کیخا نماینده مردم سیستان:تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه پرداخت یارانه نقدی/منابع درآمدی ملاکی برای سنجش توانمندی اقتصادی

  • کد خبر : 34396
  • ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۵

گندم پرس: نماینده مردم زابل در مجلس، با بیان اینکه تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه شیوه کنونی پرداخت یارانه نقدی است، گفت: منابع درآمدی بهترین ملاک برای سنجش توانمندی اقتصادی افراد است. احمدعلی کیخا با انتقاد از پرداخت های مستقیم به مردم در قالب قانون هدفمندی یارانه ها که از مجلس هشتم مصوب شده […]

گندم پرسنماینده مردم زابل در مجلس، با بیان اینکه تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه شیوه کنونی پرداخت یارانه نقدی است، گفت: منابع درآمدی بهترین ملاک برای سنجش توانمندی اقتصادی افراد است.
تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه پرداخت یارانه نقدی/منابع درآمدی ملاکی برای سنجش توانمندی اقتصادی

احمدعلی کیخا با انتقاد از پرداخت های مستقیم به مردم در قالب قانون هدفمندی یارانه ها که از مجلس هشتم مصوب شده است، گفت: این نوع پرداخت ها به نفع کشور نبوده و تحقق اقتصاد مقاومتی را به تاخیر می اندازد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت دهم مجلس را در خصوص قانون هدفمندی به شکل ناصحیح در عمل انجام شده قرار داد، افزود: حرکت کلی دولت باید به این سمت باشد که تنها نیازمندان واقعی جز لیست دریافت کنندگان یارانه نقدی قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه اقشار بسیاری از مردم در کشور از سطح رفاه پایینی برخوردار بوده و درآمدهایشان کفاف هزینه ها را نمی کند، تصریح کرد: هیچ کسی خواهان حذف یارانه این اقشار نبوده و حتی بنده اعتقاد به رشد میزان پرداختی به این افراد و حتی ایجاد چتر حمایتی برای آن ها هستم.

اولویت اصلاح مسیر هدفمندی با حذف دهک های پردرآمد است

کیخا با بیان اینکه اولویت اصلاح مسیر هدفمندی با حذف دهک های پردرآمد است، گفت: اینکه مجلس در قانونی تعیین کند فلان تعداد باید از سوی دولت از دریافت یارانه حذف شود چون پایه اطلاعاتی و آماری دقیق وجود ندارد عملیاتی نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای انجام کاری اصولی در بحث یارانه ها باید فرد فرد افراد جامعه مورد بررسی از حیث دارایی ها قرار بگیرند، افزود: منابع درآمدی مردم بهترین ملاک برای سنجش توانمندی اقتصادی افراد خانوار است.

وی ادامه داد: بازنگری در شیوه پرداخت یارانه نقدی و حتی میزان آن از ضروریاتی است که برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور باید مدنظر قرار بگیرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هر نوع شناسایی دهک های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی باید بر اساس آمارهای موثق باشد تا به این ترتیبی فردی به اشتباه از این دایره حذف نشود./خبرگزاری خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34396
  • دیدگاه‌ها برای کیخا نماینده مردم سیستان:تاخیر در تحقق اقتصاد مقاومتی نتیجه ادامه پرداخت یارانه نقدی/منابع درآمدی ملاکی برای سنجش توانمندی اقتصادی بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.