسان ها بطور عمیق اثر می گذارد و در امر انتخاب به انسان کمک می کند.

 

وی بیان کرد: امام حسین (ع) با ترسیم عرصه کربلا به عنوان جنگی یکطرفه که علیه ایشان انجام شد توانست مظلومیت حق را به جهانیان نشان دهد.

 

وزیر اطلاعات به همراه هیاتی متشکل از مسئولان این وزارت خانه صبح امروز وارد زاهدان شده و پس از دیدار با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری استان شرکت کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علوی سپس در نشست شورای تامین استان حضور یافت.

 
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29340

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام و درود به سربازان گمنام امام مان