هدف دشمن از تهاجم فرهنگی ضربه زدن به ولایت است

  • کد خبر : 31834
  • ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
هدف دشمن از تهاجم فرهنگی ضربه زدن به ولایت است

گندم پرس : اگر محورهای فتنه و تهاجم فرهنگی دشمن و استکبار را بررسی و مشخص کنیم به سه محور مهم دشمن می‌رسیم که محور اول تهاجم فرهنگی جنبه اخلاقی دارد. در مرحله اول تهاجم فرهنگی مواردی از قبیل بی حجابی، بی‌بند و باری‌ ها، ترویج روابط نامشروع، اعتیاد به مواد مخدر، لوح های فشرده مبتذل […]

گندم پرس : اگر محورهای فتنه و تهاجم فرهنگی دشمن و استکبار را بررسی و مشخص کنیم به سه محور مهم دشمن می‌رسیم که محور اول تهاجم فرهنگی جنبه اخلاقی دارد. در مرحله اول تهاجم فرهنگی مواردی از قبیل بی حجابی، بی‌بند و باری‌ ها، ترویج روابط نامشروع، اعتیاد به مواد مخدر، لوح های فشرده مبتذل و مستهجن، شبکه‌های ماهواره‌ای و هر آنچه که بی‌بند و باری اخلاقی محسوب می‌شود ابتدا به ذهن انسان می‌آید.

اما هدف اصلی این تهاجم فرهنگی دشمن که از چندین سال قبل آن را آغاز کرده سعی در ولایت گریزی اراد را دارد ؛ چرا که از لحاظ اخلاقی اگر فرد تحت ولایت نفس اماره‌ خودش باشد، نمی‌تواند ولایت خدا را برای خودش بپذیرد. انسان‌ برای اینکه ولایت خدا را بپذیرند باید از ولایت نفس اماره خودش خارج شود تا بتواند از ولایت خدا در روی زمین اطاعت کند، اگر به تاریخ گذشتگان و پیشینیان نگاهی گذرا هم داشته باشیم در طول تاریخ همه کسانی که ولایت‌گریز و از سمت ولایت فراری بوده‌اند، انسان‌های هوس پرور و به دنبال مطامع دنیوی خویش بوده‌اند که نمونه آن زیاد به چشم خورده است.

اگر انسان برای ولایت جایگاه رفیعی قائل هست باید به ابعاد این قضیه نگاه کرد، یک بعد آن نقش تربیتی ولایت است، یعنی ولایت‌پذیری به معنای صحیح آن سبب اصلاح اخلاق در انسان‌ می شود و او را به سمت دوری از هوا و هوس‌ نفسانی خودش می‌کشاند و انسان‌ از این طریق به سمت تربیت قدم بر می دارد.

باید این سخن گرانبهای حضرت امام صادق(ع) که فرموده اند:” هر کس ولایت ما را نپذیرد از مرحله حیوانیت نمی‌رهد. انسانی که با داشتن اختیار برای رها شدن از حیوانیت ولایت اولیاء الهی را نپذیرد، حتی از حیوان هم پست‌تر است چون که حیوان چنین اختیاری را ندارد”.

پس تلاش‌هایی که برای ترویج بی‌بند و باری‌های اخلاقی و فساد و ابتذال شده همچنان که در تحلیل‌های صاحبنظران غربی و دشمنان نظام اسلامی هم آمده همین بوده که اگر قرار است جمهوری اسلامی ایران و تفکر ولایت فقیه را چیزی ساقط کند، همین بمب فساد اخلاقی است و نه بمب‌های شیمیایی و میکروبی و اتمی، زیرا در این صورت عنان افراد جامعه از دست خودشان خارج شده و به سمت دیگران که همان دشمن نظام و انقلاب اسلامی است می افتد و این خطرناک است.

پس چون ماهیت جمهوری اسلامی و آن اساس شکل گیری جمهوری اسلامی با ولایت بوده است اگر انسان تحت تاثیر هوا، هوس، فساد و بی بند و باری اخلاقی ولایت خدا را نپذیرند، به سادگی مورد تهاجم فرهنگی دشمنان نظام اسلامی قرار خواهند گرفت./عصرهامون

مجید بامری

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=31834
  • دیدگاه‌ها برای هدف دشمن از تهاجم فرهنگی ضربه زدن به ولایت است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.