امام جمعه زابل تاکیدکرد: سیستان دارای آینده درخشان است

  • کد خبر : 32560
  • ۰۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
امام جمعه زابل تاکیدکرد: سیستان دارای آینده درخشان است

گندم پرس:امام جمعه زابل در جمع مرم زابل گفت: در سال گذشته معاون امنیتی استاندار با حضور در دفتر بنده سخن از راه اندازی تجارت چمدانی در آینده نزدیک می گفت اما امروز مخالف است، اگر تجارت چمدانی مغایر با فرمایشات رهبری است پس چرا وعده های دروغین به مردم می دهید.   اولین نماز […]

گندم پرس:امام جمعه زابل در جمع مرم زابل گفت: در سال گذشته معاون امنیتی استاندار با حضور در دفتر بنده سخن از راه اندازی تجارت چمدانی در آینده نزدیک می گفت اما امروز مخالف است، اگر تجارت چمدانی مغایر با فرمایشات رهبری است پس چرا وعده های دروغین به مردم می دهید.
 
اولین نماز جمعه سال ۹۵ بود که امام جمعه زابل در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با انتقاد از مسئولین اجرایی استان گفت: توجه بیشتری به شمال سیستان و بلوچستان داشته باشید.
 
وی در بخش دیگر ازسخنان خود بیان کرد: در مورد تجارت چمدانی خیلی حرف‌های قشنگی گفته شد اما یک مورد اقدام عملی را بیارید، سال اقدام و عمل است؛ ما به استاندار محترم و نماینده‎هایشان و کسانی که نمایندگان دولت هستند  اقدام و عمل در مورد وعده‌هایی که به مردم عزیز، صبور و رشید ما دادند می‌خواهیم.
اما لختی بعد از سخنان حجت الاسلام کیخا در نماز جمعه معاون امنیتی استاندار که از قضا علاقه خاصی هم به شبکه های اجتماعی دارد دست به قلم شد و به این سخنان امام جمعه زابل در شبکه های اجتماعی با انتشار متنی واکنش نشان داد.
اما بعد از این متن استاندار امروز جمعی از معتمدین، سران طویف و اقشار مردم زابل با حضور در مصلی این شهر ضمن تاکید بر مواضع امام جمعه زابل از مواضع یک جانبه علی اصغر میرشکار معاون استاندار سیستان و بلوچستان انتقاد کردند.
امام جمعه شهرستان زابل نیز با حضور در این تجمع مردمی گفت: وقتی که صحبت از تصمیم گیری های درون کشوری و درون منطقه ای می شود اختلاف نظر و سلیقه به وجود می آید اما زمانی که صحبت از اساس و کلیت نظام می شود همه فرزندان ولایت هستند که تجمع امروز نشان می دهد همه فرزندان ولایت بوده و دلشان برای سیستان می تپد.
حجه الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا با بیان وقتی تاریخ سیستان ورق میخورد همگان مبهوت می شوند  اظهار داشت: چرا سیستان دیده نمی شود در حالی که سیستانیان دارای نخبگان بسیاری در فقه، ورزش و سایر علوم هستند که وجود آیت الله سیستانی، شهید مطهری و حتی کاشف داروی سرطان آن را به اثبات رسانده است.
وی افزود: مردم سیستان بسیار صبور بوده و در حفظ مرز جانفشانی کرده به طوری که از آن ها به عنوان پدافند غیر عامل می توان نام برد.
وی گفت: مقام معظم رهبری از سیستان به عنوان تنگه احد نام برده اند چرا که اگر سیستان خالی از سکنه شود مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد.
کیخا ادامه داد: مرز میلک ماهانه چندین میلیارد تومان درامد داشته اما متاسفانه این درامد صرف منطقه سیستان نشده در حالی که پروژه بزرگراه زابل به زاهدان ناتمام مانده است.
وی در ادامه در خصوص ناتمام ماندن پروژه بزرگراه زابل به زاهدان گفت: مسولان مربوطه در این راستا مشکل را در نبود بودجه دانسته اند در حالی که چندین میلیارد ماه های قبل به آن ها اعطا شده است.
وی تاکید کرد: آنگونه که شایسته سیستان است به سیستان توجه نمی شود، باید فکری به حال اشتغال جوانان بیکار منطقه شود.
وی بیان داشت: مشاور استاندار طرح تجارت چمدانی را غیرقانونی دانسته در حالی که اگر غیرقانونی بود چرا از ابتدا آن را تایید کردند.
وی با بیان وقتی مشاور استاندار که خود سیستانی است اینگونه واکنش نشان می دهد از دیگران چه انتظاری داشته باشیم افزود: در سال گذشته معاون امنیتی استاندار با حضور در دفتر امام جمعه زابل سخن از شکل گیری تجارت چمدانی در سیستان تا ده روز دیگر داشت اما متاسفانه با گذشت بیش از یک سال از آن زمان هنوز این سخن عملی نشده است.
وی ادامه داد: اگر تجارت چمدانی مغایر با فرمایشات مقام معظم رهبری است پس چرا وعده های دروغین به مردم می دهید.
وی تاکید کرد: استاندار باید دارای مشاور فهیم باشد و در این راستا مردم انتظار دارند استاندار نخبگان را به عنوان مشاور خود انتخاب کند.
وی با عنوان، آنقدر می گویم تا به گفتمان تبدیل شود افزود: زمانی که حقوق مردم پایمال می شد گذشته است و در این راستا در سیستان هیچ مسولی فارغ از حاشیه امن نخواهد بود و اگر مسولین کم کاری یا خیانت کند او را به همگان معرفی خواهم کرد.
وی با عنوان، به زودی آزادراه زابل به زاهدان افتتاح خواهد شد چرا که جلوی کم کاری ها و تنبلی ها را خواهیم گرفت گفت: باید جوانان سیستانی ایستادگی کرده تا دیگران به شعور مردم سیستان توهین نکنند.
وی گفت: وقتی مشاور استاندار می گوید مغایر فرمایشات رهبری است این ادبیات نشان دهنده تمسخر مردم سیستان است.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی هم به صادرات و هم به واردات توجه دارد چرا که اقتصاد را تقویت و ورود فن آوری را با خود به همراه داشته و از تکیه به محصولات استکباری خواهد کاست.
وی افزود: طایفه گری در سیستان به ویژه در تصمیمات کلی منطقه دیگر معنایی ندارد.
کیخا تاکید کرد: سیستان دارای آینده درخشان است که منطقه آزاد، بازارچه مرزی، پاس مرزی و تجارت چمدانی باید راه اندازی شود.
وی خاطرنشان کرد: وقتی مقام معظم رهبری به معاون رییس جمهور تاکید کرده که به زابل برود بنابراین در استان بیشتر باید به سیستان بها داده و مشکلات آن را پیگیری کرد.
وی گفت: با مدد الهی شکوفایی تالاب هامون، سرسبزی سیستان و شکوفایی استعدادهای بالقوه منطقه را خواهیم داشت که در این راستا مسولان با نگاه عدم تبعیضانه کار کرده و بودجه را صرف سیستان کنند./عصرهامون
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32560

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام. درود بر امام جمعه فهیم زابل . برو جلو اقا در کنار دکتر دهمرده و کیخا مردم هم کنار شمایند

  2. فقط امام جمعه زابل رو عشقه