سیستان به دلیل خشکسالی وسوء مدیریت ها و یامدیریت های مثبت ناپایدار به یک خرابه تبدیل شده است

  • کد خبر : 43000
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
سیستان به دلیل خشکسالی وسوء مدیریت ها و یامدیریت های مثبت ناپایدار به یک خرابه تبدیل شده است

گـنــدم خـبــر: نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ ۹ تیر ماه ۹۶ شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.   امام جمعه شهر بنجار در خطبه اول در ادامه سلسله بحثهای هفته گذشته راجع به راهکارهای عملی جهت کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی و […]

گـنــدم خـبــر: نماز عبادی سیاسی جمعه مورخ ۹ تیر ماه ۹۶ شهر بنجار به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

امام جمعه شهر بنجار در خطبه اول در ادامه سلسله بحثهای هفته گذشته راجع به راهکارهای عملی جهت کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی و اخلاقی نکاتی رو مطرح و توضیح دادند: عوامل فردی؛۱_ توبه و بازگشت به خدا ۲_یاد خدا و نعمتهای بیشمار خداوند و لزوم شکرگذاری ۳_یاد مرگ و قیامت ۴_عبرت گیری و پند اموزی از گذشتگان ۵_ازدواج و لزوم آرامش در جامعه ۶_رعایت حیا و حجاب و عفت در بین همه آحاد مردم

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی ،به چند مناسبت اشاره کرد: ۱_سالروز ورود حضرت مسلم و چند نکته .لزوم ولایتمداری و تبعیت از ان مثل مسلم . ۲_ثابت قدم در حرف و تصمیم. ۳_لزوم دفاع از اعتقادات تا اخرین لحظه عمر .

 

وی گفت؛ روز صنعت و معدن ضمن تبریک به صنعت گران و معدن کاران خواستار فعال شدن و تقویت شهرکتهای صنعتی شد که هم دولت و هم سرمایه گذاران بومی به جای اینکه در جاهای دیگه سرمایه گذاری کنند بیایند منطقه خودشان را از مشکلات و گرفتاریها نجات دهند و دولت هم نسبت به تخفیفات و معافیتهای مالیاتی قدمهای بزرگتری بردارد تا سرمایه گذار میل و رغبت پیدا کند تا در این منطقه ولایتمدار سرمایه گذاری کنند و جوانان تحصیلکرده سرکار شوند و مشکلات اقتصادی حل شود.

 

وی اظهار داشت؛ تا کی باید جوانان ما در شهرهای دیگر حمالی و کارگری کنند در حالی که سیستان یک روزی انبار غله آسیا بوده و همه به سیستان محتاج و نیازمند بودند ولی آلان به دلیل خشکسالی و سوء مدیریت ها و یا مدیریت های مثبت ناپایدار تبدیل به یک خرابه شده است.

 

وی به سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع توسط وهابیت و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط امریکای جنایتکار اشاره کرد و افزود: هر جا امریکا قدم بردارد آنجا مرکز فساد و نفاق و نابودی خواهد شد مسلمانان باید متحد شود تا جرات ورود به منطقه را نداشته باشد و امریکا حق حرف زدن از حقوق بشر را ندارد چون خودش بزرگترین ناقض حقوق بشر هست.

 

خطیب جمعه شهر بنجار به روز شهرداری و دهیاری پرداخت که این نهادهای خدماتی نسبت به آبادانی و عمران و پیشرفت منطقه باید قدمهای مثبتی بردارند و مردم عزیز هم با پرداخت عوارض شهرداری ها و دهیاری ها را نسبت به خدمات بهتر کمک و یاری کنند چرا که شهر خوب درست کردنی هست نه یافتنی .و شوراهای محترم منتخب هم از فرصت استفاده کنند و برنامه های جامعی برای آبادانی بیشتر شهرها و روستاها تدوین کنند تا بتوانند به وظیفه قانونی خود عمل کنند و ایام اوقات فراغت هست والدین نسبت به راهنمایی و هدایت فرزندان خود در کلاسهای اوقات فراغت اقدام کنند تا از اسیبها در امان بمانند و به محفوظاتشون افزوده شود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=43000
  • دیدگاه‌ها برای سیستان به دلیل خشکسالی وسوء مدیریت ها و یامدیریت های مثبت ناپایدار به یک خرابه تبدیل شده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.