فــراز و فــرود یک وعــده از سـوی مدیر کل جهـاد کشـاورزی اسـتان

 • کد خبر : 27170
 • ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
فــراز و فــرود یک وعــده از سـوی مدیر کل جهـاد کشـاورزی اسـتان

گندمــــ پرس : رضانجفی در۱۷بهمن سال۹۳ در جمع خبرنگاران از خبری خوش برای بازنشسته‌ها خبر داد که معوقات پایان خدمت آنها ظرف دو هفته آینده و تا قبل از اسفند به حساب آنها واریز خواهد شد اما به گفته تعدادی از این بازنشسته‌ها تا هفته قبل هیچ پولی به آنها داده نشد. مدیر کل جهاد […]

گندمــــ پرس : رضانجفی در۱۷بهمن سال۹۳ در جمع خبرنگاران از خبری خوش برای بازنشسته‌ها خبر داد که معوقات پایان خدمت آنها ظرف دو هفته آینده و تا قبل از اسفند به حساب آنها واریز خواهد شد اما به گفته تعدادی از این بازنشسته‌ها تا هفته قبل هیچ پولی به آنها داده نشد.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در۱۴فروردین امسال نیز در مورد گلایه بازنشسته‌های جهاد کشاورزی برای تاخیر درپرداخت پاداش پایان خدمت آنها وعده داده بود: پاداش پایان خدمت کارکنان جهاد کشاورزی طی هفته‌های آینده (21 فروردین) پرداخت می شود، مبلغ ۱۰میلیارد۵۰۰ میلیون تومان برای این امر از خزانه در خواست که با این درخواست موافقت شده است و منتظر تامین اعتبار هستند و بزودی این امر میسر می شود.

اما حالا پنج ماه دیگر هم از وعده فروردین مسئولان جهاد کشاورزی استان نیز می‌گذرد ولی دیروز خبر رسید که معوقات پایان خدمت بازنشسته‌های سال 92 این سازمان پرداخت شده اما از پرداخت پاداش پایان خدمت سال نودوسه‌ای ها خبری نیست.

خبر خوشی که هفت ماه قبل به بازنشسته‌ها داده شد آنها را به فکر برنامه‌ریزی برای این پول واداشت که سبب بروز مشکلاتی نیز برای آنها شد.مشکلاتی که براساس وعده ی شتاب‌زده مسئولان جهادکشاورزی برای آنها به وجود آمد.

بامری از بازنشسته‌های جهاد کشاورزی گفت: در آذرماه سال۱۳۹۳پس از۳۲ سال خدمت به این سازمان بازنشسته شده ام اما تاکنون حق بازنشستگی به من تعلق نگرفته است.

وی اظهار کرد: پس از بازنشستگی شغل دیگری ندارم و برای ازدواج فرزندانم روی پول پاداش پایان خدمت برنامه‌ریزی کرده بودم.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون برای پیگیری این تعویق به سازمان مراجعه کرده اید؟ افزود: چندین بار به معاونت مالی واداری سازمان مراجعه کرده ام که در آخرین بار با این حرف که استانداری استان مقداری اعتبار داده است که اگر مصوب شود و تخصیص پیدا کند این پول به شما پرداخت خواهد شد مارا راهی خانه هایمان کردند.

 

بازنشسته‌ها: باعقب افتادن پرداخت این پول قفل شده ایم

محمد ناصراصلاحی بازنشسته دیگر جهاد کشاورزی نیز در این باره گفت: در مهر ماه سال ۱۳۹۳پس از۳۱ سال خدمت بازنشسته شده ام که هنوز پول پاداش پایان خدمت را در اختیارم نگذاشته اند.

وی بابیان اینکه جانباز است و در نقطه صفر مرزی با شرایطی سخت خدمت کرده اظهار کرد: از سوی سازمان به ماگفته شد کسانی که تاپایان سال ۹۳بازنشسته شوند پاداش پایان خدمت آنها پول خواهد بود اما پس از آن تاریخ ممکن است به بازنشستگان سهام تعلق گیرد.

وی ادامه داد: به کارمندان گفته شد هر کس می‌خواهد می‌تواند بازنشسته شود و ما به دلیل اینکه پول بیشتر مورد نیاز مان بود کارهای بازنشستگی را انجام دادیم وخود را بازنشسته کردیم.

اصلاحی تصریح کرد: همه بازنشستگان به یک مشکل بزرگ برخوردند و آن وعده اشتباه رییس جهاد استان برای پرداخت ۲هفته ای این پول بود که بسیاری از مشکلات را پدید آورد.

این بازنشسته خاطر نشان کرد: تمام بازنشسته ها به امید اینکه این پول تا دو هفته دیگر واریز می‌شود معاملاتی انجام داده اند که با واریز نشدن این پول در موعد مقرر به حسابشان متحمل ضرر شده اند.

اصلاحی گفت: با این تاخیرعملا بازنشستگان قفل شده اند و کاملا برای انجام کارهایشان بلاتکلیف اند.

وی افزود: دیسک کمر خود را تیرماه سال گذشته عمل کرده ام و از طریق سازمان جهاد بیمه تکمیلی بوده ام در شهریور۹۳ طی دستور العملی که از مجلس امد بنا شد هزینه های درمانی جانبازان را بنیاد شهید بپردازد درحالیکه من۲ماه قبل از این دستور عمل کرده‌ام اکنون سازمان جهاد و بنیاد این هزینه را تقبل نمی‌کنند.

 

همچنان منتظر وعده مسئولان هستیم

عباس نورزایی همچین از دیگر بازنشسته ها به خبرنگار ما اظهار کرد: پاداش بازنشستگان سال ۹۲-۹۳ قرار بود تا پایان سال ۹۳ پرداخت شود که متاسفانه این وعده عملی نشده است.

وی ادامه داد: اعتبار برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان در موافقت نامه مبادله شده بین سازمان جهاد کشاورزی ومعاونت برنامه ریزی استانداری دیده شده است و سازمان مدیریت تخصیص داده اما خزانه اعلام کرده پول ندارد.

وی بیان کرد: بازنشستگانی که سالهای متوالی موجب رونق بخش کشاورزی استان شده اند اکنون بازیچه میان دستان ادارات اند.

نورزایی خاطر نشان کرد: پس از اعلام پرداخت پاداش بازنشسته ها ظرف دو هفته آینده از سوی خبرگزاری ها به دیدن رییس جهاد کشاورزی استان رفتم و صحت این خبر را از سوی وی جویا شدم او نیز با اطمینان خاطر این خبر را تایید کرد.

این بازنشسته در ادامه گفت: در این دیدار به رییس سازمان جهاد کشاورزی گفتم می‌خواهم خانه‌ای کلنگی با کشیدن چک دوهفته ای بخرم وی این اطمینان را داد که پول ها واریز خواهد شد.

وی عنوان کرد: به خاطر این اشتباه و ندادن پول از سوی این سازمان مجبور شدم برای وصول چک هایم، تسهیلات با سود ۲۶درصدی از بانک بگیرم و کلی ضرر کنم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شغلی ندارم و تمام در آمدم تقریبا برای قسط های وام بانک هزینه می‌شود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی: وجهی از خزانه نیامده است

مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در گفت وگو باخبرنگار ایسنا اظهار کرد: در سال گذشته ۱۰میلیارد و۲۰۰میلیون تومان اعتبار برای این بازنشستگان پیش بینی شده است و تخصیص هم پیداکرده اما در زمان ارسال وجه به استان خزانه نتوانسته این وجه را تامین کند.

رضانجفی با بیان اینکه معوقات بازنشسته ها در سال۹۲-۹۳پرداخت نشده است گفت: امسال با پیگیری های معاونت برنامه ریزی استانداری و استاندار۱۴میلیارد ریال برای بازنشسته های سال ۹۲دریافت کرده‌ و به آنها پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اخیرا با پیگیری های جهاد کشاورزی ۵۲ میلیارد ریال برای این موضوع ابلاغ شده و تخصیص پیدا کرده و تنها منتظریم وجه به استان ارسال شود تا حدود۵۰ درصد پاداش بازنشستگان پرداخت شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه وظیفه ما احیای تامین اعتبار بوده افزود: ابلاغیه آمده ولی وجهی از خزانه نیامده و ما به وظیفه خود عمل کردیم.

امیدواریم هرچه زودتر خزانه پولدار شود تامشکلات این بازنشسته ها حل شود چرا که ظاهرا خزانه تنها برای جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان بی پول است.

 

منبع : خبرگــزاری ایسنا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=27170

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 18در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۸
 1. فاتحه کشاورزی /سیاسی کاری و سیاسی کار حرفه ای

  • سلام علیکم کل جمع.از جناب آقای مهندس نجفی خواهشمندیم شمال استان را نیز دریابندزابل جان بسیاروضع اسفناکی دارد. باتشکر

 2. با سلام لطفا موضوع استخدام ناظرین پیگیری نمایید

 3. با سلام جناب نجفی اگر به جای دنبال کردن کارهای سیاسی دنبال خدمت رسانی به مردم در پست مربوطه میبودند الان وضعیت کشاورزی و جهاد کشاورزی بسیار بهتر بود

 4. پستهای سیاسی،مدیران سفارش شده.اگر حذف ایشان از انتخابات بعلت تخلف بوده چرا این پست مهم را داده اند بلکه بایدمجازات میشد.اگرهم تخلفی نکرده بود چرا انتخابان ابطال شد

 5. سلام آقای نجفی شما بزرگ شده سیستان هستید ولی فکر آبادانی جای دیگر توی سر شماست. روزی که مدیر شدی مردم سیستان خوشحال شدند .ولی ای کاش هرگز نمیشدی ای کاش غیر بومی بودی !!!!!!!!! الان نزدیک به یک سال است که طرح لوله کشی مزارع تامین اعتبار شده ولی متاسفانه پیشرفتی نداشته است چرا اقای نجفی مگه تو درد مردم سیستان را نمیدانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه مردم سیستان نبودند که با شوق و ذوق بهت رای دادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. سلام بر مدیر با تدبیر گندم پرس لطفا روند اجرایی منطقه ازاد را پیگیری بفرمایید. ما منتظر خبر شما هستیم

 7. سلام
  لطفا پیام ارسال شده اینجانب قرار بدین
  باتشکر

 8. جناب آقای نجفی برای استخدام قبولیهای مرکز تحقیقات کشاورزی زابل که از طریق استانداری استان آزمون داده اند با مسئولین وزارتخانه رایزنی لازم انجام دهید آخر سه سال است که در انتظار و نگرانی بسر میبریم ما زابلیها از شما انتظار یاری و اقدام داریم تو رو خدا نامه ای پیگیری با تهران انجام دهید. خدا خیرتان دهد.

 9. خدمت شما دوستان عرض کنم اعتبار بازنشستگان در سال 93 تخصیص آن به خزانه ابلاغ شد ولی به علت عدم نقدینگی خزانه پرداخت صورت نگرفت. ولی تا الان از 10 میلیارد تومان 5 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. و در پایان عرض کنم خود ما تیشه به ریشه خود می زنیم. اگر کار کنیم می شود سیاسی کاری اگر کار نکنیم می شود سیاسی کاری. پس بی زحمت بجای انتقادهای نادرست بیاییم طرح، پروژه و راهکار برای بهتر شدن سیستان بدهیم. مهندس نجفی سالم ترین مدیر استانی سیستانی است. پس اول فکر کنیم بعد صحبت کنیم. دورد بر شما

 10. سلام وخسته نباشید لطفا خواهشمندیم موضوع استخدام 300 ناظر کشاورزی جهاد نتیجه نامه داده شده به وزارت جهاد را از جناب مهندس نجفی مصاحبه کنید باسپاس فراوان ازسایت وزین گندم پرس

 11. نمی دونم چرا هر کس میاد و احساس تکلیف می کنه و کاندید میشه
  افراد اگه تو پست فعلیشون اگر لیاقت واقعی واسه خدمت داشته باشن به مردم خدمت د کنن کافیه
  اقای ……. چپه به کارمندای …… جواب نمی ده
  همون بهتر رد صلاحیت شد
  مردم بر اساس سابقه و خدمت مسیولین بهشون رای می دن/پس بهتره یاد بگیریم چند صبای خدمت خاکی باشیم
  ایشون واسه توسعه کشاورزی مدرن در سیستان چ گلی به سرمون زدن

 12. ضمن سلام و عرض ادب . لطفا جناب نجفی دستور تسریع استخدامی ناظرین کشاورزی را صادر فرمایند و پیگیر امور استخدامی جوانان استان هم باشند.

 13. کشاورزی سیستان بدترین دوران خودش را در این دو سال تجربه کرد/خسارت های سرسام اور به بخش وارد شد و ریالی به جیب کشاورز مظلوم سیستانی وارد نشد/ای کاش به جای اینکه در روز زن به مرد ها هم در این سیستم چادر داده می شد قدری به حقوق و دسترنج انهایی که ما از گرده انها مدیریت می کنیم نیز پرداخته می شد.

 14. سلام
  با این همه محافظه کاری و یا طرفداری از مدیران خاص از گندم پرس که یه زمانی فقط دنبال حق بود و صدای مردم مظلوم سیستان چیزی باقی نخواهد ماند
  …….. فرقی نمیکند مدیریت ضعیف و عدم پیگیری از طرف مسولین باعث این اوضاع در منطقه سیستان شده است اقای …. مشاور سازمان شما به لطف شما با حکم مشاور مدیر کل بازنشسته شد و همچنین اقای با حکم شما به عنوان قائم مقام سازمان در سال آخر خدمت بازنشسته شد واقعا جای تاسف دارد

 15. سلام گردانندگان محترم گندم پرس
  طبیبی که بود زرد روی
  از او داروی حاجت مجوی
  بدبختی های زابل از زمانی شروع شد که ….. مدیر جهاد کشاورزی شهرسستان زابل شد. آقای طباطبایی شما را بجدت قسم واقعیات باید روشن شود. آقای ….همیشه آمار غلط به تهران می داده و می دهد. چرا مدیر جهاد کشاورزی نمونه می شود. بخاطر کدام تولیدات کشاورزی زابل. آیا مگر برای آمار غلط نبوده است؟

 16. سلام ………………………………………. ایشان بوده

 17. اقای استاندار تا کی این………….جهاد کشاورزی ارگان به این مهمی باید باشد