گندم پرس: آخرین روزهای فروردین ماه جلسه پرسش و پاسخ اصحاب رسانه با شورای شهر و شهردار زابل برگزار شد. در این جلسه که حدود ۴ ساعت به طول انجامید سوالات زیادی مطرح که یکی از مباحث اعلام شده حادثه جاده بنجار و ایجاد سرعت گیر های غیر استاندار بوده است. شهردار در این جلسه با […]

گندم پرس: آخرین روزهای فروردین ماه جلسه پرسش و پاسخ اصحاب رسانه با شورای شهر و شهردار زابل برگزار شد.

در این جلسه که حدود ۴ ساعت به طول انجامید سوالات زیادی مطرح که یکی از مباحث اعلام شده حادثه جاده بنجار و ایجاد سرعت گیر های غیر استاندار بوده است.

شهردار در این جلسه با صراحت تمام درباره سرعت گیرهای جاده بنجار چنین گفت:

IMG_20160419_155528

_ “سرعت گیرهای حرفه ای ایجاد شده در جاده بنجار توسط اداره راه احداث شده و شهرداری هیچ فعالیتی در این مورد نداشته و ندارد و این تصمیم یک ساعته گرفته شده و توسط اداره راه اجرا شده است.”

اما سوالی که در اینجا مطرح است:

_ جناب شهردار چطور ممکن است شهرداری هیچ دخالتی نداشته باشد؟

_ اگر دخالتی نداشته است پس امضای نماینده تام الاختیار شما(موسی میری) در پای صورت جلسه، جلسه شورای ترافیک ۲۹/۱/۹۵ (با موضوع بررسی حادثه تصادف محور زابل _بنجار) در محل فرمانداری شهرستان چگونه ظاهر شده است؟؟؟!

IMG_20160419_184839

و پاسخ تان به فیش دریافتی توسط شهرداری زابل جهت هزینه ی حفاری چیست؟!

IMG_20160419_155446

جناب شهردار…!!!

بر اساس :تبصره ۵ماد۳ که می گوید:” در هر محدوده یا حریمی که شهرداری عوارض ساختمانی و غیره را دریافت می نماید موظف به ارائه کلیه خدمات شهری می باشد”. اگر آن محدوده جز حوزه ی شهری نمی باشد پس چرا هزینه دریافت شده است؟!؟؟؟(دانلود طرح جامع انتها مطلب)

– همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید مصوبات جلسه شورای ترافیک به تاریخ ذکر شده در محل فرمانداری شهرستان به شرح زیر می باشد که برای اطلاع عموم شهروندان سیستانی و به منظور نمایان شدن واقعیت ها به سمع و نظر شما همراهان گرامی می رسانیم؛

IMG_20160419_183013

۱_ با مراجعه به صورتجلسه شورای ترافیک و با توجه به نقشه جامع شهری مشخص گردیده محل حادثه در محدوده شهری می باشد.

۲_ به منظور کاهش تصادفات در محل مورد نظر مقرر گردید، سریعا نسبت به ایجاد ۵ سرعت گیر اقدام گردیده که آسفالت مورد نیاز توسط اداره راه و شهرسازی تامین و شهرداری نیز نسبت به اجرا ، رنگ آمیزی و پیگیری نصب علائم اقدام نماید.

۳_ مقرر گردید گزارش حادثه و چگونگی اقدام دستگاههای ذیربط در جلسه شورای تامین مطرح و رسیدگی گردد.

با توجه به مصوبات جلسه شورای ترافیک شهرستان که مشاهده نمودید،متاسفانه شاهد دوگانگی در صحبت های ارایه شده توسط شهردار می باشیم و مشخص نیست مبنای این دوگانگیها چیست؟

به قول مثل معروف دم خروس را باور کنیم یاقسم حضرت عباس را؟!؟؟

در ادامه توجه شما را به ویدئویی کوتاه جلب می کنیم که نشان می دهد احداث این سرعت گیر ها توسط پرسنل شهرداری صورت گرفته در حالی که شهردار در جلسه شب گذشته اعلام کرد: شهرداری هیچ فعالیتی در این مورد نداشته و ندارد!!!و این تصمیم یکساعته گرفته شده و توسط اداره راه اجرا شده است!!!

برای دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

با توجه به مستنداتی که ارائه شد و همانطور که دیدید پرسنل شهرداری با لباس شخصی در محل کار حاضر شده اند(کارگران) و شاید برنامه ریزی اینگونه بوده است که طوری جلوه داده شود که اداره راه در حال اجرا می باشد!!!

همچنین در جلسه پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه موضوع سرعت گیر جاده بنجار مورد بحث قرار گرفت:

IMG_20160419_184443

_ ایجاد سرعت گیر در جاده بنجار کارشناسی نبود و بزودی تخریب خواهد شد.

نوری درواکنش به حادثه چند شب قبل جاده بنجار که منجر به کشته شدن یک نفر نیز شد گفت : ایجاد و احداث سرعت گیرها دراین محور اصلا درست نبود و علاوه بر این تصمیم احساسی ، نوع ساخت نیز به شکلی ست که با گرم شدن هوا، این سرعت گیرها تخریب و به شن تبدیل می شود و بر روی آسفالت پخش خواهد شد، وی همچنین گفت: اگر پلیس صحنه اول را که رخ داده بود زود جمع می کرد بدون شک شاهد صحنه دوم و مرگ آن همشهری نمی بودیم.

نوری معتقد بود که محل تصادف خارج از محدوده شهری می باشد که پس از بیان این مطلب در جلسه مذکور، طباطبایی مدیر گندم خبر با نشان دادن پیامکی به نقل ازعالی رئیس راه و شهرسازی گفت که محل تصادف درمحدوده شهری زابل می باشد و با واکنش ارباب رئیس شورای شهر مواجه شدند که گفت : این موضوع اختلاف نظریست که طبق قانون باید اظهار نظر نماییم و ما آنرا پیگیری خواهیم کرد.

عالی رئیس اداره راه و شهرسازی زابل نیز در این باره(ایجاد سرعت گیرها در جاده بنجار)چنین گفت:

“به استناد طرح جامع و باتوجه به اینکه سرعت گیرها در حوزه شهری زابل می باشد این اداره هیچگونه مسولیتی نسبت به آن محور واحداث سرعت گیرها ندارد و شهرداری زابل موظف به ارائه خدمات است.

برای دانلود طرح تفضیلی، قانون، محدوده و حریم شهر و روستا اینجا کلیک کنید.

درصورت لزوم مدراک و مستندات طرح جامع و تصاویر خودروها و افراد مرتبط با احداث سرعت گیر ها دراختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.”

آنچه خواندید شرحی از شنیده ها و دیده های مستند ما در ارائه عملکرد و توضیحات اداره راه و شهرداری زابل می باشد ،گندم پرس با رسالت پیگیری حقیقت و اطلاع رسانی، قضاوت را بر عهده شما شهروندان و همراهان همیشگی گندم پرس می گذارد.

(مولا علی فرمودند : دروغگویی عیبی رسوا کننده است.
بحارالانوار جلد ۶۶ صفحه ۳۱۳ حدیث ۷ )

به امید سیستانی آباد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه