گندمـــــ پرس : مـدیر همایش  هنر و ادب سیستان گفت: همایش هنر و ادب سیستان به منظور توسعه و ترویج فرهنگ و تاریخ سیستان با حضور جمعـی از مفـاخر و هنرمندان سیستانی و کـشور در تالار وحــدت تهران برگــزار می شود.     به گـــزارش گندمــــــ پرس ، سید محمد تقی حسینی گفت: همایش هنر […]

گندمـــــ پرس : مـدیر همایش  هنر و ادب سیستان گفت: همایش هنر و ادب سیستان به منظور توسعه و ترویج فرهنگ و تاریخ سیستان با حضور جمعـی از مفـاخر و هنرمندان سیستانی و کـشور در تالار وحــدت تهران برگــزار می شود.

 

مـدیر همایش  هنر و ادب سیستان

 

به گـــزارش گندمــــــ پرس ، سید محمد تقی حسینی گفت: همایش هنر و ادب سیستان در راستای توسعه و احیای فرهنگ 17 مهـرماه سال جاری در تهران برگـزار می گــردد .

 

 

وی ضمن اشاره به اهداف این همایش اظهـار کـرد : همایش هنر و ادب سیستان با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ و تمدن سیستان برگزار می شود که سعی شده به بیان تاریخ متمدن و کهـن  سیستان در شاخه های مختلف  پرداخته شود.

 

حسینی افزود: این همایش که جهت توسعه و فرهنگ سیستان در تهران بر گزار می شود،تاریخ سیستان را در سه بخش ما قبل تاریخ ،تاریخ و دوران معاصر نشان خواهد داد.

 

 
ایشـان ضمن اشاره به نقش ارتباطات در فرهنگ بیان کرد: برگـزاری این همایش در ایجاد ارتباط با دیگر استانها و شهرها می باشد  و در واقع فرصت مناسبی جهت نشان دادن فرهنگ و تاریخ سیستان به دیگر استانها می باشد.

 

حسینی با اشاره به حضور چند کار گـروه در برگـزاری همایش اظهار کرد : کارگروه مدیریت و برنامه ریزی کارگروه مدیریت و برنامه ریزی و مشورتی، کارگروه ادبیات وپژوهش، کارگروه هنر، کارگروه تبلیغات و رسانه، کارگروه هنرهای تجسمی، کارگروه میراث فرهنگی نمایشگاه، کارگروه شاهنامه پژوهی، کارگروه فیلم، کارگروه انیمیشین، کارگروه پشتیبانی، از جمله کارگروه های این همایش هستند.

 

مــدیر برگـزاری همایش فرهنگ و ادب سیستان افزود: یکی از مهم ترین بخش های همایش نکوداشت مقام شامخ استاد غلامعلی رئیس ذاکرین است.

 

وی با بیان نقش بسیار موثر استاد ذاکری در فرهنگ سیستان گفت: استاد رئیس ذاکری پیشرو و خالق شعر بومی با نگاههای نو و مدرن است که زندگینامه و مجموعه مقالات استاد غلامعلی رییس ذاکرین رونمایی خواهد شد.

حسینی گفت :تاریخ برگزاری همایش از 17 مهرماه تا 21 در تالار وحدت تهران است که در افتتاحییه آن جمعی هنرمندان ،مفاخر ،شاعران هنر و ادب کشوروسیستان  حضور خواهند یافت.

 

وی بیان کرد:برای اختتامیه این همایش از رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار سیستان وبلوچستان، و دیگر مسوولان، هنرمندان، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم دعوت شده است.

 

حسینی با اشاره به مهمترین هدف از برگزاری همایش افـزود: مهمترین هدف ما در کنار حصول اهداف فرهنگی همیابی، همبستگی و هم افزایی چهره های فرهنگی و سایر شخصیت های سیستانی در سطح ملی و منطقه می باشند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه