گندمــــ پرس:رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از گسترش همکاری این نهاد و بنیاد نخبگان استان خبر داد. دکتر منصور تاجری افزود: جهاد دانشگاهی ارتباطی هدفمند با مراکز علمی و پژوهشی استان بخصوص دانشگاه سیستان و بلوچستان و بنیاد علمی نخبگان استان دارد. رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه با اشاره به تفاهم نامه امضا […]

گندمــــ پرس:رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از گسترش همکاری این نهاد و بنیاد نخبگان استان خبر داد.

دکتر منصور تاجری افزود: جهاد دانشگاهی ارتباطی هدفمند با مراکز علمی و پژوهشی استان بخصوص دانشگاه سیستان و بلوچستان و بنیاد علمی نخبگان استان دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان در ادامه با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین بنیاد نخبگان استان و جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: موضوعاتی از قبیل مشارکت در تدوین پیش‌نویس مهارت افزایی برای نخبگان، همکاری در زمینه برگزاری همایش‌های مشترک و تشکیل دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی، ایجاد و بهره مندی از ایده‌های طرفین و دانشجویان دکتری، ایجاد طرح‌های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی ترویج و معرفی مفاخر و نخبگان استان، بحث بازاریابی، انرژی‌های نو و ایجاد توربین‌های بادی با مقاومت و کار در دمای بالای 40 درجه، پیگیری گیاهان دارویی کمیاب از طریق ایجاد شرکت‌های دانش بنیان از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.

تاجری گفت: ارتباط هدفمند در زمینه‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی با استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تولید دانش و استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی، فنی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جامعه نخبگان استان در پروژه‌ها و تحقیقات استانی و ملی جهاد دانشگاهی با عنایت به ظرفیت‌های موجود از دیگر اهداف تفاهم‌نامه امضا شده بین این دو نهاد علمی است.

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مشارکت در زمینه انتشار و چاپ کتب و نشریات علمی و پژوهشی، همکاری در راستای حذف چالش‌ها و موانع موجود در حوزه مطالعات پژوهشی، در اولویت قرار دادن جهاد دانشگاهی در اجرای برنامه‌های موضوع تفاهم نامه، همکاری در برگزاری جشنواره منطقه‌ای کویر از دیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک این تفاهم نامه است.

 چندی پیش، تفاهم‌نامه همکاری مشترک جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان و بنیاد نخبگان استان در راستای اهداف سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین اجرای مفاد اساسنامه جهاد دانشگاهی مبنی بر توسعه فعالیت‌های بین دستگاهی و به منظور تحقق توسعه و ارتقای زمینه‌های همکاری مشترک بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود، افزایش تعاملات دوجانبه، توسعه کمی و کیفی سطح خدمات، گروه‌های مخاطب و اتخاذ سیاست برنامه‌ها و اقدامات موثر و کارآمد منعقد شد./ایسنا 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه