یادداشت

حدود چهارده روز از زمان بازداشت شهردار و تعدادی از پرسنلش میگذرد اما همچنان شهرداری بدون سکان دار روزگار می گذراند.

حدود چهارده روز از زمان بازداشت شهردار و تعدادی از پرسنلش میگذرد اما همچنان شهرداری بدون سکان دار روزگار می گذراند.

 

گندم خبر روزهای انتخابات برخی رسانه های مستقل و مردمی، هشدارهایی به مردم در خصوص انتخاب  نمایندگانشان در شورای شهر دادند.

 

اما باز هم مانند همیشه مردم ما، خام قسم ها حرف های دروغ نامزد ها و نسبت های فامیلی شدند و گویا بین بد و بدتر، بدترین ها را ترجیح دادند.

 

چرا که افراد نالایق زبان چرب و نرم تری برای تسخیر فکر و دل های مردم صاف و صادق دارند.

 

منتخبین مردم روانه شورا شدند و آن ها نیز برای تصدی شهرداری همان بدترین را انتخاب و بر کرسی نشاندن.

 

چشم امیدمان به دستگاه های اجرایی ونظارتی بود که آگاه بر پرونده درخشان جناب شهردار در زمان خدمت او در شهرداری دوست محمد بودند.

 

امیدوار بودیم که قطعا از سوی دستگاه های نظارتی صلاحیت وی تایید نخواهد شد ولی در کمال نا باوری آن ها هم مهر تایید خویش را بر حکم شهرداری جناب نوری کوبیدند.

 

حال اینکه چه اتفاقی رخ داده که توانسته است تایید را بگیرد خودشان بهتر میدانند.

 

امروز دو هفته است زابل بدون شهردار است و شورای شهری ها نیز هنوز باورشان نشده یار و شریک عزیزشان در چنگال قانون است یا هنوز امیدوار اند که او خواهد آمد و همچنان همچون زالو به مکیدن خون شهر ادامه خواهند داد.

 

تعدادی از این اعضای شورا که در ظاهر و باطن حامی تمام قد شهردار در بند هستند و گویا فعلا از ترس و یا از شرمندگی(که بعید میدانیم ذره ای شرمندگی در وجودشان باشد)محو شده اند.

 

فقط ۲تن از آنها که هوا را پس دیده اند و حتما خواسته اند زرنگی کرده باشند، طی بیانیه ای اعلام برائت نموده اند.

 

اما باید به این بزرگواران گفت،…خودتان هستید آنروز که مردم اعتراض داشتند آیا لحظه در محل پارک ملت در کنارشان حضور پیدا نمودید؟

 

یا آن زمان پروانه کار رایگان،هزینه هتل و حق الجلسه شورا را که نوش جان می نمودید به یاد موکلین خود بودید؟

 

از این شورایی های بی خاصیت که آبی برای مردم گرم نخواهد شد تعجب از سکوت استاندار بازنشسته و مدیرکل امور شهری استانداری است.

 

به قول حرف های در گوشی این روزها، ۳۴میلیارد را سردار حمید خان تنها که نمیتوانسته میل کند حتما افراد دیگری هم بوده اند که شاید دلیل سکوت امروزشان همان نان و نمک های دیروزشان است.

 

تکلیف مردم چیست؟کسی نمیخواهد برای این ارگان مهم به حال خویش رها شده چاره ای اندیشیده و فرمان را برای پیش راندن شهرداری به دست کسی بسپارد؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه