چــرا عــده ای سعـی دارند توهین خانم معاون را انتخـاباتی جلوه دهـند؟

 • کد خبر : 28221
 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
چــرا عــده ای سعـی دارند توهین خانم معاون را انتخـاباتی جلوه دهـند؟

گندمــــ پرس : پس از گذشت چند روز از انتشار خبری در سایت عصر هامون که در آن اهانت آشکاری به مردم استان صورت گرفت، اتفاقات جالب و قـابل تاملـی رخ داد کـه مــرور آنها خـــالی از لطف نیست.       پس از این خبر و شـوک بزرگــی که به مـردم استان وارد شـد،همه […]

گندمــــ پرس : پس از گذشت چند روز از انتشار خبری در سایت عصر هامون که در آن اهانت آشکاری به مردم استان صورت گرفت، اتفاقات جالب و قـابل تاملـی رخ داد کـه مــرور آنها خـــالی از لطف نیست.

 

 سوال

 

پس از این خبر و شـوک بزرگــی که به مـردم استان وارد شـد،همه منتظر بودند که اگر واقعا خانم معاون چنین جملات توهین آمیزی بر زبان جاری نمودند،از همه مردم استان عذرخواهی کرده و اگر این چنین نبوده و سایت عصر هامون مطالب کذب منتشر کرده ، این سخنان توسط شخص ایشان، رسما تکذیب گردد، چون طبق قانون اگـر خبری در رسـانه ای مطرح و تهمتی یا حرفی خلاف واقع درباره مسئولی بیان شود، بهتر است آن مسئول طی ارسال جوابیه ای به همان سایتی که نشر اکاذیب کرده،مباحث و مسایل را مطرح و روشن نماید و آن سایت هم موظف به انتشار جوابیه می باشد.

 

ولی تا این لحظه این چنین نشده و خانم دکتر اربابی تنها طی بیانیه ای احساسی که آن هم فقط در چند برخی سایت های اصلاح طلب منتشر شد، اتفاقات پیش آمده را شایعه خوانده و آنرا کار جریانات ضد دولت و نظام دانسته اند و سپس این پیام را به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

 

 

در ادامـه این روند برخی مسئولین هم با انتشار پیامهایی در حمایت از خانم معاون، خبر این اهانت را شایعه خوانده و در جریانی همسو، معترضین توهـین به مــردم شریف استان سیستان و بلوچستان را، مخـالف دولت،ضـد نظـام و سیاسیون دارای اهــداف انتخــاباتی و حــزبی دانسته اند!!!!!!

 

 

که این مساله علامتهای سوال زیادی را برای مردم،مخاطبان و رسانه هایی که بی چشمداشت در پی مطالبه حقوق مردم هستند،بوجود آورد:

 

در کشوری با نظام مقدس جمهوری اسلامی چگونه است که رئیس جمهور کشور آنچنان خود را در قبال عملکرد و مردمش مسول می داند که پس از اشتباه عذرخواهی می نماید، اما یک معاون استاندار -با جایگاه اداری به مراتب پایین تر از رئیس جمهور – حاضر به عذرخواهی از مردمی که خود را برخاسته از میان آنها می داند، نیست؟!!

 

 

  چرا تا کنون جوابیه ای از طرف خانم دکتر اربابی در سایت عصر هامون منتشر نشده است ؟

 

 

آیا در این دولت رسم بر این است که هر کس هر کاری خواست انجام دهد و اگر نقدی هم صورت گرفت آنرا به جریانات مخالف دولت منتسب کنند؟

 

چــرا و چه کسـانی و با چــه منافعــی سعــی دارند این موضوع را سیاسی کرده و آنرا به جریانات مخالف دولت و نظام نسبت دهند و قضیه را انتخاباتی کنند؟

 

 

اهانت به عقل و شعور مردم یک استان از سوی یکی از مدیران ارشد استانی، کسی که با رای همین مردم بر پلکان قدرت و غرور ایستاده و نه فردی بی سواد، مساله ی کوچکی نیست و حداقل واکنش به آن درخواست عذر خواهی، توضیح و یا تکذیب موضوع است.
آیا پسندیده و منطقی ست که هر گاه شخص و یا رسانه ای ،بر حسب انجام وظیفه و تعهدش، حرفی بزند و یا خبری بگذارد که باب میل حضرات نباشد، آنرا کار افرادی بدانند که به دنبال اهداف سیاسی اند؟

 

 

آیا معنای توجه به سخنان و فرمایشات مقام عظمای ولایت در سالی که با نام پر مفهوم”دولت و ملت،همدلی و همزبانی” مزین شده این است؟!!!

 

 

 

البته می توان حدس زد که چرا عده ای اصرار دارند این قضیه را انتخاباتی جلوه دهند، چون با این کار ذهن مردم را از اصل توهین دور کرده و حریم امن مسول محترم و اطرافیانش برهم نخواهد خورد.

 

 

 

و این توهینی دوباره است به شعور مردمی که توشه ی شان چیزی نیست جز صداقت،مرزبانی و شهید پروری .

شاید برآورد مشورت در اتاقهای فکرشان این بوده که مردم این استان کوته فکر هستند ونمی فهمند که عده ای سعی در فریب و انحراف اذهانشان دارند ولی باید خطاب به این افراد گفت که راه را به بیراهه رفته اند و سکوت این مردم نه از سر جهل که بواسطه ی پایداری ست که از گز آموخته اند ، نجابتی که از هامون فرا گرفته اند و آرامش و بلند همتی ای که با تکیه بر کوه باستانی اوشیدا در جانشان ریشه دوانده،

 

 

 

مردم ما دل به فریب و دروغ نمی سپارند و در پازل رنگارنگ شما بازی نخواهند کرد.

 

اینها همه سوالاتیست که باید به آنها پاسخ داده شود.

 

و درآخر تاکید بر این نکته را لازم می دانیم که:

 

 

سر کـار خـانم دکتر زهـــرا اربابی

از شما معـاون محـترم استاندار سیستان و بلوچستان درخـواست می کنیم که اگـر عمـدا یا سهوا اهـانتی انجـام داده اید از مـردم استان عـذر خـواهی کنید و اگـر سایت عصر هامون مطلب کذبی را به نقل از شما بر روی خروجی خود قرار داده از این سایت شکایت کنید و یا جوابیه ای برای آن ارسال کنید تا مردم حقیقت را بدانند.

در پناه آفـریدگــار حق و عـدالت باشید

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=28221

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 30در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳۰
 1. کجای دنیا دیدین یه خبرگزاری مغرض وقتی مطلبی مینویسه بعد طرف مورد اتهام تو همون خبرگزاری جوابیه بده اینجوری باشه کیهان باید تمام صفحاتش پر باشه از جوابیه. خانم دکتر نظرشون رو طی یک بیانیه ابراز کردن ولی رسانه ای مثل عصر هامون خطش مشخصه شما خط خودتون رو مشخص کنید اگه شما هم از برو بچه های جبهه پایداری هستین اعلام کنید در ضمن استان ما این قدر مشکلات داره که توان درگیری های اصولگرایان و اصلاح طلبان رو نداره

 2. هرچه عیان است چه حاجت به بیان است ! خب واضحه که اصولگراها می خواهند از آب گلالود ماهى گیری سیاسی بکنند ولی همان طور که آقای عارف نوید داده اند اکثریت صندلی های مجلس از آن اصلاح طلبان هست و منتظر سیلی محکم از طرف مردم سیستان باشند

 3. آقایون گندم پرس ! شما چرا به ساز نشریه عصر هامون می رقصید ! نکنه شما هم به این نشریه مغرض زنجیل وار وصل هستید ! کامنت نریمان هزاران لایک داره و حرف دل مردم را زده ! لطفا به آغوش جامعه دوباره باز گردید ! شما هم اگر همین رویه را ادامه بدهید دیگه با نشریه مغرض کیهان چه فرقی دارید ؟ دلخوش به چند کامنت اشخاص حقوق بگیر و وابسته به آن جناح نباشید

 4. با سلام
  عزیز بزرگوار لورگ باغی گاودار اگر واقعا جواب دوستان مان در حزب اصلاح طلب با دادن سیلی به صورت اصولگرایان باشد خدا به خیر کند آن مجلسی را که این دوستان بر آن مدیریت کنند.
  به نظرم دیدگاه خود را تغییر داده چون این گونه افکار باعث تخریب اصلاح طلبان خواهد شد و …
  به امید روزی که ایرانی آباد و آرام داشته باشید.
  موفق ،پیروز و سربلند باشید.

  • سلام امیر حسین . چرا منظور منو خوب متوجه نمی شوی ! منظور از سیلی ، از آن نوع سیلی غیر فیزیکی می باشد که در سال 1392 به 6 کاندید اصولگر زده شد آن هم توسط اکثریت مردم ! ولی سیلی فیزیکی اگر یادت باشه در سال 1390 در مجلس اصولگرا توسط آقای حسینی نماینده فریمان به صورت مرادی نماینده دولت نواخته شد . چیزی که جالبه ، هردویشان اصولگرا بودند !

 5. اگر مسولین استان از راه و روشی که دارند تغییر ندهند. نه تنها موفق نمی شوند بلکه سیستان نیز نابود می شود تا خیلی نظاره گر باشند

 6. با سلام مجدد
  لورگه باغی گاودار عزیز اگر دیدگاه اصلاحطلبان همین گونه جدال انگیز و تنش زای باشد به نظرم اصلاح طلبان آینده خوبی نخواهند داشت.با آرامش میشه به همه مسائل رسیدگی کرد اما به این گونه ملکت داری نمیشه کرد.
  امیدوارم دیدگاه خودتون رو عوض کنید ایران و به ویژه سیستان نیاز به آرامش داره نه تنش و درگیری.
  موفق ،پیروز و سربلند باشید.

  • آقای امیرحسین ! بعد از 12 سال تنش بین ایران و 5+1 تمام شد ولی اصولگرایان دوباره می خواهند تنش بوجود بیاورند و آقای سعید جلیلی به برجام انتقاداتی دارند و می خواهند یک طرفه برجام را رها بکنند ! سوالی که از شما دارم اینه که ما می توانیم با تمام دنیا بجنگیم ؟

 7. با عرض سلام
  لورگ باغی گاودار عزیز نیازی به جنگ و خون ریزی نیست خودمان می توانیم حق خودمان را بگیریم.همان طور که در 8 سال دفاع مقدس گرفتیم ، همان طور که 30 سال تحریم ها را دور زدیم به این جایگاه رسیدیم ،همان طور که در طی 18 ماه(94 تا 96) توانستیم به قدرت هسته ای برسیم.همان طور که در سالهای گذشته به بالا ترین رتبه رشد علمی رسیدیم.
  پس بی انصافی است که همه این پیشرفت ها را نادیده گرفت و چسبید به برجامی که هنوز اسنادی از ان به صورت مخفی و محرمانه ماند.
  الان زود است در خصوص برجامی که حتی آقای ظریف در روز شنبه حاظر نشد به بند های ان اشاره کند و فقط در مجموع تمام برجام را به نفع نظام دانست صحبت بکنیم آینده روشن خواهد کرد که این برجام به نفع نظام بوده یا به ضرر اما مطلبی که برای همه روشن است امریکا که شیطان بزرگ ام الفساد قرن است به به هیچ وجه به آن اعتماد کرد.
  متاصفانه ایراد بزرگی که شما دارید که نظام را در دو قطبی بودن می شناسید و با تخریب دیگری می خواهید بگوئید که شما خوبید و دیگران بد. نه عزیز من دوران این مباحث تمام شده امروزه کشور نیاز به همدلی و همزبانی دارد.
  ما با خودمان نجنگیم دنیا رامی شود حل کرد.
  دنیا به ما نیاز دارد و دنیا فقط آمریکا نیست.
  مردم خودشان به خوبی قضاوت می کنند در خصوص عملکرد هر کدام از ما.
  موفق ،پیروز و سربلند باشید.

  • سلامی دوباره به امیر حسین . دنیا برای شما فقط روسیه هست ولی شیطان بزرگ اصلی روسیه هست نه آمریکا ! روسیه بابت نیروگاه نیمه تمام و معیوب بوشهر تا حالا 2 تریلیون دولار از ما گرفته ! اونها همچون گاو شیرده ای مثل ما نیاز دارند ! عهد نامه های گلستان و ترکمن چای برایشان بد نبوده ولی شما نادیده میگیرید ! @ اصلا قابل مقایسه با برجام نیست ! دور زدن تحریم ها هم برای امثال بابک زنجانی پر از برکت بوده ! اگر می خواهید به سرمنزل مقصود برسید پی به دامان مردم برگردید ! در خلاف جهت رودخانه شنا کردن هنر نیست ! ساختن بمب اتمی برای ما هیچ دستاوردی نداره همان طور که برای کره شمالی نداشته !کجاش پیشرفت بوده یه سمند صفر کیلومتر از ایرانخودرو تحویل گرفتم گیربکسش معیوب بود .هروقت توانستیم از وابستگی به روسیه رهایی یابیم آن وقت پیشرفت می کنیم

 8. نویسنده/نخبه/دلسوز /سیستانی عزیززادگاه ما ویرانتر ازمناطق جنگی شده است هرچه توان دارید علل خرابی سیستان رابا ارائه راهکار به گوش مسئولین برسانید بلکه بیایند وببینند2-راهکار پیداکنید تا ازصادرات ثروت جلوگیری شود 3-راهکار برای شناساندن افرادی که وام های اشتغال راگرفته اند واز زابل کوچ کرده اندودر زابل یک ریال هزینه نکرده اند همه هم قابل بررسی است گویا ناظرین نظاره گرندما که توان خارج کردن سیستان از این بحران را نداریم چگونه توان تشخیص کارهای سیاسی کلان داریم که جلو می کشیم

 9. گودار تو که آتیش بیار هر معرکه ای هستی بگو ببینم برجام چه دستاوردی برای کشور داشته است ؟

 10. ببرسیستان عزیزریشه سیستان دامداری یاکشاورزی بوده اگر کسی دوشغل رانداشته یاگدابوده یاکلفت واما برجام، ماکه توان تشخیص راهکار نجات زادگاهمان از محرومیت رانداریم چرا کنکاش برجام کنیم ممکن است خرابتر از سیستان دربیاوریم

 11. برادر اصلاحاتی گاودار .مواظب باشید سمند خشکت که از سهامداران بزرک در بدنه دولت به اصطلاح اصلاحاتی شما تحویل شده شمارا به زمین نزند واما برجام را تحلیل گر قویی مثل رهبر معظم انقلاب رصد می کند واگر در جایی روسیه را مخالف منافع ایران بداند تعبیرش همان خواهد بود که برای کشور رویایی جنابعالی وهمفکرانت امریکا شیطان بزرگ است نگاهی به کشورهای مسلمان ومشکلات پیش روی انها بینداز واز روی انصاف دوستانت را در اصلاحات تحلیل کن .

 12. دوستان عزیز به نظر من لورگ باغی گاودار خود گندم پرس هست؛ در واقع به خاطر اینکه یک هیجان ایجاد کنه و ملت بریزن هی کامنت بزارن یه چیزی می پرونه و باد بازارو گرم میکنه! لورگ باغی گاودار=گندم پرس= بازار داخ کنی

 13. چطور میتونید این همه قضاوت ناصحیح راجع به کسی داشته باشید ؟تمام کامنت هایی که مینویسم بهشون ایمان صد در صدی دارم و واقعا عقیدم همان استو جز به آنچه اعتقاد داشته ام سخنی نگفته ام .یک پیشنهاد هم دارم لطف کنید اصلا کامنت های من رو حتی نخونید به خاطر خودتون میگم چون ظاهرا ناراحتتون میکنه

 14. برادر گاودار. احتمالاشما بزرگوار در ابراز اصلاحاتی بودن خود زیاد دچار توهم شده واز دوستان اصلاحاتی وکادر رهبری ان چند قدم جلوتر حرکت می کنی نظر دادن خوب است که همراه با انصاف باشد نه کوبیدن تحت عنوان جناح مخالف .این را هم بدان که چشمهای بینایی هستند که به خواست خداوند باقدرت از انقلاب اسلامی ودستاوردهای ان حفاظت می کنند ودست هر نا اهلی را باقدرت می برند چه امریکا باشد چه روسیه .جناب برادر شما خودتان را ناحت نکن برای سلامتی شما اشکال دارد.

 15. اولا این را بدان که سایت گندم پرس عدالت را رعایت نمی کنه و جانبداری می کنه و کامنت اینجانب در جواب شما سانسور کرد آن هم جواب دهان پر کن و رو کم کنی !
  ثانیا شما هنوز در توهم هستید و شکست در انتخابات 1392 و پیروزی اصلاح طلبان را باور ندارید. مردم از طیف شما اصولگرایان دوری جسته اند و امسال هم در زمستان فاتحه اصولگرایان خوانده شده و نیاز به زباله دان تاریخ داریم . در موردروسیه هم که فعلا ما را حسابی چاپیده ، ممکنه تو این چاپیدن ها بعضی از داخلی های منافق در این چاپیدن ها سهمی داشته باشند ! نمی دانم این کامنتم منتشر میشه یا نه !
  مرگ بر روسیه و مرگ بر شیفتگان روسیه

 16. بزک نمیر بهار میاد . غمبوزه با خیار میاد . خواهیم دید نتیجه چه شود اما بر گرد به سخنان ریس دولت و دوری جستن از جناحین بخصوص اصلاحات . خیلی فراموش کار هستی ومعنی دولت اعتدال را هنوز بلد نشده ای توصیه می کنم شمارا به یادگیری واژه ها.موفق باشید

  • یاد یک چیزی افتادم ! مثلی هست که می گویند: طرف راهنمای راست و میزنه ولی چپ می پیچه، یا چپ میزنه اما راست می پیچه، حکایت برخی از اصولگرایان روس گرا هم همین است. در اینجا حزب به معنای واقعی وجود و کارکرد ندارد . آنچه هست سیاسی کاریست یا رکب زدن ، نهایتا بار خود را بستن .تا حالا اینقدر کامنت برای یاداشتهای من ( لورگ باغی گاودار در سایت گندم پرس )کم نظیر است.این امر نمایانگر حساسیت بحث و هنگ شدن اصولگرایان روسیه گراست.مناسبت دارد که همراه حافظ بخوانیم :جنگ 72 ملت همه را عذر بنه / چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند.جامعه در حال پوست اندازی است.نمونه اش هشدار مراسم مرحوم مرتضی پاشایی و…و پیدایش گروه های متعدد عقیذتی است که مبتنی بر دگم و غیر دگم است. مثلا جریان شیرازیها.خرده فرهنگها رخ می نماید و چون فضایی آزاد اندیشانه ی مستمر یعنی به صورت نهادی وجود ندارد که این منظومه های فکری را در قالب احزاب ساماندهی کند نتیجه کار به سرکوب و فشل شدن منتهی می شود. وروز از نو . سند آن مشروطه.نهضت ملی مصدق و موسوی و کروبی وموارد مشابه .تحول جامعه از اصول گرایی به اصلاح طلبی مشکل ما نیست .مشکل عدم تعین منظومه های فکری در قالب احزاب است
   مرگ بر روسیه و مرگ بر روس گراها

 17. سلام بر ملت سیستان و مسوولین پر تلاش منطقه که دقایقی را بیشتر در خواب نیستند
  از تغییرات گندم پرس امیدوار و این را پایان نقطه چین ها می دانم به همین علت دوباره سری به این سایت زده ام
  من از خانم اربابی و خانم پرندوار و اقای میرشکار و در کل از استاندارچند سوال دارم که هیچ ربطی به انتخابات ندارد و هر کدام دوست داشتند جواب دهند
  1. قضیه رهاسازی اب چاه نیمه ها هراز گاهی بدون برنامه چیست؟
  2. قضیه 6 میلیارد تومان محیط زیست مربوط به دریاچه هامون به کجا انجامید؟
  3. طرح منارید تعریف، مجری، اهداف و نتایج و میزان پیشرفت بیان شود.
  4.اعتبارات میلیاردی(سه و نیم میلیاردتومان) برای تثبیت شن های روان شهرک علی اکبر(بعد از ده بلند به غرب منطقه ما گردوخاک نداریم چه رسد به شنهای روان)سیصدو پنجاه میلیون تومان فضای سبز کوه خواجه در کجا و چه حسابی وارد شده است؟
  5.قضیه اوردن دام های بلوچستان در این فصل به داخل دریاچه هامون چیه؟
  6. ماجرای چرای شتران خارج از مالکیت مردم سیستان در فصل زمستان در داخل دریاچه چیه؟

 18. برادر گاودار .مردی گرسنه با معاویه هم غذا شد بزغاله ای بریان برای انها اوردند از انجایی که مرد گرسنه بود به شدت بزغاله را از هم پاره کرد وشروع به خوردن نمود که معاویه به وی گفت چنان خشمگینی که گویا مادربزغاله ترا شاخ زده و مرد در جواب گفتند شما هم چنان براو دل می سوزانی که گویا مادرش به تو شیر داده است واین حکایت جنابعالی برای روسیه وامریکاست موفق باشید.

  • مهاویه و یزید ملعون امیر و خلیفه افراد کوته فکری مثل شماست که بدون شناخت آنرا به دیگران نسبت میدهید . امیدوارم که شعور و آگاهی دینی خود را در خصوص اسلام و احکام دینی زیاد کنید تا اینگونه به دیگران تهمت نزنید و از خدواند میخوام تو را به راه راست هدایت کند. به قول یکی از کاربران مشکل ما، یزیدیان زمان است مهم این است که یزید گونه فکر نکنید و از قیام حضرت حسین عبرت گرفته شود .در این عصر و در این دوران جای تاسف وجود داره که افرادی مثل تو هنوز افکار باطل اینچنینی دارند. سعی کن افکار و کردارتون بر اساس اصول انسانی و اخلاقی باشد که مورد قبول تمام ادیان است و سپس همانند دین مقدس اسلام که قطعا رفتار حضرت حسین نیز اینگونه بود عمل کنی نه فقط شعار تو خالی بدی ؟

 19. گاودار بی سواد .هنوز تو فرق بین جدل وتهمت را بلد نیستی اینقدر هم از اخلاقیات صحبت نکن زیرا خودت با نوشته هایت ثابت کرده ا ی چقدر به اخلاق پایبندی اصلاح طلبی تو مثل بابردن بدون عقل است فتنه 88 هم گواه صادقی است برای یزیدی بودن عوامل اصلاحات .موفق باشید

 20. پودینه خودشونو نور حق میدونه ! آدم یاد معاویه و ایادیش میافته که وقتی شکست رو جلوی چشمشون دیدند قرآنها رو سر نیزه کردند . به جرات می توان گفت که ریشه همه گرفتاری مردم از جمله مشکلات اخلاقی تندروی و جهل است و بس. گویند انسان بدون عقل و آگاهی از حیوان هم خطرناک تر است. اگر انسان به انسانیت خود پی ببرد بر رفتارهای ناشی از احساسات و تمایلات نفسانی خود غلبه می کند. بخش مهمی از خشونت ها و تهمت ها و تخریب شخصیت ها ریشه در مسائل اخلاقی است که می تواند با تدبیر و عقل و خرد رخ ندهد.لذا بسیاری از مشکلات در این رابطه با افزایش آگاهی قابل حل است والا تا قیامت این مشکل باقی است.اقای پودینه برادرانه به شما می گویم خیلی غرور داری فکر میکنی خیلی نفوذ داری باور کن نداری تعیین تکلیف برای ما نکن اگر میخوای بدونی اصولگرایان چقدر رای دارند در نزد سیستانیان کافی است شرط شروط نگذازارید و یک انتخابات ازاد برگزار شود هر چه ملت تصمیم گرفت قبول داریم نه اینکه از اسلحه فتنه استفاده کنید بلکه فتنه گر واقعی شما وامثال شما هستید که نمیگذارید کشور ارام باشد شما چکاره اید برای به قول خودتان سران فتنه خط و نشان می کشید ! گنده های اصولگرا همه می گن فتنه رو ……شروع کرده اونوقت شما بعد از 5 سال و تمام خرابی هایی که …….به بار آورد هنوز قبول ندارید ؟؟ ما نیاز به افراطی ها نداریم شما سالهاست که با پایداری ها همدست شدید و انشالله در این انتخابات با حظور حداکثری مردم علی رغم دوپینگ شورای نگهبان برای شما افراطی ها باز هم شکست خواهید خورد ! هموطن اندکی صبر صحر نزدیک است . پیشاپیش عید قربان بر مردم سیستان مبارک باد. مرگ بر روسیه

 21. با سلام ابتداعا به شما بگویم سحر نه صحر و در ادامه میگویم اگر جانبتان اینچنین دید سیاسی و دیپلماتیکی نسبت به مسائل روز دنیا دارید باید این را هم بدانید که روابط میان دولت ها به نازکی تار مو میشود اما قطع نمیشود و این وابستگی ها نظم جهانی را شکل میدهد چه امثال شما بپذیرند و یا نپذیرند تند روی شما برای ایجاد تشنج و کوبیدن دولت ها و افرادی که برای حکومت تعلیم دیده اند در کامنت های قبلیتان را خوانده ام باید بدانید ک دستورات مقام ولایت در برنامه توسعه گنجانده شده و برای تمام دولت ها این الزام اجرایی وجود دارد و لذا هیچ دولتی خارج از این برنامه عمل نخواهد کرد و دولت مردان صرفا اجرا کننده این برنامه هستند این کوته فکری شما و همفکرانت را میرساند ک شخصی به تنهایی میتواند اساس این برنامه ریزی را بر هم زند و برنامه ای جدید بر اساس تفکرات شخصی و لائیک روی کار اورد باید بدانید این تغییر مطابق قانون اساسی غیر قابل اجرا است و مطمئنم شما در طول زندگی خود قانون اساسی را نخوانده اید واین را هم بدانید در انتخابات هیچ گونه شکستی برای افراد یک جامعه وجود ندارد هرکسی که پیروز انتخابات باشد صرفا خادم ملت بوده و نه نماینده ی قشر خاصی که نتیجه انتخابات را برای خود بدانند نه احاد ملت فرهیخته ی ایران از شما میخواهم معنای کلمه ی فتنه را بدانید و بدانید فتنه چیست و فتنه کر کیست چرا ک تمامی کژ فهمی ها و سوبرداشت ها از اثرات ندانستن معنای واژه هاست شما میگویید برخی از افراد یا به قول خودتان گنده ها حرف هایی میزنند که نه از جانب عقل و انصاف است و نه برهان و دلیل محکمی دارد از شما میخواهم قضاوت را نه با احساسات بلکه با عقل و منطق به ایندگان بسپارید چرا که تاریخ گواه همه وقایع خواهد بود حرف زیاد است اما موفق باشید

 22. دوستان توجه فرمایید کامنت اینجانب که اولش نوشته شده : پودینه خودشو نور حق میدونه ، دیشب ساعت 11 شب ارسال کرده ام و کامنت پودینه که در جواب من که اولش نوشته شده : ابتداعا به شما بگویم ، امروز صبح ساعت 8 صبح پنجشنبه منتشر شده آن هم روز عید قربان که دفتر گندم پرس تعطیل بوده و همیشه گندم پرس کامنتها را ساعت 10 صبح بروزرسانی می کند و خیلی مشکوک می باشد.
  بنابراین نتیجه می گیریم که نام کاربری پودینه از لورگ باغ = گ… …
  فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه !

 23. دوست گاودار .بنده منظور شمارا نفهمدم جنابعالی که تحمل شنیدن انتقاد رانداری مطلب ننویس زیرا با گرفتن جوابی منطقی دچار عذاب وجدان می شوی کامنت های بی سروته شما میزان درک شمارا از مسایل روز دنیا روشن می کند بنده دیگر جواب شما را نخواهم داد چون در جهل مفرط گرفتار هستی .موفق باشید

  • آن کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
   آن کس که بداند و نداند که بداند پس بیدارش نمایید که بس خفته نماند
   آن کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
   و آن کس که نداند و نداند که ندانددر جهل مرکب ابدالدهر بماند
   به بیت چهارم خوب توجه بکن !
   خدا شما را شفا بدهد و به شما توصیه می کنم که جوشیده گل گاوزبون بنوشید تا تسکین عذاب وجدان بشود . در ضمن خودت همان اول می فهمیدی که مهمان ناخوانده هستی و برای تسکین اعصابت بهتره که جواب کامنتهایم را ندهی ولی رو که نیست سنگ پای قزوینه ! در صفحه رژیم بی کفایت سعودی دوباره بم من اعتراض کرده ای ! واقعا برایم مایه شور و شعف است که شما را عصبانی ببینم