بنیانگذار انقلاب اسلامی :(جوانان سرمایه ها وذخیره های عظیم الهی اند) جایگاه جوانان در زمامداری آقای اوسط هاشمی کجاست؟

گــنــدمـــ پــرس : یکی از عوامل تاثیر گذار برای پیشرفت یک جامعه استفاده از نوجوانان ، جوانان و تحصیل کرده های بومی می باشد و باید به این باور جمعی برسیم  که رنگ و بوی پیشرفت زمانی حاصل خواهد شد که به جوانان بها و جایگاه داده شود و راه برای پیشرفت آنان باز شود،در این بین علامت سوال های بی شماری در ذهن کوچک ما نقش بسته است و در پی پاسخ در گشت و گذار بودیم که به جمله ای زیبا از سخنان ناب  امام خمینی(ره) بر خورد کردیم:

“من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان، به این سرمایه‏ ها و ذخیره‏ های عظیم الهی و به این گلهای معطر و نوشکفته جهان اسلام، سفارش می ‏کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید؛ و خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید. (صحیفه امام، ج 21)

سخن زیبای امام راحل درباره جوانان ما را به این فکر وا داشت که به اهمیت و جایگاه بالای نوجوانان وجوان در دارالولایه سیستان بپردازیم و بر این باوریم که پیشرفت حاصل نخواهد شد مگر با همت و حمیت تک تک جوانان همراه با اعتماد و حمایت مسئولین کشوری و استانی از این قشر که این روزهد کمتر از تن سخن به میان می آید.

شاید آقایان مسئول فراموش کرده اند که یکی از دلایل مهم و اساسی پایداری سیستان، وجود جوانانی بوده  است که به هیچ وجه ترک خاک نکردند و ماندند،خاک خوردند و تحمل سختی ها و کمبود امکانات و ….را به ترک دیار ترجیح دادند.

جوانان غیرتمندی که مرزداری از تنگه ی ٱحد ایران را وظیفه شرعی و دینی خود می دانستند و با وجود اینکه سالیان سال است از خشکسالی و بسته شدن مرز می گذرد و شاهدیم که جوانان دیروز و امروز منبع درآمدی ندارند و با خون دل خوردن و خاک بر ریه پاشیدن روزگار می گذرانند همچنان با عشق به دیار رنج ها را صبورانه دوام می آورند.

 و عده ای نیز برای فرار از گرسنگی شغل سابق خود یعنی کشاورزی را رها و برای کارگری به سوی غربت قدم برداشتند.

همانطور که در سخن امام راحل مشاهده می گردد توصیه های فراوانی به جوانان جهت قدر دانستن لحظات شیرین زندگی و آماده شدن برای یک مبارزه علمی و عملی تا رسیدن به اهداف بزرگ و عالی انقلاب اسلامی  شده است.

و ما می خواهیم بدانیم ؛
 -مسئولین استانی و کشوری چقدر به این امر مهم توجه داشته و دارند و آیا بسترها و زیر ساخت های لازم،اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی،سیاسی و …. را برای حصول به این امر فراهم نموده اند؟

-در سیستان و بلوچستان شرایطی که برای جلوگیری از خمودگی،افسردگی و ایجاد انگیزه ،شادابی و نشاط و فعالیت در راستای فرمایش حضرت امام(ره) فراهم  آمده چیست؟
 
ما بعنوان جوانان مرزدار و مرزبان جنوب شرقی ایران حق داریم بدانیم ؛
مسولین ارشد شهرستانی و استانی و در راس ایشان جناب آقای استاندار

_دیدگاهشان نسبت به قشر نوجوان و جوان استان چگونه است و با توجه به سخن امام راحل چه برنامه هایی برای جوانان این خطه از میهن عزیزمان ایران اسلامی داریدتا راه را برای مبارزه علمی و عملی تارسیدن به اهداف بزرگ انقلاب اسلامی بازتر ببینند؟؟!
 
_ برنامه ی اصلی استاندار سیستان و بلوچستان برای ایجاد شغل و اشتغال جوانان چیست؟؟

_ و جایگاه جوانان در برنامه ریزی ها و برنامه سازی های کوتاه مدت و بلند مدت،کجاست؟

 

               به امید سیستانی آباد
                 و آبادانی پایدار

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه