شهرگندمــــ : جمشید دانایی فر , نامی که در ماههای اخیر بسیار شنیده ایم و بسیاری نیز سعی داشته اند و دارند این نام را از اذهان ما پاک کنند , اما مطالبه گری نباید این اجازه را به ما بدهد که تا حصول نتیجه از پیگیری وضعیت وی دست برداریم و جویای عملکرد مدیران […]

شهرگندمــــ : جمشید دانایی فر , نامی که در ماههای اخیر بسیار شنیده ایم و بسیاری نیز سعی داشته اند و دارند این نام را از اذهان ما پاک کنند , اما مطالبه گری نباید این اجازه را به ما بدهد که تا حصول نتیجه از پیگیری وضعیت وی دست برداریم و جویای عملکرد مدیران مربوطه در خصوص سرنوشت وی نشویم.

حال نیز پس از یکماه که هیچیک از مقامات محلی و کشوری در خصوص سرنوشت وی هیچ اظهار نظری نکرده بودند و سرنوشت این مرزبان کشور در هاله ای از ابهام قرار داشت , از چند روز گذشته مجدد مساله تائید و تکذیب شهادت و یا سلامت وی مطرح و دردو نقل قول متفاوت از مقامات کشوری این مساله تائید و سپس تکذیب میشود.

 

url

ابتدا محسنی‌ثانی رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم اظهار کرد: در زمینه شهادت گروهبان جمشید دانایی‌فر به قطعیت رسیده‌ایم و شهادت وی تأیید شده است.

اما روز بعد سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با فارس  اظهار داشت: زمانی می‌توان زنده بودن یا شهادت دانایی‌فر را تأیید کرد که مدارک مستندی داشته باشیم.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تا زمانی که فیلم، عکس یا جنازه این فرد وجود نداشته باشد نمی‌توان عنوان کرد که ایشان شهید شده است.

و در نهایت نیز وزیر کشور دراین خصوص چنین اظهار نظر کرد : برخی گزارش‌ها  حاکی از شهادت وی است اما در این باره مدرک مستندی ندارم؛ با مسئولان کشور پاکستان در ارتباط هستیم و همواره در ملاقات‌ها از آنها می‌خواهیم برای مشخص شدن سرنوشت دانایی‌فر با ما همکاری کنند. 

 

شهرگندمـــ : صحبتهای تکراری و کلیشه ای که در ماههای اخیر بارها و بارها از زبان مسئولین مختلف آنرا شنیده ایم و بدان دلخوش بوده ایم ,  اما حال چرا این مساله بدین گونه در آمده است و مسئولین محترم از دادن یک پاسخ قانع کننده به مردم سرباز میزنند , سوالیست که در ذهن بسیاری از مردم ایجاد شده است که امیدواریم پاسخی قانع کننده نیز دراین خصوص ارائه شود و به سوالات تکراری اذهان عمومی پاسخ داده شود , اما واقعا چطور میشود که 4 نفر مرزبان با رایزنی معتمدین محلی آزاد شدند ؟ و حال حتی همان افراد موثر نمیتوانند خبری از سرنوشت جمشید دانایی فر بیایند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منابع آگاه معتقدند مقامات استانداری از شهادت و یا زنده بودن  وی آگاه میباشند , حال چرا آنرا اعلام نمیکنند , بی شک مصلحتیست که اعلام هم نمیشود , اما ما برخود واجب میدانیم این مساله را تا حصول نتیجه پیگیری و یادآوری نماییم تا شاید روزی او و یا پیکر مطهرش بیاید.

حال بنظر میرسد این خواسته بحق مردم سیستان و بالاخص خانواده و نزدیکان این مرزبان ایرانی بجا و بحق باشد که خواهان خبری قطعی دراین خصوص باشند که ان شاالله مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه