کشتی بساز ای نوح به قلم دکتر مهدی دهمرده

 • کد خبر : 20504
 • ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۶
کشتی بساز ای نوح به قلم دکتر مهدی دهمرده

شهرگندمـــ : کشتی بساز ای نوحکشتی بساز ای نوح ، وقت است، وقت باران است، ابرهای تیره در راه است، بادهای سوزناک قوم عاد در راه است، باران رحمت خدا در این جهان کمیاب است. انتخاب در این دنیا بسیار دشوار است. وقت ، وقت ساختن است ای نوح، دنیا ، دنیای عجیبی ست همچنان […]

شهرگندمـــ : کشتی بساز ای نوح
کشتی بساز ای نوح ، وقت است، وقت باران است، ابرهای تیره در راه است، بادهای سوزناک قوم عاد در راه است، باران رحمت خدا در این جهان کمیاب است. انتخاب در این دنیا بسیار دشوار است. وقت ، وقت ساختن است ای نوح، دنیا ، دنیای عجیبی ست همچنان بی روح . کشتی بساز ای نوح ، دریای زندگی بسیار مواج است ، خورشید چشمانش بابت این جهان باز است.

 

16651_222

 

کارهای آدمها موجب تعجب خاص است. این زمین تمام آن موج است، کشتی ات در این زمین در تهاجم موج است. هیچ موجودی برای انتخابت نیست، هیچ درمانی برای دردت نیست.  چه کسی می تواند مسافرت باشد، بابت این سفر موافقت باشد. نوح، کشتی ات
را به ساحلی افکن، ساحل زندگی پر از رنج است، دل این زمین پر از درد است، بابت ظلم و جور این خلق است. روح و جان این جهان سرد است.
نوح: ناخدای کشتی کیست؟ راهنمای کشتی نجات کیست؟
کشتی بساز ای نوح از آهن و ز فولاد، این زندگی عجیب است، بسیار هم غریب است، گرداب زندگی هم، بی رحم و بی رقیب است، بار گناه دنیا، سنگین و هم وزین است.
کشتی ات توان ندارد ای نوح، این کشتی سکان ندارد، ای نوح، این کاروان، ساربان ندارد ای نوح،
پس کشتی نساز ای نوح، بر ما دعا کن ای نوح، تا ساربان بیاید، آن ناخدا بیاید، سکان این زمانه، آن روح و جان بیاید.
انشا ا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=20504

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 18در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۸
 1. سلام بر همکاران و دوستان شهر گندم
  از متن های زیبای آقای دهمرده تشکر و قدردانی میکنم. متن زیبا و بجایی بود. حالا موقع آمدن آن ساربان است دیگر تا کی می خواهد بنشیند و منتظر بماند.
  انشاا… به امید ظهورش

  • نمی دانم کدامین جمله را برای توصیف محبت هایتان بنویسم . نمی دانم چگونه شما را توصیف کنم ، استادی از جنس بلور ، آسمانی و مهربان ، چقدر زیبا واژه ها را آسمانی می کنید . شاگرد کوچک شما

 2. باسلام -برادر گرامی جناب آقای دکتر دهمرده بسیار متن زیبایی بود .آرزو مندم در پناه مهدی فاطمه موفق و موید باشید.با کدام آبرویی روز شمارش باشیم-عصرها منتظر صبح بهارش باشیم-سالها منتظر سیصد و اندی مرد است-آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم-گیرم امروز به ما اذن ملاقاتی داد-مرکبی نیست که راهی دیارش باشیم-سالها در پی کار دل ما افتاده-یادمان رفت کمی در پی کارش باشیم-ما چرا خوبترین ها به فدای قدمش-حیف او نیست که ما میثم دارش باشیم-اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید-به گمانمکه بنا نیست کنارش باشیم.اللهم عجل لولیک الفرج

 3. خدمت برادرعزیزم جناب آقای دکترمهدی دهمرده بهترین درودها،
  سیستان به داشتن افرادی چون شمابرادر خوبمان می بالد.وبرایمان بزرگترین افتخارهستید.
  مثل همیشه دلنوشته زیبایی بود.متشکریم.

 4. درود بردکتر مهدی دهمرده نازنین،ازاهالی شهرگندم خواهش میکنم تا تصویری از این عزیز را بروی سایت قرار داده تاایشان را همه بشناسند…

  خدا امثال ایشون رو واسه سیستان و سیستانیها حفظ کنه. مرد دلسوز و بسیار شریفی هستن. پاینده باشید در پناه خدا…….

 5. درود بر جناب آقای دکتر مهدی دهمرده نازنین

  خداوند بزرگ ایشون رو واسه سیستان و سیستانیها حفظ کنه. مرد دلسوز و بسیار شریفی هستند…
  پاینده باشید در پناه خدا

 6. دلنوشته بسیار زیبایی بود .
  فقط اگه ممکنه یکم نوشته ها رو سر و سامون بدید بهتره.مثلا:
  کشتی بساز ای نوح
  از آهن و ز فولاد،
  این زندگی عجیب است،
  بسیار هم غریب است،
  گرداب زندگی هم،
  بی رحم و بی رقیب است،
  بار گناه دنیا،
  سنگین و هم وزین است.

 7. سلام و درود
  بسیار زیبا و دلنشین بود . همه ما منتظر آن ساربان و سکاندار هستیم . التماس دعا

 8. سلام و درود بر دکتر دهمرده عزیز
  بسیار متن زیبا و دلنشینی بود انشاا…در پناه حضرت حق موفق و پیروز باشید.

 9. سرودن متنهای زیبای آقای دکتر نشان از طینت پاک ایشان دارد. با آرزوی موفقیتهای بیشتر برای ایشان و تاثیر پذیری کاربران از این متنهای زیبا و دلنشین.

 10. به نام خداوند مهربان.خداوندا همه ما آرزوی ظهور آقا امام زمان را داریم .تعجیل در ظهور آن بزرگوار آرزوی همه ماست.امید است که روزی فرا رسد تا مثل همیشه لطف خویش را شامل حال ما بندگان کنید و دیدگانمان با دیدارشان روشن گردد و در آن هنگام است که حتی مرگ برایمان شیرین میشود .جناب آقای دکتر دهمرده از شما به خاطر نوشته ها و متن های صادقانه و زیبایتان متشکریم .از خداوندبزرگ برایتان عمری با عزت خواستاریم.سربلند و پیروز باشید.

 11. شاید نوح نمی دانست که کشتی امید سیستان در ریگزار فراموشی به خاک می نشیند. شاید ایوب نمی دانست که روزی از صبر مردم سرزمین من شرم زده خواهد گشت. شاید حافظ نمی دانست که اگر باد شرطه برخیزد،سیستان را به ساحل آشنایان نمی رساند و شاید یعقوب می دانست که تا ابد خانه اش سیستان است حتی در بارش ریزگردهایی که هامون را به کنج خاطرات مچاله شده تاریخ سوق می دهد.

 12. سلام بر شهر گندم، شهر خوب و شهر مردم
  دل نوشت زیبایی بود، مخصوصا جایی که میگوید، کشتی ات را به ساحلی افکن، ساحل زندگی پر از رنج است.
  کاش ما هم آزارمان به کسی نمیرسید، کاش دنیا برایمان تنگ نبود و کاش چشم دیدن همدیگر را داشتیم. کاش و کاش و …..

 13. با سلام
  کپی شد
  sistanma

 14. باسلام.این زندگی عجیب است.آری بسیار عجیب است.دراین دنیا که براحتی دلهاشکسته می شوند….بسیار زیباست آن جایی که می گویند …کارهای آدمها موجب تعجب خاص است…..ازنویسنده این متن زیبا سپاسگزارم…همیشه سلامت باشید…

 15. با عرض سلام خدمت صاحبان حکمت و دانایی شهر گندم
  بعضی اوقات چه عرض کنم اکثر اوقات اگر تنها باشیم غصه ها سراغمان می اید. این جهان هم جز غصه چیز دیگری برای انسانهای آن دنیا نیست. بسیار تصویر زیبایی برای این متن انتخاب کردید، واقعا دنیای حال حاضر ما نیاز به سفر دارد و باید مسافر رفته باز آید. از آقای دهمرده هم سپاسگذارم چون آنچه را فراموش کرده ایم برایمان یاداوری میکند.

 16. کشتی نساز ای نوح طوفان نخواهد آمد / برشوره زار دلهاباران نخواهد آمد

  رفتی کلاس اول این جمله راعوض کن / آن مرد تا نیاید باران نخواهد آمد . . .کاش هیچوقت قلبی درد نگیردوانسان بتواندخیلی راحت همه جملات سخت را در زندگی فراموش کند ولی گاهی هیچ انتظاری از قلبها نداریم.

  یا صاحب الزمان ادرکنی …

 17. بسیار زیبا بود