لاشخور

سیستان و بلوچستان است و انبوه مشکلاتش در سایه ی خواب مدیران و نمایندگانش که هیچ سودای جز حال و احوال خویش ندارند.

سیستان و بلوچستان است و انبوه مشکلاتش در سایه ی خواب مدیران و نمایندگانش که هیچ سودای جز حال و احوال خویش ندارند.

 

گندم خبر, به قول شاعر که میفرمایند: هر دم از این باغ بری میرسد  تازه تر از تازه تری میرسد، جناب استاندار خراسان جنوبی در نشست خبری استانداران ادوار با اصحاب رسانه راه حل رفع معضل آب خراسان جنوبی را انتقال آب از چاه نیمه ها و یا از سواحل مکران بیان نموده است.

 

گویا همه ی استان های همجوار متوجه ناتوانی های عزیزان مسندنشین این استان شده اند که به راحتی برای خویش طرح و ایده میدهند که عصاره وجودی این استان را برای خویش به اشتراک بگذارند.

 

️مروج الشریعه در نشست خبری استانداران ادوار خراسان جنوبی با اصحاب رسانه با بیان اینکه در طول سال بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ میلی متر از سطح آب چاه نیمه های زابل تبخیر می شود گفت: اگر بتوانیم با سرمایه گذاری دو استان از تبخیر حدود ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب بکاهیم میتوانیم ۱۰۰ میلیون  متر مکعب آب را بصورت سالانه به خراسان جنوبی منتقل کنیم و ۱۵۰ میلیون  متر مکعب آب حاصل از کاهش تبخیر هم در خود سیستان مصرف شود.

 

ستاندار خراسان جنوبی راه دیگر تامین آب مورد نیاز خراسان جنوبی را انتقال آب از ساحل مکران عنوان کرد و گفت با احداث یک تصفیه خانه در ساحل چابهار و انتقال آب می توان از ان در ۳ حوزه صنعت، معدن و شرب استفاده کرد.

 

اگر این سخنان از سوی نمایندگان استان پیگیری و پاسخی قاطع داده نشود واقعا جای بسی تاثر و تاسف است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه