گلایه مردم روستای بزرگ و جهانی میلک , از عدم حضور روحانی مقیم

 • کد خبر : 17467
 • ۰۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۲

شهرگندمــــ : میلک را همه بخوبی میشناسند و یا حداقل نام آنرا بارها شنیده اند , روستای در نقطه صفر مرزی که بواسطه بازارچه مرزی درکنارش به نامی جهانی مبدل شده است , در نگاه اول  اگر کسی با این روستا آشنایی نداشته باشد احتمالا فکر خواهد کرد این روستا از بهترین امکانات برخوردار است […]

شهرگندمــــ : میلک را همه بخوبی میشناسند و یا حداقل نام آنرا بارها شنیده اند , روستای در نقطه صفر مرزی که بواسطه بازارچه مرزی درکنارش به نامی جهانی مبدل شده است , در نگاه اول  اگر کسی با این روستا آشنایی نداشته باشد احتمالا فکر خواهد کرد این روستا از بهترین امکانات برخوردار است و دارای کمترین کمبود می باشد.

اما در واقع اینطور نیست و اگر پای درد دل مردمان این دیار بنشینیم متوجه میشویم که این روستای بزرگ و جهانی با مشکلات فراوانی مواجه است.

از جمله این مشکلات میتوان به نبود یک روحانی مستقر دراین روستا اشاره کرد , جمعی از اهالی این روستا با ارسال نامه ای به شهرگندمــ خواستار انعکاس و پیگیری این مساله شدند. بنظر میرسد با توجه به شرایط حساس این روستا و بخصوص همجواری با کشور افغانستان باید دراین خصوص هرچه سریعتر چاره ای اندیشیده شود.

متن نامه ارسالی بدین شرح می باشد :
با سلام

روستای میلک که  بزرگترین روستاه شهرستان هیرمند میباشد  و نیز در حساس ترین منطقه مرزی واقع گردیده بدون روحانیست !!!

با توجه به اینکه طبل تو خالی وهابیت در کشورهای همسایه کشور عزیزمان  ایران گوش مسلمین راکر نموده .بر خود واجب دانسته و در چندین نوبت این موضوع را  به گوش  مسئولین محترم شهرستان هیرمند رسانده ایم ولی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده اند لذا  از مسئولین محترم در استان خواهشمندیم در این خصوص اقدامات عاجل  را به عمل آورند تا مانع از نفوذ تفکرات انحرافی در بین مسلمانان منطقه گردند ,  تا کسانی که از این موقعیت میخواهند به نفع خودشان بهره ببرند دستشان کوتاه گردد و نقشه های شوم وهابیت نقش بر آب گردد.

این روستا علاوه بر نبود روحانی مقیم دارای مشکلات عدیده ای میباشد , از جمله ای مشکلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد : در زمان وزیدن کندترین باد آنچه بر سرمردم میریزد آشغال و دود ماشینهای ترانزیت است . 

جاده ترانزیت و وجود بازارچه میلک برای  مردم ستم دیده که زمینهایشان را به متری به قیمت یک کیلو پیاز دادند که شهر ما و روستای ما آباد خواهد شد , چه میباشد ؟

در زمان واگذاری زمینها چه شعارها و حرفهای زیبایی تحویل ماداده شد , فرزندان شما کار پیدا میکنند , این روستا آباد میشود و روستای زیبا تبدیل میشود , و دهها شعار دیگر , که حال هیچ نصیب ما نشده است .

از شما تقاضا داریم به روستای ما بیایید و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوید.

یارمحمدی , شورای اسلامی روستا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=17467

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 10در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰
 1. البته باید از زحمات صادقانه و خالصانه شیخ ابراهیم لکزایی روحانی بزرگواری که سالهادر خدمت اهالی میلک بوده و مدتی است به علت کهولت وبیماری در بستر افتاده قدردانی کرد………………به امید توجه مسئولین محترم

 2. با تشکروقدر دانی از زحمات بی دریق روحانی بزرگوار شیخ ابراهیم لکزایی که مدت مدیدی را در خدمت اهالی روستا بودند . از گوشه ای از زحمات این بزرگوار میتوان اتحاد بین مسلمین را نام برد که زبان زد عام وخاص شده بود.این روحانی بزرگوار به علت کهولت سن وبیماری قلبی در بسترمیباشند.

 3. به امید روزی که شهرستان ما هیرمند شهری آباد وزیبا گردد

 4. از مسئولین محترم ؛دلسوز ومردمی خواهشمندیم تا نیم نگاهی به روستای میلک داشته باشندواز درامدهای مراکز تجاری وترانزیتی که در این روستا واقع گردیده درصدی خیلی ناچیز جهت آبادانی روستای همجوار (میلک ) قرار دهند تا روستای داشته باشیم که زیبنده نامش باشدبا تشکر از تمام مسئولین محترم ودلسوز شهرستان هیرمند.

 5. اینکه این روستا بی روحانی است حکایت از حساسیت بالای سازمان تبلیغات اسلامی و دغدغه دین تبلیغات اسلامی و مبارزه بر ضد تبلیغات وهابی گری در منطقه را دارد .
  همانطور که میدانید به فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله) سیستان حکم تنگه احد را دارد . کجایند کسانی که این فرمایشات را بشنوند و بدان عمل کنند . روحانی نداشتن این روستا خود حدیث مفصلی است از این مجمل

 6. فرزاد-میلک عزیز:
  در جواب !!! باید بگم در نوشتار قبلی اینجانب اگر قدری تامل کنید متوجه می شوید که کنایه به سازمان تبلیغات جهت خالی گذاشتن روستای مرزی و حساس شما از روحانی دارد .
  مثلا اینجا تنگه احد است و دغدغه آقایان باید بیشتر باشد .

 7. قربانت فرزاد -میلک عزیز :
  دل ما به شما مرزداران غیور گرمه .

 8. روحانیت با راهنمائی فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر بسیاری مشکلات وانشقاق فرهنگی بوجود آمده در سیستان را با ایجاد همکاری بین مدیران، بزرگان و مردم به انسجام فرهنگی تبدیل و دلائل این کم کاری در این مسئولیت فرهنگی خطیر برای ما که دور نشسته و ارتباط نداریم ناشناخته است