گندمـــــ پرس : تلاش های گسترده ای در سال های گذشته جهت ثبت جهانی این محوطه تاریخی ارزشمند صورت گرفته است اما متاسفانه علیرغم کوشش های صورت گرفته، بعد از گذشت یک سال از ثبت آن هنوز این شهر باستانی فاقد مدیر است.   شهر سوخته با قدمت پنج هزار ساله خود جز ده اثر […]

گندمـــــ پرس : تلاش های گسترده ای در سال های گذشته جهت ثبت جهانی این محوطه تاریخی ارزشمند صورت گرفته است اما متاسفانه علیرغم کوشش های صورت گرفته، بعد از گذشت یک سال از ثبت آن هنوز این شهر باستانی فاقد مدیر است.

 

شهر سوخته با قدمت پنج هزار ساله خود جز ده اثر تاریخی اولیه سازمان میراث فرهنگی جهت ثبت جهانی به شمار می رود که پس از زحمات فراوان در سال گذشته به ثبت جهانی رسید.

 

یکی از شروط اساسی به منظور ثبت جهانی دارا بودن مدیریت است و با توجه به ارزشمندی محوطه تاریخی شهر سوخته مدیریت آن نیز دارای جایگاه والایی است بنابراین حکم مدیر شهر سوخته باید توسط معاونت رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی کشور ابلاغ شود اما متاسفانه با گذشت یکسال هنوز مدیری برای شهر سوخته انتخاب نشده است.

 

شهر سوخته با فقدان مدیریت به هیچ کدام از اهداف خود از قبیل برنامه های پژوهشی، معرفی و حفاظت نخواهد رسید و در بلاتکلیفی به سر خواهد برد اما با روی کار آمدن یک مدیر توانمند این محوطه باستانی نظم و اعتبار خود را به دست آورده و با بودجه کافی، اهداف آن از قبیل پژوهش ها و برنامه ها به سمت پیشرفت جهت دهی خواهد شد و گردشگران بیشتری را به خود جلب خواهد کرد.

 

با توجه به اینکه برای انجام کوچکترین کاری در هر زمینه ای وجود مدیر لازم است سوال اساسی در اینجاست چرا این شهر باستانی ارزشمند پس از گذشت یک سال از ثبت جهانی آن فاقد مدیر است . / عصر هـامون

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه