گندمــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی سیستان در شورای عالی مناطق آزاد کشور تصویب شد.   به گـــزارش گندمــــ پرس ، علی‎اوسط هاشمی اظهار کرد: سفر دکتر جهانگیری به عنوان ضرورت‌ برون‌رفت منطقه از این وضعیت شکننده بسیار مهم و ثمر بخش واقع شد و با […]

گندمــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی سیستان در شورای عالی مناطق آزاد کشور تصویب شد.

 

به گـــزارش گندمــــ پرس ، علی‎اوسط هاشمی اظهار کرد: سفر دکتر جهانگیری به عنوان ضرورت‌ برون‌رفت منطقه از این وضعیت شکننده بسیار مهم و ثمر بخش واقع شد و با تلاش 15 و 16 ماهه همه همکاران در سطح منطقه و ملی موفق شدیم زمینه را برای حضور خودمان با به همراه داشتن طرح در شورای مناطق آزاد کشور فراهم کنیم.

 

 

امضای 10 وزیر و سه معاون رئیس جمهور پای طرح ارتقای سیستان به منطقه آزاد تجاری و صنعتی‌

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز بحمدالله این امر محقق شد و طی جلسه‌ای با حضور 10 تن از وزرا و سه تن از معاونان رئیس جمهور و به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور توانستیم با دفاع از شرایط استان و نگاه توام با همراهی وزرایی که به منطقه سفر کرده‌ و شرایط آن را لمس کرده‌اند، طرح ارتقای منطقه سیستان به منطقه آزاد تجاری و صنعتی سیستان را مصوب کنیم.

 

 

یک فرصت ناب و طلایی برای سیستان و بلوچستان فراهم می‌شود

 

این مسئول ادامه داد: همراهی همه وزرا که سفرهایشان بدون شک موثر واقع شده بود راه را برای تصویب این مهم فراهم کرد و به اتفاق آرا خوشبختانه ارتقا نام منطقه سیستان به نام منطقه آزاد تجاری مورد توافق قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی کشور در مبحث برجام، قطعا می‌تواند یک فرصت ناب و طلایی برای سیستان و بلوچستان باشد، استانی که دو منطقه تجاری خواهد داشت، منطقه آزاد تجاری چابهار و منطقه آزاد تجاری سیستان.

 

 

زمینه توسعه و جهش انفجاری ‌در منطقه سیستان فراهم می‌شود‌

 

هاشمی بیان کرد: این دو منطقه قطعا در توسعه استان و رونق ترانزیت و تحول در منطقه سیستان بسیار موثر خواهد بود.

 

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از سوی دیگر زمینه‌سازی برای توسعه مشارکت‌ها در منطقه به ویژه با کشور افغانستان است، این کشور می‌تواند در کنار زیرساخت‌هایی که منطقه سیستان ایجاد خواهد شد، از این فرصت بسیار استفاده کند.

 

این مسئول افزود: شبکه ریلی، توسعه خطوط انتقال گاز، توسعه بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار همه و همه زیرساخت‌هایی است که زمینه توسعه و جهش انفجاری را در منطقه سیستان فراهم کرده و اقتصاد استان و کشور را متحول می‌کند.

 

 

 

میل به سرمایه‌گذاری در ‌منطقه سیستان افزایش می‌یابد‌

 

وی خطاب به سرمایه‌گذاران و مردم بومی منطقه که به دلیل شرایط سیستان مهاجرت کرده‌اند، افزود: امروز زمینه برای بازگشت آنها ‌توام با تجربه‎کارآفرینی و سرمایه‌ای که دارند، فراهم شده است.

 

هاشمی گفت: امیدوارم این نگاه ارزشمند دولت به منطقه سیستان مورد اقبال و همراهی این قشر از جامعه باشد تا بتوانند توجه کشورهای همسایه را نیز معطوف کرده و میل به سرمایه‌گذاری در این منطقه را در آنها ایجاد کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط رسیدن استان به این مهم، در سطح منطقه یک فرصت است که باید قدر آن را بدانیم و برای توسعه و رونق منطقه و پایداری جمعیت و نقش‌آفرینی آنها در عرصه ملی و محلی کمک کنیم.

 

 

تلاش می‌کنیم خارج از نوبت در مجلس هم این قضیه ‌نهایی شود

 

هاشمی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم بتوانیم خارج از نوبت در مجلس هم این قضیه را نهایی کنیم تا رای مجلس هم کنار رای دولت باشد و ردیف بودجه ایجاد کرده و از طرح پشتیبانی کند.

 

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همزمان برای تصویب و پیگیری این طرح در شورای عالی مناطق آزاد، نگاه شرکت‌های توسعه‌نگر را به منطقه معطوف کرده‌ایم که از جمله آن بنیاد مستضعفان است، قطعا این مصوبه گام‌های آنها را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه مستحکم می‌کند.

 

این مسئول گفت: همچنین زمینه برای ایجاد کارخانه لاستیک در سیستان فراهم است، ضمن اینکه سیستان و بلوچستان همراهی دولت را هم از نظر معافیت‌ها و امتیازها به دنبال دارد. / فارس

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه