گندم پرس: دیشب ،جلسه ی پرسش و پاسخ درمحل سالن جلسات شورای شهر زابل باحضور ریاست شورای شهر(مدیرداخلی بیمارستان امیرالمومنین)،شهردار و،حامد شهرکی از اعضای شورای شهر وجمعی از اهالی رسانه و فعالین اجتماعی برگزارگردید. درابتدای جلسه هادی ارباب؛ ضمن خیرمقدم به حاضرین عنوان کرد که در تصمیم گیری های اخیر مبنای کار شورا وشهرداری بر این […]

گندم پرس: دیشب ،جلسه ی پرسش و پاسخ درمحل سالن جلسات شورای شهر زابل باحضور ریاست شورای شهر(مدیرداخلی بیمارستان امیرالمومنین)،شهردار و،حامد شهرکی از اعضای شورای شهر وجمعی از اهالی رسانه و فعالین اجتماعی برگزارگردید.

درابتدای جلسه هادی ارباب؛ ضمن خیرمقدم به حاضرین عنوان کرد که در تصمیم گیری های اخیر مبنای کار شورا وشهرداری بر این قرار گرفته که در این مدت باقی مانده درتعامل بیشتر بارسانه ها باشد و درحال رای زنی بااعضای شورای اسلامی شهر زابل می باشیم که حتی المقدور در جلسات شورا ازحضور رسانه ها استفاده نماییم.

حمید عباسی؛ از اعضای گروه فیس بوکی سیستان فراموش شده به طرح سوالاتی راجع به معضلات و مشکلات مربوط به بیمارستان امیرالمونین، که از سوی مخاطبان آن هامطرح شده بود، پرداخت.

در ادامه سوالات مشروحه ذیل از سوی نماینده رسانه گندم خبر مطرح گردید که حمید نوری به آنها پاسخ داد :

۱- گندم پرس:جناب شهردار شمادر آمارهایی که اعلام فرمودید بودجه ی سال ۱۳۹۴شهرداری را ۱۵۰میلیارد ریال و درآمد آن سال را ۲۱۰میلیارد ریال اعلام نمودید، که در این میان مبلغ ۶۰ میلیارد مازاد بر بودجه و درآمد شهرداری موجود بوده است ،باتوجه به این مبلغ مازاد بربودجه چه کارهایی انجام داده اید ،که نه کارعمرانی به چشم می آید و نه ماشین آلات شهرداری در وضعیت مناسبی می باشند؟

–  شهردار زابل :  درآمد ۱۹۰میلیارد بوده واین مابالتفاوت صرف ۵ماه حقوق معوقه پرسنل ۸۸۰نفری  شهرداری و پرداخت بخشی از بدهی های معوقه شهرداری گردیده است.

۲- گندم پرس: بودجه ی سال که بر اساس پیشنهاد شماتایین وتصویب می شود مگر شما در بودجه ی ۱۳۹۴ حقوق معوق پرسنل راپیش بینی نکرده بودید؟

-شهردار زابل: خیر در بودجه تصویبی این مبلغ لحاظ نشده بود.

۳- گندم پرس:شما به اختصاص پارک غدیر که در اجاره ی بخش خصوصی می باشد به پارک بانوان اشاره فرمودید،باتوجه به اینکه قرارداد با آن فرد طولانی مدت می باشد،چگونه قرارداد باآن شخص راباطل خواهید کرد؟

-شهردار زابل: این موضوع درحال انجام است و هزینه های وی را قراراست ۳نفر از کارشناسان دادگستری، بررسی و اعلام نموده تا ازسوی شهرداری به ایشان پرداخت شود.

۴- گندم پرس: آقای شهردار شما در جلسه ای که در دفتر شما به همت جناب سندگل مدیر مسئول سایت شاهد فردا برگزار شد عنوان کردید که قراراست ازاین به بعد به جای جدول های بتنی از سنگ استفاده شود و اگر قرار است یک متر هم کارشود باید سنگ باشد زیرا جدول های تولیدی در زابل به علت نبودمصالح مرغوب، دارای کیفیت مناسب نمی باشد؛ این در حالیست که ماتا به امروز حتی یک سنگ هم که برای جداول استفاده شده باشد مشاهده نمی کنیم،دلیل چیست؟

-شهردار زابل:بله من گفتم ولی تصمیم براین شد که ازهمان جدول های بتنی استفاده شود به دلیل اینکه امکان رنگ آمیزی در آنها وجود دارد وباعث تنوع در محیط پارک ها می شود.

۵- گندم پرس:بعضاعنوان می شود که یکی ازنزدیکان اعضای شورای شهر قرار است وکالت پیمانکاران طلبکار شن و ماسه شهرداری را جهت وصول مطالبات آنان تقبل کند، آیا این قضیه صحت دارد؟

– شهردار زابل:  خیر به هیچ عنوان این حرف صحت ندارد وما آن را تکذیب می کنیم.بنای کار  شورا وشهرداری براین اساس بوده و است که هیچ امتیازی برای نزدیکان خویش قایل نشوند وتابه امروز هم بر همین اساس عمل شده.

از حواشی  جلسه ی دیشب می توان به چند مورد اشاره کرد:

– سالن جلسات بسیارزیبای شورای شهر از گچبری زیبای سقف تا میز کنفرانس و تجهیزات صوتی آن.

IMG_20160419_145818

– پاسخ به سوالات حوزه ی بیمارستان،که شغل اصلی رییس شورای شهر به عنوان مدیر داخلی بیمارستان امیرالمونین می باشد، در مکان و وقت بررسی مسایل شورای شهر و شهرداری، البته امیدواریم این استفاده ها فقط در همین میزان بوده و به بهره برداری از وقت و مکان ختم شود.

– و حاشیه ی دیگر ،آب های معدنی بود که برروی میزها قرارداده بودند!!!

IMG_20160419_145831

IMG_20160419_145843

آبهای معدنی که روی میز  میزبانان یعنی رییس شورا ،شهردار وعضوشورای شهر قرار داشتند پلمپ بوده و برچسب هم داشت اما در کمال شگفتی آبهای معدنی میهمانان  پلمپ نبوده وبرچسبی  هم بر روی آن مشاهده نمی شد!!!!!
    امیدواریم در پی برنامه ریزی های درست و هوشمندانه سیستان مان آباد شود و آباد بماند .
                                                           ان شالله

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه