تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

چرا تا حرفی از مشکلات زده می شود انگ سیاه نمایی می زنیم ؟

  • کد خبر : 32892
  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
چرا تا حرفی از مشکلات زده می شود انگ سیاه نمایی می زنیم ؟

گندم پرس: سفر خبرنگاران خبرگزاری مهر به سیستان موجب شد تا کار خوب بچه های مهر دراستان تکمیل شود و بسیاری از نگاهها به سمت سیستان جلب شود و البته دراین بین بسیاری را نیز دلنگران کرده است , البته این موضوع همیشه جاری بوده که عده ای که همواره سعی در مجیزه گویی دارند وقتی […]

گندم پرس: سفر خبرنگاران خبرگزاری مهر به سیستان موجب شد تا کار خوب بچه های مهر دراستان تکمیل شود و بسیاری از نگاهها به سمت سیستان جلب شود و البته دراین بین بسیاری را نیز دلنگران کرده است , البته این موضوع همیشه جاری بوده که عده ای که همواره سعی در مجیزه گویی دارند وقتی حرفی از دردهای پیدا و پنهان جامعه زده می شود سریع شروع به قلم فرسایی می کنندو مطالب بیان شده را سیاه نمایی جلوه می دهند , اما ما که دراین دیار کهن زندگی می کنیم بهتر از هرکسی میدانیم که مطالب منتشر شده در مهر نه تنها سیاه نمایی نبوده , بلکه تنها گوشه ای از واقعیت سیستان امروز ماست .

کار خبرگزاری مهر درست و بجا و امید داریم ادامه یابد

اما حاشیه های که برخی افراد ایجاد کرده اند این روزها خاطر برخی از عزیزان خبرنگار مهر را رنجانده که جا دارد بنویسیم که هرآنچه نوشتید واقعیت و بلکه بخشی از واقعیت بود و امید داریم که از سنگ های ریز و درشتی که برخی افراد بر سرراهتان جهت عدم به تصویر کشیدن دردهای این دیار کهن می گذارند شما را خسته نکرده و ما را در فریاد مظلومیت دردهای تاریخی این مردم بی یاور یاری رسانید.

پس از انتشار چند گزارش درخصوص مشکلات سیستان , برخی ها دست به قلم برده و این حضور را زیر سوال برده اند ، برای مثال در یکی از این مطالب با نام محمد غزنوی ذکر شده است که :  «خبرگزاری مهر» عکاسان خود را به تور عکاسی در مناطق محروم سیستان برده است. مثل کارگاه درس حرفه و فن ، ولی در لابراتوار فقر. یک سری تهیدست را ردیف کرده اند تا آتیه داران وطن، با آنها مشق کنند. یک تور بی نظیر در کلاب بدبختی که در منوی آن همه جور نکبت و تباهی سرو می شود.

ایجاد یک کارگاه برای ژورنالیست هایی که به قول بوردیو باید تمام خلاقیت های ناچیزشان را به خرج بدهند تا هر چه بیشتر به مرکز میدان تجارت نزدیک شوند. تور مصیبت گردی برای آنها که در پایتخت مشغول برداشتن عکس های سفارشی از ضیافت افطار کارگزاران سازندگی و فرش قرمزهای گالری ها و سینماها و هفته های مد بالای شهر هستند و اصلا وقتی برای شات زدن در حاشیه ها و زاغه ها و حتا پیاده رو ها ندارند.

یک تور جذاب و دورهمی برای تور کردن بدن های چروکیده ، زخمی و لهیده ، برای ژورنالیستهایِ مقاطعه کار تا چیزکی برای قاب کردن و آویختن در اتاق کارشان داشته باشند و به میهمانهای دانشکده هنری شان بگویند : «آآآآآ … راستش این عکسو بین همه ی کارام بیشتر دوست دارم. میدونی؟ خیلی خفن بود. واقعا اونجا که بودم اذیت شدم . ولی خب باید ثبت میکردم دیگه».
حالا شاید خیال یوسف اباذری هم راحت شود . بچه ها رفته اند سیستان و با دست پر برگشته اند به تهران … از یک باغ وحش انسانی.

________________________________

در پاسخ به این متن حیدر رضایی که مسئولیت خبرنگاران مهر در سفر به سیستان را برعهده داشت پاسخی ارائه کرده که حاکی از درک عمق مشکلات سیستان توسط این عزیز می باشد 

  سلام
وقتی شکم ها پر باشه و ادعای روشنفکری بالا بزنه و با حرفهای غلو شده و برخواسته از نگاه متکبرانه و غیر دلسوز و غیرحرفه ای . این کلمات شنیده میشه !

لابد انتظار دارید با هزینه خبرگزاری مهر و با دوستان خیلی حرفه ای در عکاسی عزیمت کنیم به ماسوله و از نماهای سبز و مردم بافتنی باف و …. اینها عکس بگیریم و بگوئیم همه چیز خوبه و سرسبز !

نمایشی که تورهای عکاسی برای عزیمت به آن منطقه از هر فردی با ظاهری عکاسانه و به قول شما ژورنالیستی ۷۰۰ هزار تومان دریافت کنند که بیشتر به تور گردشگری شبیه هست و به خیال اینکه خیلی عکاس شدن . عکسها را بر روی خروجی مهر منتشر کنند تا همه بدانند هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و مدیران با سرمایه های ملی کشور تمام وقت در آبادانی و پیشرفت کشور دارند. نه . خیال خام عبس است. حیدر رضایی با تفکری برخواسته از اندیشه ناب و پاک شهدا و شاگرد شهید محمود رضا عندالله که همواره کار خود را جهاد در جبهه فرهنگی میداند با عزم و همت بالا و با هزینه های اسپانسر استانی و افراد دلسوز و زجر کشیده و ظرفیت های موجود و با جمع آوری افرادی که دوست دارند فریاد مظلومیت مردم را در هر تفکری چه اسلامی و چه ملی نشان بدهند به مناطق محروم می رود تا آموزش و تجربه عکاسی را بجای اینکه در ماسوله باشد در کنار مردم محروم و فراموش شده زابل و سیستان و … باشد تا فریاد مظلومیت آنها را با حداکثر توان به رخ مسئولان غافل از مشکلات مردم بکشد تا اگر شده به ریا هم برای مردم کاری بکنند تا از حداقل حقوق یک انسان بهرمند شوند.

پیدایش انقلاب اسلامی برای سرپوش گذاشتن مشکلات و گرفتاریهای مستضعفان بود یا فریاد رسی و رفع محرومیت زادیی بود؟؟!! چرا امروز بجایی رسیدم که هر کسی به مناطق رجوع میکند انگ سیاه نمایی و …. میزینم ؟؟؟

اگر افرادی مثل شما برای این مردم بسیار مظلوم و غریب کاری نمیکنید حداقل با ابراز حرفهای بسیار نسنجیده و برخواسته از هوای نفس شرارت و جوسازی نکنید ، شماها به چه جیزی اعتقاد دارید به اهل بیت (ع) به انسانیت به چی؟

خدا میداند لحظاتی با دیدن مشکلات و گرسنگی مردم و دام آن منطقه کاری جز گریستن و شرم از خودم که خود را شیعه علی (ع) میدانم و افراد بسیار زیادی با شکم گرسنه ماههاست سر بر بالین میگذارند!!!

ما تور عکاسی برگزاری نکردیم برادر . تور جهادی عکاسی بود شما فکر کردید ما کی هستیم قرار بزار بیا مهر تا از نزدیک دیداری داشته باشیم تا بدانی خیلی اشتباه گرفتی!!

شما تحمل حتی یکسری عکس بدون صدا و دیالوگ را هم نداشتی ! نمیدانی ما چی دیدم و چی شنیدیم .

خدا از سر تقصیرات شما و  افرادی که مانع رسیدن فریاد این انسانهای مظلوم و در کشور خودشان غریب برسه و بیامرزه./ کاغذ اخبار

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32892
  • دیدگاه‌ها برای چرا تا حرفی از مشکلات زده می شود انگ سیاه نمایی می زنیم ؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.