مـا دلـواپسیم و به این دلواپسی افتخــار می کنیم …

 • کد خبر : 28837
 • ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
مـا دلـواپسیم و به این دلواپسی افتخــار می کنیم …

گندمـــــ پرس : رهبر انقلاب اسلامی : دلواپس بودن جرم نیست/ دولت و طرفداران دولت به کسانی که ابراز دلواپسی می‌کنند، اهانت نکنند. 1394/1/1     دلواپسی در لغت به معنی نگرانی ، آشفتگی و مضطرب بودن است ولی اگـر بخواهیم آن را در جامعه امروز خود معنا و تفسیر کنیم باید نگـاهی دوباره به […]

گندمـــــ پرس : رهبر انقلاب اسلامی : دلواپس بودن جرم نیست/ دولت و طرفداران دولت به کسانی که ابراز دلواپسی می‌کنند، اهانت نکنند. 1394/1/1

 

delvapas

 

دلواپسی در لغت به معنی نگرانی ، آشفتگی و مضطرب بودن است ولی اگـر بخواهیم آن را در جامعه امروز خود معنا و تفسیر کنیم باید نگـاهی دوباره به اتفاقات پس از توافق ژنو بیندازیم پس از آن بود که به لطف برخی به ظاهر روشنفکـر !!!!

 

 

 

معنای دیگری از دلواپسی رونمایی شد ، و از منظر این بزرگواران دلواپس کسی هست که با نظر و تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت از اساس مخالف است و برای گفتن انتقادهایش نباید به آن اجــازه و فـرصت حــرف زدن داد!!!!

 

 

 

و به این ترتیب بود که پس از صفات و برچسب های متعددی از جمله : بی سواد،تازه به دوران رسیده،بزدل سیاسی و…. که به منتقدین خود دادند، واژه های دلواپس و دلواپسی نیز نقل مجالس موافقان و سینه چاکان دولت تدبیر و امید و ابزار تمسخر منتقدین شد و این واژگان به ادبیات سیاسی کشور اضافه گشت.

 

 

 

این جـریان در همه جـای کـشور وجــود دارد ولی ما سعی داریم از زاویه ای دیگر و در مقیاسی کوچکتر ، این موضوع را بررسی کنیم که این موضوع چیزی نیست جز سیستان و مشکلاتش. دارالولایه سیستان ؛ منطقه ای مرزی در جنوب شرق کشور و شمال استان سیستان و بلوچستان با پیشنه ی تاریخی چند هزارساله و مردمی ولایتمدار ،مردمی که مرزبانان واقعی این تنگه احد هستند منطقه ای که زمانی انبار غله ی ایران بود ولی متاسفانه قریب به دو دهه است که با خشکسالی بسیار سختی دست و پنجه نرم میکند .

 

 

اما موضوعی که مد نظر نگارنده است،بحث دلـواپس بودن در باره سیستان است امروزه از سوی برخی موافقان دولت تدبیر و امید که شعار اعتدالشان گوش فلک را کر کرده به منتقدین دولت دلواپس می گویند و هر وقت حرکتی در کشور و یا هر نقطه ای از آن صورت می گیرد که موافق تفکرات،حزب،جناح و جریاناتشان نباشد ،از این واژه و حربه برای کوبیدن آن شخص یا جریان استفاده می کنند که البته فضای سیاسی سیستان نیز از این قاعده مثتثنی نیست.

 

 

متاسفانه در سیستانی با این همه مشکلات و نیازهای مردم که زندگی را بر آنان سخت کرده، هنوز هم جریانات سیاسی موافق دولت دست از این حربه ( زدن برچسب دلواپس به منتقدین) بر نداشته و تا مشاهده میکنند که کسی و یا رسانه ای برای دستیابی به حقوق مردم سیستان و مطالبات آنها ؛ سازمان و یا مسئول همفکرشان را نقد میکند، سریعا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی واکنش نشان داده و فرد و رسانه منتقد را به شدت تخریب میکنند و برای رسیدن به منافع شخصی و حزبی خودشان از هیچ کوششی دریغ نمیکنند و بدون اینکه حقوق و مطالبات و مشکلات مردم را در نظر بگیرند در ساده ترین حالت به تعریف و تمجید و چاپلوسی از آن سازمان یا شخص مورد انتقاد قرار گرفته شده میپردازند .

 

 

ولی اگر همین افراد یا رسانه ها،این توان و وقتی که صرف تخریب منتقدین میکنند را برای آبادانی سیستان صرف میکردند اوضاع سیستان خیلی متفاوت تر از حال و روز فاجعه بار الان می شد این افراد نباید فراموش کنند که مردم ولی نعمتان ما هستند و تا لحظه ای که زنده باشیم برای رسیدگی به مشکلات مردم و خواسته های آنها فریاد میزنیم و مسئولین کم کار را نقد خواهیم کرد چرا که ما دلواپس حال و روز سیستان و مـردمانش ، دلواپس حال و روز هـامون بزرگ هستیم .

 

 

خطاب به تمامی افراد و رسانه هایی که نگرانی و اضطراب از حال روز سیستان و مردمش را دلواپسی میدانند و افراد و رسانه های منتقد را دلواپس میخوانند باید گفت که ما دلواپسیم و به این دلواپسی افتخار میکنیم.

 

دلواپس سیستانیم و برای رسیدن به سیستانی آباد، عملکرد همه مسئولین را زیر ذره بین قرار میدهیم و مسئولین کم کار را نقد و از مسئولین زحمتکش نیز تشکر خواهیم کرد.

 

 

بـه امیـد سیستانی آباد

 

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=28837

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 10در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۰
 1. باسلام،شمابرادران گرامی اگردلتان ذره ای به حال سیستان وایران عزیز میسوخت چراطی8سال دولت پاکدستان وموردتاییدتان گامی درجهت احیای سیستان ورفع آلام آن برنداشتیدوباانبوه درآمدهای نفتی سیستان بسیاربسیارپسرفت ازلحاظ اجتماعی،فرهنگی وبویژه اقتصادی داشت.تمامی مطالب افرادی چون شمابامقاصدسیاسی وحزبی مطرح میشودوذره ای بوی دلسوزی برای سیستان عزیزازآن به مشام نمیرسد.

  • درود بر شما ، حرف دل اکثریت خاموش را زدید ! ما هم دلواپسیم ! دلواپسیم که 99% آبلیموهای موجود در باز تقلبی می باشد و با اسید سولفوریک تهیه می شود ! دلواپسیم که تمام سوسیس و کالباس و همبرگر و ژامبون موجود در بازار غیر بهداشتی می باشد ! دلواپسیم که تمام آبمیوه های موجود در بازار تقلبی می باشد ! دلواپسیم که تن ماهی …..بجای مواد نگهدارنده مجاز ، از نیترات استفاده می کند و نیترات در تولید بمب و مواد منفجره استفاده می شود و برای انسان سرطان زا می باشد ! چرخ سلامتی مردم بچرخد بهتر از این است که چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد
   دلواپسان بهتره بجای نگرانی در مورد عهدنامه ژنوچای و برجام ، نگران سلامتی و معشیت مردم باشند ! بالاترین آمار سرطان متعلق به ایران می باشد
   بنابراین ما دلواپسیم دلواپسیم دلواپسیم !

   • گودار …….ژامبون همان کالباس می باشد

    • ….خودم هم می فهمم که یکی هستند ولی چون مخاطبین گندم پرس از تمام گروهای سنی تشکیل می شوند و با توجه به اینکه قدیمی ها به کالباس ، ژامبون می گفتند ، مجبور شدم از این کلمه استفاده بکنم

 2. شما دلواپسید نیستید ………..، بزدلان سیاسی ترسوهای بیسواد

  • یادت باشه که آقای روحانی در سخنرانی قبل از مذاکرات نهایی 5+1 ، چه اشخاصی را ترسو و بزدل سیاسی نامید ! واقعا خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخجالت

 3. حتما شمارا گفته افای گودار .

  • نه جانم ! برعکسش ! چرا هنگ می کنی ! در ضمن چرا تو از نام های کاربری متعدد استفاده می کنی ! این نشانه نداشتن ثبات شخصیتی می باشد !

 4. سلام همه ما دلواپس سیستانیم وهرکسی به سیستان و سیستانی خیانت کند در مقابلش باید بایستیم درود بر عیاران سیستان