امیدی که با تدبیرآمد و با بی تدبیری رو به رو شد!!!/ بی تدبیری به ایستگاه کارگران رسید!!!

  • کد خبر : 34627
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴
امیدی که با تدبیرآمد و با بی تدبیری رو به رو شد!!!/ بی تدبیری به ایستگاه کارگران رسید!!!

گندم پرس: این روز ها داستان فیش های حقوقی چند میلیونی نقل هر محفلی ست و هر روز شاهد رونمایی از فیش حقوقی یکی از مدیران کشوری هستیم که صفرهای آن قابل شمارش نیست. از فیش ها که بگذریم به ایستگاه کارگران و برخی نیروهای قراردادی خواهیم رسید که سندهای حقوق یا بهتر بگوییم حساب بانکی […]

گندم پرساین روز ها داستان فیش های حقوقی چند میلیونی نقل هر محفلی ست و هر روز شاهد رونمایی از فیش حقوقی یکی از مدیران کشوری هستیم که صفرهای آن قابل شمارش نیست.

بی تدبیری

از فیش ها که بگذریم به ایستگاه کارگران و برخی نیروهای قراردادی خواهیم رسید که سندهای حقوق یا بهتر بگوییم حساب بانکی شان فقط یک صفر دارد و آن هم صفر موجودی !!!

وعده های شیرین دولت تدبیر و امید روز به روز شیرینی اش تلخ تر می شود و چندیست این تلخی و عدم پرداخت مطالبات به ایستگاه کارگران و قشر ضعیف جامعه رسیده است،همان قشری که در گمنامی تمام در رده خدمات و با رسالت خدمت رسانی،چرخ های سازندگی کشور را بدون هیچ توقعی و به امید سربلندی ایران اسلامی می چرخانند.

استان سیستان و بلوچستان یکی از ایستگاههای دولت یازدهم است که کارگران نیک نام ،مظلوم و تلاشگر آن ،همیشه و بدون هیچ ادعایی با سخت ترین وظایف جسمی، در انتهای صف های رسیدگی و توجه ایستاده اند. 

عدم پرداخت مطالبات، در برخی ادارات ،در روزهای ماه مبارک رمضان که باید بیشتر و پیشتر از همه به فکر اقشار کم درآمد،مستضعفان و گرسنگان جامعه بود، شرایط زندگی را برای کارگران به شدت سخت نموده است.

بعد از انتشار خبر عدم پرداخت مطالبات از طرف برخی شهرداری ها به نیروهای خدماتی و کارگران ، عده ای از کارگران شریف، عدم وصول مطالبات خود در دیگر ادارات استان را به گوش مان رساندند.

یکی از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی خبر از تعویق دو ماهه حقوق کارگران در این اداره داد و به خبرنگار گندم پرس گفت: متاسفانه حقوق کارگران این اداره پرداخت نشده است و انگار مدیران اسپیلت نشین هم به فکر چاره نیستند.

وی در ادامه افزود: از تمام همکارانم پول دستی برای خرج منزل گرفتم و نمی دانم چرا مدیران حتی در این ایام مبارک حرمت گذاری به محرومان،دلشان کمی به رحم نمی آید.

یکی از کارمندان اداره راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در خصوص عدم پرداخت مطالبات حقوقی به خبرنگار گندم پرس گفت: حدود سه ماه است نیروهای قراردادی ، شرکتی و کارگران هیچ حقوقی دریافت نکرده اند و هر روز به جای تلاش برای رفع این مشکل ،زنگ اخطار و وحشت را در گوش مان به صدا در می آورند که؛ اخراجتان می کنیم.

وی گفت: مدیریت در اداره کل راه و شهرسازی استان از شرایط خوبی برخوردار نیست. زیرا مدتی است نامه تغییر وضعیت برای بیش از ۱۰۰ نیرو ابلاغ شده است اما به دلایل نامشخصی اجرا نمی شود.

طبق شنیده ها تا برج پنج و شش،  برای نیروهای شرکتی و قراردادی وکارگران این اداره کل خبری از حقوق نخواهد بود و این نیرو ها باید در انتظار تدبیر دولت مردان در سیستان و بلوچستان بمانند.

در مورد حقوق کارگران شهردای هم قبلا توضیحاتی در یادداشت درد دل کارگر شهرداری خاش/کارگرانی که بانگرفتن حقوق شرمنده خانواده شدند!!! عنوان شد، پرداخت حقوق این زحمت کشان بی نام نزدیک به چهار الی پنج ماه در بیشتر نقاط استان به تعویق افتاده است.

تلخی عدم مدیریت صحیح در این ادارات بسیار مشهود بوده و برای پرداخت معوقات حقوقی در این ماه عزیز و مبارک هیچ برنامه ریزی صورت نگرفته است تا لااقل کارگران طعم امید، در دولت تدبیر و امید را مز مزه کنند و سفره افطار و سحری شان پر از نان و نوای شرمندگی در برابر همسر وفرزندان شان نباشد.

جناب استاندار !
صحبت پایانی این سیاهه با شماست .
بی شک شما به عنوان نماینده دولت دهم در استان سیستان و بلوچستان انتخاب شده اید تا دردی از درد های این قشر زحمت کش، مرز دار و همیشه محروم استان بکاهید.

امیدواریم با نظارت و پیگیری مدبرانه،از مدیران خود پاسخ بخواهید که چرا باید کارگران در این ماه عزیز هم با مشکلاتی اینچنینی روبه رو باشند.

کارگرانی که با شکم گرسنه و با زور بازو و عرق جبین  کار می کنند و در پایان هر ماه  به سراغ صفرهای تو خالی حساب شان می روند و موجودی می گیرند تا شاید پاسخی برای دل کوچک و چشم های به راه مانده فرزندان شان بیابند اما تنها چیزی که از باجه های بانکی در دست شان  می گذارند، کاغذ پاره ایست خالی از وجه نقد و پر از آه و شرمندگی و سکوت ……

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34627

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. جناب آقای مهندس نارویی از بهترین و مردمی ترین مدیران استان است.
    و با توجه به اینکه از بدنه برنامه بودجه وارد سازمان آب شده. در خصوص اعتبارات خدماتی به آبفار روستایی در سطح استان کرده. که تا حالا هیچ مدیرعاملی چنین حرکتی انجام نداده.