دزدان و بروکراسی اداری، گریبان گیر شهروندان در اداره برق

 • کد خبر : 47081
 • ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
دزدان و بروکراسی اداری، گریبان گیر شهروندان در اداره برق
دزدی سیم برق در خیابان اصلی شهر زابل و ایجاد گرفتاری برای ساکنان آن خیابان باعث شده تا بروکراسی اداری گریبانگیر شهروندان در اداره برق شود.

دزدی سیم برق در خیابان اصلی شهر زابل و ایجاد گرفتاری برای ساکنان آن خیابان باعث شده تا بروکراسی اداری گریبانگیر شهروندان در اداره برق شود.

 

گندم خبر؛ سرقت هایی در شهر زابل گاهی رخ میدهد که کام شهروندان را تلخ کرده است.

 

در روزهای گذشته یکی از کابل های برق خیابان مطهری حد فاصل تقاطع مطهری، امام خمینی تا کوچه بیرجندی ها به سرقت رفته است.

 

یکی از اهالی محل طی تماس با خبرنگار ما اظهار داشت: صبح روز جمعه برق قطع شد و با توجه به طولانی شدن مدت زمان به سر کوچه مراجعه کردم تا ببینم تمام محله برقشان قطع است یا خیر…

 

وی گفت: متوجه شدم که فاصله بین ۲ تیر برق توسط سارقان قطع و ربوده شده است.

 

وی در ادامه افزود: مامور اداره برق که برای بررسی و وصل موقت برق مراجعه کرده بود، برای اینکه سیم سرقتی جایگزین شود اینگونه راهنمایی کرد که با ۱۱۰ تماس بگیرید تا گزارشی تنظیم نماید.

 

شهروند خیابان مطهری می گوید: طبق گفته مامور اداره برق با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتم و بعد از دقایقی در محل حاضر و صورت جلسه ای تنظیم شد.

 

وی ادامه داد: مامور انتظامی که آماده بود برای رفع مشکل اینگونه راهنمایی کرد که فردا میتوانید به کلانتری ۱۲ مراجعه و صورت جلسه را به اداره برق ببرید.

 

آنچه خواندید اظهارات یک شهروند بود اما چند سوال:

۱- مگر این کابل متعلق به شخص است که شهروندان بخواهند به ۱۱۰ گزارش دهند و گزارش را به اداره برق ببرند تا کابل تامین شود؟؟

۲- با توجه به وصل موقت برق، اگر کسی پیگیر دریافت گزارش و تحویل آن به اداره برق نشود، تکلیف چیست؟ میخواهد برق به همین صورت باقی بماند؟

۳- عزیزان تامین کننده امنیت، امکان سرقت کابل برق از خیابان اصلی شهر چقدر تعجب برانگیز است که چگونه میتوان همچین کاری را انجام داد؟؟

۴- محل فروش چنین اجناسی کجاست؟ چرا با آنها برخورد مقتضی ازسوی مسئولان امر صورت نمی گیرد؟

 

البته طبق گفته برخی شهروندان این مشکل اکثر خیابان های شهر من جمله خیابان شهید رجایی نیز میباشد و آنگونه که می گویند ۲ موتور سوارند که به راحتی اقدام به این سرقت ها می کنند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=47081

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. سلام علیکم
  چه عجب گندم خبر بالاخره یک سری هم به گرفتاریهای مردم زد.
  جالب است بدانید در خیابان شهید رجایی که موازی کلانتری و دادگاه و پاسگاه هست هفته ای یک بار دزدان محترم اقدام به سرقت می کنند و حدود ۵ بار باید صورتجلسه تنظیم شود.
  مراحل انجام کار:
  ۱٫ تماس با ۱۱۰
  ۲٫ مراجعه به کلانتری جهت دریافت صورتجلسه
  ۳٫ مراجعه به دادگاه برای واریز ۱۰ هزار تومان برای چی نمی دانیم که چه شود نمی دانیم تمبر ده هزار تومان مربوط به چی نمی دانیم
  ۴٫ بازگشت به کلانتری و دادن صورتجلسه
  ۵٫ امضا صورتجلسه و پر کردن رضایت از شکایت از چی مغلوم نیست از کی معلوم نیست
  ۶٫ دادن صورتجلسه به اداره برق
  ۷٫ ارجاع صورتجلسه به پیمانکار
  ۸٫ نصب سیم برق
  ۹٫ دزدین دوباره سیم همان شب
  ۱۰٫ روز از نو روزی از نو بسم الله
  سوال:
  آیا پیدا کردن دو نفر که با موتور هوندا و چراغ خاموش در شهر حرکت کرده و خیابان ها را خاموش می کنند نیاز به چند پادگان و گردان دارد.
  راستی بهتر نیست کل خیابان را یک بار صورتجلسه کنیم به جای اینکه هر هفته برای بخشی از خیابان صورتجلسه شود.
  البته از حق نگذریم اداره برق به وظیفه خودش خوب عمل می کند اما دیگر امنیت خیابان ها که بر عهده این افراد نیست.
  خدا را شکر برادران ۱۱۰ فقط منتظر هستند تماس بگیریم تا بیایند صورتجلسه کنند به نظر بهتر است صورتجلسات را در خیابان ها تکثیر کرده و خود مردم پر کنند تا زحمت این برادران زحمت کش کمتر شود.
  والله خیلی بد است فکر کنید خیابان شماست از این تاریکی استفاده می کنند و سرقت خودرو و ماشین و خانه های مردم در پروزه های بعدی کلید می خورد.
  شما را به خدا کاری کنید لااقل به جای این قدر صورتجلسه درست کردن به فکر امنیت باشید. جهت اطلاع روز دوم مهر ساعت ۷ شب یک ماشین را از همین خیابان خاموض سرقت کردند. مشکل مردم مشکل شما هم خواهد بود بیایید به فکر لااقل خودتان باشید

 2. سلام
  یکی به من جواب بده که دادن ده هزار تومان بابت تمبر به دادگاه برای سیم سرقتی به چه معنی خواهد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اداره برق محترم بهتر است بین رشته های سیم با یک لوله یا شیلنگ به هم وصل شود تا دسترسی دزدان به سیم ها کمتر شود.
  خیابان شهید رجایی از رجایی یک تا سیزده چهار شبه که خاموش هست و ماشین ها هم با سرعت زیاد در این مسیر تردد می کنند.
  با این تاریکی با این سرعت زیاد مطمئنا اتفاقات زیادی خواهد افتاد بچه پیر جوان در این تاریکی خدای ناکرده تصادف کرده و شما که می توانستید کاری بکنید و نکردید در آن دنیا بازخواست خواهید شد و در این دنیا هم جواب کم کاری خودتان را به عینه خواهید دید.
  پروژه سیم دزدی پروژه سختی نیست که کارشناسان اروپایی یا خارجی برای ما حل کنند . بد است ما دم از امنیت می زنیم ولی در عمل کجاست امنیت؟ ساعت ۷ غروب ماشین را از همین خیابان سرقت کردند و از همین تاریکی استفاده کردند اگر همین جوری امنیت را برقرار کنید حواستان به صندلی زیر پایتان باشد که ساعت ۷ صبح از شما هم خواهند برد .

 3. با سلام
  ابتدا باید از رییس اداره برق تشکر ویژه داشت به نظر من رتبه اول در پیگیری معضلات مردم را اداره برق انجام می دهد.
  اما تشکر ویژه را باید از نیروی انتظامی داشت که خدا را شکر فقط با ماشین ها دور دور می زنند و کاری به کار مردم ندارند.
  یادم میاد چند سال قبل ۴ ماشین الگانس وارد منطقه سیستان شد که واقعا نشان واقعی از اقتدار نظام بودند آنها حدود ۱۶ نفر بودند و منطقه سیستان را امن کردند اگر آزیر یکی از ماشین های آنها در شهر زابل بلند میشد دزدان و اراذل و اوباش در مثلا زهک فرار می کردند آن بود اقتدار. نه حالا ….. به نظر من بهتر است امنیت شهر زابل و شهر های سیستان هم به سپاه داده شود با اختیارات تام و کامل بعدا ببینید که کسی جرات دارد تعرضی به حقوق افراد کند. فعلا به نظر میرسد کسی نگران امنیت شهر نیست آنچه مهم نیست امنیت شهروندان است و آنچه مهم است صورتجلسات بی مورد و پرداخت پول به حساب… بابت تمبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. سلام علیکم
  چند نکته ظریف که همه فراموش کردیم. کی گفته کار دزدان محترم بد است باید از زاویه ای دیگر به موضوع نگاه کرد.
  کار دزدان محترم از سه جنبه قابل بررسی است.
  ۱٫ باعث افزایش اشتغالزایی شدند. یعنی ادراه کار می تواند گزارشی تهیه و آمار بالای اشتغال را در منطقه سیستان به مراجع بالاتر اعلام کند. چه فرقی می کند اشتغال اشتغال است دیگر حالا این هم یک نمونه دیگری است.
  ۲٫ باعث افزایش درآمد می شود و درآمد زایی دارد چگونه؟ هر سرقت از هر خیابان نیاز به صورتجلسه دارد که هر صورتجلسه باید توسط تمبر دادگاه باطل شود و هر تمبر ده هزار تومان است خوب درآمدزایی مگر چیست آیا درآمد زایی شاخ دارد یا دم نه برادر من درآمدزایی پول دارد.
  ۳٫ باعث کاهش آمار سرقت در منطقه سیستان می شوند چگونه؟ در صورتجلسه هایی که توسط برادران زحمت کش کلانتری آماده می شود اصلا کلمه سرقت آورده نمی شود و به جای آن واژه زیبای تخریب آورده می شود زین پس به جای کلمه سرقت بگوییم تخریب پس آمار سرقت هم کاهش خواهد یافت. حالا عامل تخریب چیست همه می دانند طوفان در زابل باعث تخریب می شود.
  خوب حالا شما با این دلایل محکمه پسند چرا تاکید دارید که کار دزدان محترم بد است.
  عاقایان عاقایان محترم از خواب جاهلیت بیدار شوید چرا خودمان را به خواب زده ایم
  مردم سیستان روزها به خاطر طوفان و شبها به خاطر دزدان جرات بیرون شدن از خانه هایشان را ندارند و شما زیر اسپلیت های مارکهای گری و ال جی و زیمنس دارید زحمت می کشید. اگر چه هم خاطر طوفان عزیز است و هم خاطر دزدان.
  خدا خاطر شما را داشته باشد.

 5. با سلام و عرض خسته نباشید
  به چهار سوال شما من پاسخ میدم گندم جان:
  سوال ۱: کابل متعلق به شخص شهروند است و باید به ۱۱۰ زنگ بزنید حالا شانس آوردید و گرنه باید به ۱۱۵ و ۱۱۶ و ۱۱۷ و ۱۲۵ هم زنگ بزنید پس فعلا با ۱۱۰ تماس بگیرید.
  سوال ۲: اگر کسی پیگیر نشود خیابان تا سال ۱۴۰۰ تاریک و ظلمانی خواهد بود مگر چه عیبی دارد روز هم طوفان و تاریکی و شب هم تاریکی حالا در تاریکی بمان تا صبح دولتت بدمد
  سوال ۳: تعجب انگیز چه چیز این سوال تعجب انگیز است گندم جان . سرقت جزو زندگی است همیشه که خوشی و شادی نیست برادر جان پس تعجب نکن که من هم از تعجب تو ناراحت میشم
  سوال ۴: محل فروش مشخص است احتمالا داروخانه ها سیم خرید می کنند باید از داروخانه ها شروع شود و با آقای پوآرو و خانم مارپل دنبال جواب این سوال باشید.
  در کل گندم جان چرا سوالات ساده می پرسی که همه قادر به جوابگویی هستند لطفا سوالات را سخت تر کنید.

 6. سلام و عرض ادب خدمت همه ای دوستان گلم، دوستانی که میگویند موتورسیکلت چراغ خاموش با دو نفر این سرقت های کابل برق را انجام میدهند، چرا همون موقع سرقت با ۱۱۰ تماس نمی گیرند، دوستان گلم مامور کلانتری اگه یه فشنگ در جهت دستگیری سارقین کابل شلیک کنه و بهش بخوره، باز دوستانی پیدا میشن که بگن طرف دزدی نکنه چیکار کنه، و در آخر میخوام بگم هیچکی جرات سرقت کابل برق در وسط شهر رو نداره، من شخصا با ماشین شخصی ام یه شب تا صبح شهر زابل رو دور زدم، هیچ خیابان و حتی پس کوچه ای خالی از شهروند نیست که بخواد سرقتی انجام بشه، پس باید پی کار رو گرفت که این کابلهای برق کجا میشه،و بعد با یه صورتجلسه مامور کلانتری سریع از انبار اداره کسر و جایگزین میشه،

 7. ااااااا

 8. با سلام
  در پاسخ به امینی باید گفت:
  خدا پدر و مادرت را بیامرزد لطفا شما که دور دور میزنی شب تا صبح بیا خیابان شهید رجایی هم دور دور بزن.
  مرد حسابی شهروندان تا صبح برای چی در کوچه و خیابان ها در زابل هستند به خاطر پارکهای زیبایش به خاطر هوای بی نظیرش به خاطر روشنایی فوق العاده خیایبان هایش و….
  بنده خدا کسانی که تا صبح در خیابان ها هستند یا آشغال جمع می کنند یا در حال سیم چینی هستند یا خانه تو را خالی میکنند با این منطقی که تو داری واقعا جای تاسف است. برو چشمانت را به واقعیت ببند و بخواب لطفا تا صبح بنزین هدر نده چون تو هیچ خاصیتی با این دور زدن ها نداری. لااقل آدم باید حرف راست را بگوید از گفتن حرف راست هم واهمه داری بی خاصیت……..

 9. آقای محمد امینی تو با این متنی که گذاشتی عملا اداره برق را زیر سوال بردی مرد حسابی یعنی چی که با یک صورتجلسه سیم از انبار اداره برق کم می شود می خواهی چی بگی؟ ماموران اداره برق واقعا زحمت می کشند و جای تشکر را دارد البته بد نیست رییس ادراه برق در این زمینه هم جستجویی داشته باشد. در حال جستجو باشید تا شهر کاملا خاموش شود. راستی من ندیدم تا حالا سیم دزدی در سیستان دستگیر شده باشند اگر هست لطفا اطلاع رسانی کنید نترسید خدا را شکر الان دیگر مجوز عکس و اسم از تهران صادر شده و تمام خلاف کاران با چهر و نام کامل در رسانه ها دیده می شوند پس بهانه نیاورید که برای حفظ آبرو نمی توانیم منتشر کنیم

 10. در جواب امینی باید گفت:
  نابغه مگر دو نفر با موتور منتظر می میمانند که پلیس دست بوس آنها بیاید. تا زنگ بزنی و تا برادران تشریف بیاورند آنها چهار خیابان آنطرف تر را هم خاموش کرده اند. نابغه شهر باید نظم داشته باشد یعنی هر کسی باید به وظیفه اش در هر راسته ای باشد عمل کند که ما که ندیدیم فقط شما چون شبها دور دور میزنی دیده ای.
  راستی ریاست محترم اداره برق لطفا شما دستور بدهید تا این خیابان شهید رجایی را با بستن شیلنگ یا لوله در وسط ۵ رشته مهار کنند فقط شما می توانید این کار را انجام دهید مطمئن باش اگر کاری برای این مردم بیچاره انجام دهید خدا دستت را خواهد گرفت از سایر ارگان ها امیدی نیست لطفا شما به این مردم کمک کنید.

 11. با سلام
  به نظر بنده تا تک تک افراد جامعه نسبت به حوادث دور و برمون حساس و وظیفه شناس نباشیم مشکلاتمون حل نمیشه اینکه هر کسی یه حصار دور خودش درست کنه و بگه به من چه این بدترین نوع نگاه به مشکلات است.
  در این قضیه مقصر به نظرم نیروی انتظامی است انتظام یعنی برقراری نظم مدتهاست داره بی نظمی میشه دزدی میشه چند بار باید از یه سوراخ گزیده شیم.
  موضوع بعدی قوانین برخورد با دزدان عزیز می باشد اگه یه شهروندی جونشو به خطر بندازه و جلوی سرقت از مال یا بیت المال را بگیره اول شهروند مورد مواخذه قرار میگیرد که نحوه برخوردت با دزد محترم چگونه بوده این یعنی حمایت از دزد اگه برخورد جدی تر با سارقین بشه دیگه تکرارش نمیکنه
  امنیت بالاترین نعمت یه جامعه است هممون برا حفظش یه تکونی به خودمون بدیم مخصوصا برادران زحمتکش نیروی انتظامی و قضایی البته که ما شهروندان هم موظف به همکاری هستیم