تاریخ : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 31 January , 2023

جلسه پرسش و پاسخ شهردار و رسانه ها/رئیس شورای شهر:امسال سال برقراری تعامل با رسانه هاست

 • کد خبر : 33173
 • ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
جلسه پرسش و پاسخ شهردار و رسانه ها/رئیس شورای شهر:امسال سال برقراری تعامل با رسانه هاست

گندم پرس: دیشب ،جلسه ی پرسش و پاسخ درمحل سالن جلسات شورای شهر زابل باحضور ریاست شورای شهر(مدیرداخلی بیمارستان امیرالمومنین)،شهردار و،حامد شهرکی از اعضای شورای شهر وجمعی از اهالی رسانه و فعالین اجتماعی برگزارگردید. درابتدای جلسه هادی ارباب؛ ضمن خیرمقدم به حاضرین عنوان کرد که در تصمیم گیری های اخیر مبنای کار شورا وشهرداری بر این […]

گندم پرس: دیشب ،جلسه ی پرسش و پاسخ درمحل سالن جلسات شورای شهر زابل باحضور ریاست شورای شهر(مدیرداخلی بیمارستان امیرالمومنین)،شهردار و،حامد شهرکی از اعضای شورای شهر وجمعی از اهالی رسانه و فعالین اجتماعی برگزارگردید.

درابتدای جلسه هادی ارباب؛ ضمن خیرمقدم به حاضرین عنوان کرد که در تصمیم گیری های اخیر مبنای کار شورا وشهرداری بر این قرار گرفته که در این مدت باقی مانده درتعامل بیشتر بارسانه ها باشد و درحال رای زنی بااعضای شورای اسلامی شهر زابل می باشیم که حتی المقدور در جلسات شورا ازحضور رسانه ها استفاده نماییم.

حمید عباسی؛ از اعضای گروه فیس بوکی سیستان فراموش شده به طرح سوالاتی راجع به معضلات و مشکلات مربوط به بیمارستان امیرالمونین، که از سوی مخاطبان آن هامطرح شده بود، پرداخت.

در ادامه سوالات مشروحه ذیل از سوی نماینده رسانه گندم خبر مطرح گردید که حمید نوری به آنها پاسخ داد :

۱- گندم پرس:جناب شهردار شمادر آمارهایی که اعلام فرمودید بودجه ی سال ۱۳۹۴شهرداری را ۱۵۰میلیارد ریال و درآمد آن سال را ۲۱۰میلیارد ریال اعلام نمودید، که در این میان مبلغ ۶۰ میلیارد مازاد بر بودجه و درآمد شهرداری موجود بوده است ،باتوجه به این مبلغ مازاد بربودجه چه کارهایی انجام داده اید ،که نه کارعمرانی به چشم می آید و نه ماشین آلات شهرداری در وضعیت مناسبی می باشند؟

–  شهردار زابل :  درآمد ۱۹۰میلیارد بوده واین مابالتفاوت صرف ۵ماه حقوق معوقه پرسنل ۸۸۰نفری  شهرداری و پرداخت بخشی از بدهی های معوقه شهرداری گردیده است.

۲- گندم پرس: بودجه ی سال که بر اساس پیشنهاد شماتایین وتصویب می شود مگر شما در بودجه ی ۱۳۹۴ حقوق معوق پرسنل راپیش بینی نکرده بودید؟

-شهردار زابل: خیر در بودجه تصویبی این مبلغ لحاظ نشده بود.

۳- گندم پرس:شما به اختصاص پارک غدیر که در اجاره ی بخش خصوصی می باشد به پارک بانوان اشاره فرمودید،باتوجه به اینکه قرارداد با آن فرد طولانی مدت می باشد،چگونه قرارداد باآن شخص راباطل خواهید کرد؟

-شهردار زابل: این موضوع درحال انجام است و هزینه های وی را قراراست ۳نفر از کارشناسان دادگستری، بررسی و اعلام نموده تا ازسوی شهرداری به ایشان پرداخت شود.

۴- گندم پرس: آقای شهردار شما در جلسه ای که در دفتر شما به همت جناب سندگل مدیر مسئول سایت شاهد فردا برگزار شد عنوان کردید که قراراست ازاین به بعد به جای جدول های بتنی از سنگ استفاده شود و اگر قرار است یک متر هم کارشود باید سنگ باشد زیرا جدول های تولیدی در زابل به علت نبودمصالح مرغوب، دارای کیفیت مناسب نمی باشد؛ این در حالیست که ماتا به امروز حتی یک سنگ هم که برای جداول استفاده شده باشد مشاهده نمی کنیم،دلیل چیست؟

-شهردار زابل:بله من گفتم ولی تصمیم براین شد که ازهمان جدول های بتنی استفاده شود به دلیل اینکه امکان رنگ آمیزی در آنها وجود دارد وباعث تنوع در محیط پارک ها می شود.

۵- گندم پرس:بعضاعنوان می شود که یکی ازنزدیکان اعضای شورای شهر قرار است وکالت پیمانکاران طلبکار شن و ماسه شهرداری را جهت وصول مطالبات آنان تقبل کند، آیا این قضیه صحت دارد؟

– شهردار زابل:  خیر به هیچ عنوان این حرف صحت ندارد وما آن را تکذیب می کنیم.بنای کار  شورا وشهرداری براین اساس بوده و است که هیچ امتیازی برای نزدیکان خویش قایل نشوند وتابه امروز هم بر همین اساس عمل شده.

از حواشی  جلسه ی دیشب می توان به چند مورد اشاره کرد:

– سالن جلسات بسیارزیبای شورای شهر از گچبری زیبای سقف تا میز کنفرانس و تجهیزات صوتی آن.

IMG_20160419_145818

– پاسخ به سوالات حوزه ی بیمارستان،که شغل اصلی رییس شورای شهر به عنوان مدیر داخلی بیمارستان امیرالمونین می باشد، در مکان و وقت بررسی مسایل شورای شهر و شهرداری، البته امیدواریم این استفاده ها فقط در همین میزان بوده و به بهره برداری از وقت و مکان ختم شود.

– و حاشیه ی دیگر ،آب های معدنی بود که برروی میزها قرارداده بودند!!!

IMG_20160419_145831

IMG_20160419_145843

آبهای معدنی که روی میز  میزبانان یعنی رییس شورا ،شهردار وعضوشورای شهر قرار داشتند پلمپ بوده و برچسب هم داشت اما در کمال شگفتی آبهای معدنی میهمانان  پلمپ نبوده وبرچسبی  هم بر روی آن مشاهده نمی شد!!!!!
    امیدواریم در پی برنامه ریزی های درست و هوشمندانه سیستان مان آباد شود و آباد بماند .
                                                           ان شالله

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33173

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. رئیس شورای شهر:امسال سال برقراری تعامل با رسانه هاست…..!!!!!!!
  .
  .
  .

  آره بابا راست میگه یادم نبود امسال سال آخر شورای چهارمه و سال آینده این موقع دوستان در حال انجام آخرین رایزنیها و تلاشهاشون برای کسب اعتماد مجدد مردم

  • شورای شهری که حامد شهرکی عضو اون باشه از این بهتر نمیشه. این شورا ضعیف تری شورای شهر تاریخ سیستانه.

 2. لطفا از متراژ زمین هایی که بعضی از شهرداری چی ها و بعضی از شورای شهر زابل بالا کشیدن هم میپرسیدین!!! تا کی مخفی کاری! شتر سواری که دولا دولا نمیشه!

 3. حقوق پرسنل در بودجه پیش بینی نشده ؟
  ایکاش می گفتند تا اخر سال چه برنامه هایی برای آسفالت دارن که اخر سال بشه دقیق قضاوت کرد البته کمی هم کوتاهی از شماست که ازشون برنامه ریزی امسال رو نخواستید

 4. باسلام.خسته نباشی ازشما گندم پرسیها.اگر شما عادلانه دارید زحمت میکشید.حالااین طرف پرده کارگران شهرداری حقوق معوقه سه ماه دیگه طبکارند ایاشما نماینده از کارگران درجلسه شما حضورداشتندکه حرف اقایان به ثبت برسد.یااز پرسنل شهرداری خبر داریددرچه وضعیت بسر می برند.بایکماه حقوق دادن. چهار ماه معوقعه رو ثبت کردن.?¿

 5. باسلام.همیشه از اسفالت ولکه گیری ودزدیهامینوسید.ازحقوق معوقه چهارماهه کارگران وشکم گرسنه خانوادهاشون که حتی به اونا کسی توجه نمی کنه.کسی نمینویسه.دزدان همگی همره این غافله هستند

 6. متاسفانه عضوشوراریی که خودش تخلف میکند وشورارامحلی برای مانور خود جهت اهداف شخصی میداند باید اب پلمپ بخورد باید تاسف خورد که دراین سن جوانی بجای خدمت به مردم دنبال ……میباشد

 7. ازحق مردم بایدهم اب پلمپ بخورند مردم قدیم وبزگان اب نهر گل الود رامیخوردند وشبانه روز پی خدمت بودند اینها اب پلمپ میخورند وراحت میخابند مطمن باشید که باید دراینده تاثیرش رادرزندگیتان ببینید

 8. یک پیشنهاد ازشما رسانه محترم ومطالبه گر دارو ازاین عزیزان وعضو جوان مصاحبه شود دراین مدت بعنوان عضو جوان چه خدمتی برای مردم کرده است البتنه بجز ابادکردن پارک جلوی منزل پدرش و…. ممنون

 9. به قول معروف کشت پدران دروفرزندان این است قانون طبیعت

 10. بر همگان واضح و روشن هست که استفاده از جدول های سیمانی برای پیاده روها و احداث باغچه در دو طرف خیابان و همچنین وسط بلوارها کار عقلانی نیست به دلیل اینکه کیفیت ساخت و مصالح به کار رفته در جدول ها بسیار پایین هست در ضمن آب و هوای شهر زابل هم بسیار بد و خشن هست ! استفاده از سنگ در چند رنگ متفاوت برای یک بلوار و خیابان بسیار منطقی تر ، اقتصادی تر و از هر لحاظ بهتر هست مثل بلوار شهید میرحسینی که به نظر من سنگ گرانیت به کار رفته در وسط بلوار میر حسینی ۳۰ سال دیگر هم عمر میکند در ضمن از یک منبعی با خبر شدیم مقدار زیادی سنگ گرانیت در شهرداری انبار شده و شهرداری از آنها استفاده ای نمیکند آقایون اگر لطف بکنند و همین جاده دانشگاه آزاد و دانشگاه ملی ( جاده بنجار) رو مثل بلوار میرحسینی درست بکنند تا آبروی ما بیشتر جلوی دانشجویان شهرستانی نرود !!!

 11. هیچ یک ازجوابها صحیح ومنطقی نیست متاسفانه.