امام جمعه زابل: وعده‌های زیادی طی این ۲ سال شنیدیم اما عملی آن طوری که باید و شاید باشد دیده نشد

  • کد خبر : 32519
  • ۰۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
امام جمعه زابل: وعده‌های زیادی طی این ۲ سال شنیدیم اما عملی آن طوری که باید و شاید باشد دیده نشد

گندم پرس : حجت‎الاسلام علی‌اکبر کیخا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در زابل اظهار کرد: علت اینکه رهبری معظم نامی را برای سالی می‎گـذارد هـدفشان این است که در مسیر شعار سال قدم‎ها محکم‎تری برداشته شود نه اینکه فقط شعار بدهیم و عنوان این سال را در ادارات و میادین نصب کنیم زیرا این‎ها […]

گندم پرس : حجت‎الاسلام علی‌اکبر کیخا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در زابل اظهار کرد: علت اینکه رهبری معظم نامی را برای سالی می‎گـذارد هـدفشان این است که در مسیر شعار سال قدم‎ها محکم‎تری برداشته شود نه اینکه فقط شعار بدهیم و عنوان این سال را در ادارات و میادین نصب کنیم زیرا این‎ها دردی را دوا نمی‎کند لذا ایشان قید اقدام و عمل را به اقتصاد مقاومتی اضافه کردند تا انشاالله به مدد الهی و رهنمودهای ایشان و پشتکار ملت غیور و ولایت مدار یک حرکت بایسته و شایسته‌ای در مقوله‎ای اقتصاد مقاومتی دیده شود.
امام جمعه زابل افزود: امسال نباید فقط در این مسیر حرکت کنیم بلکه باید همیشه و همه وقت و به تعبیر مقام معظم رهبری چه کشور تحریم باشد و چه تحریم نباشد در همه زمان‌ها لازم است که اقتصادمان مقاومتی و جزء مسائل اولویت‌دار ویژه باشد.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ما مقاومت اقتصادی داشته باشیم؛ جایی که دشمن اقتصاد را هدف قرار داده است و به وسیله ضربه اقتصادی می‎خواهد نظام را از پا بیندازد ما باید در همان جایی که دشمن حمله کرده است خودمان را مقاوم سازیم زیرا اقتصادی که تکیه آن بر نفت باشد با کاهش قیمت نفت اقتصاد آن کشور از پا خواهد افتاد؛ لذا اقتصاد مقاومتی یعنی یک مقاومت ویژه در مقوله‌ای که اقتصاد داشته باشیم.
خطیب نماز جمعه زابل بیان کرد: همه ما باید مجاهد فی سبیل‌الله در باب اقتصاد شویم، هم ملت و هم دولت؛ دولتمردان ما باید متوجه باشند و همان طوری که رهبر عزیزمان فرمودند « ۲۰ ، ۳۰ یا ۴۰ درصد اقتصاد کشور مربوط به تحریم‎ها است و بین ۶۰ تا ۸۰ درصد مربوط  به سوء مدیریت است و اگر مدیریت درست شود مشکلات اقتصادی هم حل خواهد شد؛ و اینکه مدام فریاد بزنیم تحریم‌ها فشار آورد هم دشمن را امیدوارتر می‎کند و تلاش آن را مضاعف می‎کند برای افزایش تحریم‎ها و هم ما را از استعدادهای درونی‌مان غافل می‎سازد.

وی گفت: مشاهده می‎کنیم که بعد از مقوله هسته‎ای به تازگی مقوله حقوق بشر را دنبال می‎کنند، بحث موشکی را که اصلا ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای نداشته را مطرح می‎کنند و مقام معظم رهبری هم به دولت قبل و هم به دولت الان اشاراتی داشتند که دشمن حد مشخصی ندارد و شما در هر زمینه‌ای کوتاه بیایید زمینه دیگر را مورد حمله قرار می‌دهد و اساس نظام اسلامی را مورد هدف قرار داده است.
کیخا ادامه داد: دولتمردان عزیز ما در معاملاتی که انجام می‎دهند که شرکت‎های اروپایی روانه شده‎اند و توجه به بازار ایران کرده‎اند باید مواظب باشند که قراردادهایی که نوشته می‎شود و معاملاتی که انجام می‌گیرد در راستای سیاست و طرح اقتصاد مقاومتی باشد؛ نکند که ما بشویم بازار مصرف برای اروپا و اشتغال و تولید داخلی را در کشور خود از بین ببریم.

وی تاکید کرد: توصیه‎هایی هم به مسئولین استانی مخصوصاً نماینده ارشد دولت محترم در استان داشته باشیم که لازم است که توجه‌ بیشتری به شمال استان داشته باشند؛ ما وعده‌های زیادی طی این ۲ سال که بنده حقیر خادم این مردم در این سنگر مستحکم بودم شنیدیم اما عملی آن طوری که باید و شاید باشد دیده نشد!.

امام جمعه زابل افزود: در مورد تجارت چمدانی خیلی حرف‌های قشنگی گفته شد اما یک مورد اقدام عملی را بیارید، سال اقدام و عمل است؛ ما به استاندار محترم و نماینده‎هایشان و کسانی که نمایندگان دولت هستند  اقدام و عمل در مورد وعده‌هایی که به مردم عزیز، صبور و رشید ما دادند می‌خواهیم.

وی ادامه داد: در مورد پاس مرزی حرف‎های بسیار قشنگ و امیدوارکننده شنیدیم، در مورد طرح کارت‎های مرزنشینی حرف‎ها و وعده‎های خوب و خوشحال کننده‎ای شنیدیم اما عملی دیده نشد! ما درخواست می‌کنیم که درآمد مرز میلک که ماهانه چندین میلیارد تومان است صرف خود شمال استان شود تا بلکه تمام قول‌هایی که به مردم داده شده عملی شود.
کیخا گفت: در مورد طـرح آبیاری مکـانیزه ۴۶ هـزار هـکتار از اراضـی سیستان که ۵۰۰ میلیون دلار پول نقد برای این طـرح پیش‌بینی شده است درخواست‌مان این است که این پول نقد در بانک‎های خود منطقه تزریق شود تا در کنار پیشبرد این طـرح پول‎هایی که در بانک‎ها قرار می‌گیرد صرف راه‎اندازی کارخانه‎های تولیدی کوچک شود و در کنار این طرح مهم مقوله‎ اشتغال هم مورد توجه قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=32519

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. حقوق بشر که چیز بدی نیست

  2. باعرض سلام ای کاش تمام مسولین ازامام جمعه محترم یادبگیرند وبدانند که زابل نیاز دارد به انها

  3. تنها امیدمان بعد از خدا به منتخبین جدید و رهنمودهای امام جمعه معزز زابل می باشد . مشکلات هم به صورت دقیق توسط امام جمعه معزز زابل بیان شده اند . اما نمایندگان قبلی کوتاهی بسیار داشته اند . دولت هم معلوم نیست چه سیاستی را دنبال می کند .

  4. سیر را غم گرسنه نیست اگه مسعولین شرمنده ی بچه شان می شدند برای مردم بیچاره کاری میکردند