احیا فرش سیستان توسعه اقتصادی منطقه را به دنبال دارد

  • کد خبر : 28845
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
احیا فرش سیستان توسعه اقتصادی منطقه را به دنبال دارد

گندمـــــ پرس : رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: احیا فرش سیستان علاوه بر ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی این منطقه را در پی خواهد داشت.   به گـــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، حمید کارگر با حضور در سیستان و بازدید از مراکز تهیه فرش […]

گندمـــــ پرس : رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: احیا فرش سیستان علاوه بر ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی این منطقه را در پی خواهد داشت.

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، حمید کارگر با حضور در سیستان و بازدید از مراکز تهیه فرش دستباف و دیدار با قالیبافان با مشکلات فعالان این حرفه در منطقه آشنا و رفع موانع پیش روی هنر صنعت فرش شمال استان را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

 

وی اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های حاکم بر منطقه و از بین رفتن خیلی از مشاغل از جمله کشاورزی و دامپروری، احیا هنر صنعت فرش سیستان زمینه اشتغال و رونق اقتصادی مردم را فراهم خواهد کرد.

 

وی افزود: در 40 سال اخیر فرش دستباف سیستان تبدیل به برند شده است و باید همگی تلاش کنیم این برند حفظ شود.

 

رئیس مرکز ملی فرش ایران در خصوص مشکلات پیش روی قالیبافان در سیستان گفت: با تقویت بازاریابی و فروش، مشکل نقدینگی و اخذ تسهیلات برای قالیبافان و کارآفرینان این حوزه تا حدودی رفع می شود.

 

کارگر در زمینه فعالیت های انجام شده برای حمایت از فرش دستباف افزود: اعطای تسهیلات به پشتیبانان این حرفه و برگزاری دوره های آموزشی برای علاقه مندان به هنر صنعت فرش از جمله این اقدام ها است.

وی خاطر نشان کرد: مشکل نبود بازار و تولید کور (نبود برنامه از نظر بازاریابی) در این منطقه باید رفع شود.

وی ادامه داد: مسئولان باید برای معرفی فرش سیستان در نمایشگاههای استانی و کشوری بیش از گذشته با هم هماهنگ شوند.

وی تاکید کرد: باید استفاده از ابزارهای تبلیغاتی در دستورکار قرار گیرد تا فرش سیستان بازار خود را پیدا کند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: فرش سیستان دارای ظرفیت های زیادی است و باید فعالان اقتصادی را به سمت سرمایه گذاری در این بخش سوق داد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=28845

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. فرش سیستان مرد جهت شادی روح ان مرحوم فرش ماشینی و چینی بخرید و لذت ببرید