تجمیع بیمه‌ها اولویت اصلی حوزه سلامت/ رفع بحران حوزه درمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت

  • کد خبر : 34437
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
تجمیع بیمه‌ها اولویت اصلی حوزه سلامت/ رفع بحران حوزه درمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت

گندم پرس: نماینده مردم ایرانشهر در مجلس با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته از سوی دولت یازدهم برای بهبود حوزه بهداشت و درمان کشور گفت: در شرایط کنونی تجمیع بیمه ها و کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان در مناطق محروم مهمترین اولویت های حوزه سلامت است. محمدنعیم امینی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه، […]

گندم پرسنماینده مردم ایرانشهر در مجلس با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته از سوی دولت یازدهم برای بهبود حوزه بهداشت و درمان کشور گفت: در شرایط کنونی تجمیع بیمه ها و کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان در مناطق محروم مهمترین اولویت های حوزه سلامت است.

تجمیع بیمه‌ها اولویت اصلی حوزه سلامت/ رفع بحران حوزه درمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت

محمدنعیم امینی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد وضعیت سلامت در کشور گفت: به طور حتم مسئله سلامت کشور در ابتدای دولت یازدهم در وضعیت بحرانی قرار داشت و باعث آسیب های بسیاری در این حوزه شده بود اما خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت این مشکلات کاهش چشمگیری پیدا کرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از نکات مثبت اجرای طرح تحول نظام سلامت حفظ کرامت مردم در ایران بود زیرا در گذشته به علت مشکلات حوزه سلامت این مسئله بسیار کمرنگ شده بود البته در سه دهه اخیر پیشرفت های خوبی در حوزه بهداشت صورت گرفت ولی برای یک دهه این حوزه بلاتکلیف بود و استراتژی مشخصی در کشور وجود نداشت اما خوشبختانه در دولت یازدهم وزیر بهداشت ریسک کرده و با اجرای طرح تحول نظام سلامت توفیقاتی را به دست آوردند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات حوزه سلامت در گذشته نبود نظام ا طلاعاتی در بیمارستان ها و وجود وضعیت ملوک الطوایفی در این مراکز بود و مدیران در آن روزها هر روز یک طرح را برای افزایش درآمد خود طراحی و اجرایی می کردند.

امینی فرد بر لزوم توجه بیشتر به حوزه سلامت تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی تجمیع بیمه ها اولویت اصلی حوزه سلامت است که قطعا باید در برنامه پنج ساله ششم توسعه مورد توجه قرار گیرد. همچنین توجه به مناطق محروم باید در دستور کار قرار گیرد. البته پیشرفت های خوبی صورت گرفته اما نگاه ها باید به این مسئله بیش از پیش معطوف شود./خبرگزاری خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34437
  • دیدگاه‌ها برای تجمیع بیمه‌ها اولویت اصلی حوزه سلامت/ رفع بحران حوزه درمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.