دانش آموزان نیمروزی رتبه سوم رقابتهای روباتیک شریف کـاپ را کسب کردند

  • کد خبر : 28669
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۸
دانش آموزان نیمروزی رتبه سوم رقابتهای روباتیک شریف کـاپ را کسب کردند

گندمـــــ پرس :دانش آموزان مخترع نیمروز با تیم روباتیک سجزی سیستانی به عنوان نماینده سیستان و بلوچستان در رقابت با 14 تیم دیگر از استان های مختلف موفق به کسب رتبه سوم رقابت های شریف کاپ شدند.   سرپرست تیم روباتیک سجزی سیستانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این […]

گندمـــــ پرس :دانش آموزان مخترع نیمروز با تیم روباتیک سجزی سیستانی به عنوان نماینده سیستان و بلوچستان در رقابت با 14 تیم دیگر از استان های مختلف موفق به کسب رتبه سوم رقابت های شریف کاپ شدند.

 

سرپرست تیم روباتیک سجزی سیستانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها با حضور 15 تیم از دوم مهرماه به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد.

 

مسلم سرگزی گفت: تیم اعزامی از استان به این رقابت ها متشکل از محمدعلی کیخا، جعفر دانایی مقدم، مصطفی راک و فرهاد شه بخش به عنوان مکانیک، برنامه نویس و مدار پس از گذشت چند ماه موفق به اختراع روبات (آتش خاموش کن) شدند.

 

وی افزود: تیم روباتیک سجزی سیستانی تنها نماینده سیستان و بلوچستان در این رقابت های نفس گیر توانست بعد از تیم روباتیک استان های مازندران و اصفهان مقام سوم را کسب کند.

 

مدیر پژوهش سرای سجزی سیستانی نیمروز گفت: 250 دانش آموز این شهرستان از ابتدای امسال در کارگاههای آموزشی ساخت روبات توسط عضو تیم روباتیک کشور شرکت کردند که پس از مراحل آموزش، افراد خلاق و مخترع شناسایی و جذب این پژوهش سرا شدند.

 

سرگزی با اشاره به ظرفیت بالای هوشی دانش آموزان شهرستان نیمروز خواستار حمایت بیشتر مدیران استانی از آنان شد و تاکید کرد: این دانش آموزان با حداقل امکانات توانستند در رقابت های کشوری خوش بدرخشند.

 

وی از حمایت های همه جانبه مدیر آموزش و پرورش نیمروز برای ساخت روبات آتش خاموش کن قدردانی کرد و گفت: با مساعدت خیران و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در آینده با روبات های جدید در رقابت های مختلف شرکت خواهیم کرد.

 

منطقه سیستان متشکل از پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

نیمروز در 215 کیلومتری زاهدان مرکز استان قرار دارد و یکی از شهرستان هایی به حساب می آید که به صورت مستقیم پس از خشک شدن تالاب بین المللی هامون با مشکلات اقتصادی و اشتغال روبه رو شده است.

 

شماری از دانش آموزان نیمروز به دلیل مشکلات و فقر اقتصادی از تحصیل باز می مانند به طوری که احمد امیرشاهی مدیر آموزش و پرورش این شهرستان چندی پیش اظهار داشت: برخی از دانش آموزان نیمروز به دلیل فراهم نشدن حداقل لوازم تحریر و پوشاک از تحصیل باز می مانند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=28669

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. احسنت.باورنکردنی است

  2. آفرین با کمترین امکانات کار بزرگی کردند کاش کسی به فکر بود تا این استعدادها هدر نره