گندم پرس: ورود آب به منطقه سیستان باعث بوجود آوردن موجی از شادی در بین مردمان سیستانی در جای جای ایران شده است به طوری که خیلی ها در پی فرصتی مناسب برای سفر به سیستان می باشند تا نعمت ورود آب را از نزدیک مشاهده کنند. در این بین عده زیادی از مردم برای دیدن […]

گندم پرس: ورود آب به منطقه سیستان باعث بوجود آوردن موجی از شادی در بین مردمان سیستانی در جای جای ایران شده است به طوری که خیلی ها در پی فرصتی مناسب برای سفر به سیستان می باشند تا نعمت ورود آب را از نزدیک مشاهده کنند.

در این بین عده زیادی از مردم برای دیدن آب ورودی، تفریح و شنا در برخی مکان ها راهی سفر به نقاط مختلف سیستان می شوند تا لحظاتی را به شادی سپری کنند اما گاهی عدم احتیاط باعث بوجود آوردن اتفاقات تلخ و ناگواری می شود که طعم شادی را از ذهن می شوید.

در یکی از این اتفاقات تلخ دو نوجوان سیستانی چند روز قبل جان خود را بر اثر غرق شدن در آبهای اطراف کوه اوشیدا از دست دادند که دلیل احتمالی این امر عدم احتیاط در موقع ورود به آب و شناخت کافی نسبت به سطح دریاچه می باشد.

۴۲۳۸۲۵۷۵۵_۳۲۹۸۰

البته دلیل مهم دیگر عدم استقرار تیم غواصی و غریق نجات در مناطقی که مورد استقبال بیشتر مردم قرار می گیرد مانند؛ کوه اوشیدا، سد زهک، تخت عدالت و غیره است که نشان از عدم برنامه ریزی مناسب و عدم پیش بینی چنین اتفاقات تلخ و ناگواری می باشد.

هلال احمر، اداره ورزش و جوانان، اورژانس و دستگاههای زیر مجموعه ی دیگر در صورت همکاری می توانند از وقوع چنین وقایع تلخی جلوگیری نمایند.

ورود آب به سیستان همه ساله در فصل بهار به وقوع می پیوندد و جای تعجب و تحیر است که با وجود دانستن این موضوع ،دستگاههای زیر مجموعه هیچگونه برنامه ریزی برای جلوگیری از چنین اتفاقات احتمالی در دستور کار خود ندارند.

امیدواریم این مساله مهم که با سلامت جان انسانها،گردشگران و بازدید کنندگان از هامون و کوه اوشیدا در ارتباط است با نگاه ویژه و برنامه ریزی بهتری مدیریت گردد.ان شالله

مجتبی نورا – دبیرسرویس جوان گندم خبر

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه