گندم پرس: سومدیریت وعدم برنامه ریزی موجب هدررفت آب حیات مردم سیستانگندم پرس: هر ساله بعد از شروع خشکسالی در آغاز فصل بهار شاهد ورود سیلاب از سوی افغانستان و جاری شدن آن به منطقه سیستان می باشیم. به لطف آفریدگارحجم آب ورودی به منطقه سیستان روز به روز در حال افزایش است و گویا مدیران […]

گندم پرس: سومدیریت وعدم برنامه ریزی موجب هدررفت آب حیات مردم سیستان
گندم پرس: هر ساله بعد از شروع خشکسالی در آغاز فصل بهار شاهد ورود سیلاب از سوی افغانستان و جاری شدن آن به منطقه سیستان می باشیم.

به لطف آفریدگارحجم آب ورودی به منطقه سیستان روز به روز در حال افزایش است و گویا مدیران آب منطقه ای استان هم انتظار ورود چنین آبی را نداشته اند و پیش بینی شان بر اساس سالهای گذشته، ورود میزان کمتری بوده است که این امر باعث عدم برنامه ریزی مدون برای لایروبی انهار و بروز مشکلاتی در روستاها، زمینهای کشاورزی و معابر هم مرز و اطراف رودها و مسیرهای آب شده است.

با افزایش حجم ورودی آب به منطقه سیستان، یکی از نگرانی های به وجود آمده ،عدم لایروبی مسیل ها، رودخانه ها، نهرها و کانال ها می باشد.

نوک پیکان انتقاد و گلایه های مردمی به سوی ارگانهای اداری و دولتی است که وظیفه آنالیز و پیش بینی حجم ورودی آب را داشته و در راس آنها آب منطقه ای، با توجه به اینکه وظیفه اصلی این واحد برنامه ریزی برای جذب بیشترین و هدر رفتن کمترین مقدار آب می باشد.

با توجه به فوریت و ضرورت موضوع، جلسه ستاد بحران در هفته گذشته در محل دفتر دکتر کرد معاونت عمرانی استاندار تشکیل گردید و طبق شنیده ها مقرر شد آب منطقه ای، تمام دستگاههای لایروب خود را به منطقه ارسال کنند و تلاش شود با مدیریت درست میزان هدر رفت و اتلاف آب به حداقل رسیده و با مد نظر قرار دادن بحران خشکسالی، بهره برداری خردمندانه و هوشمندانه در جذب مفید و مثمر ثمر آب داشته باشیم.
و در ادامه ی مسایل موجود و نشست های پیرامون بررسی آن شاهد تشکیل جلسه ستاد بحران با حضور استاندار در زابل بودیم که البته استاندار این سیلاب را نگران کننده ندانسته است.

به امید سیستانی آباد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه