تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022

سایه شوم باند بازی مدیریت شهری بر سر مردم آلوده ترین شهر جهان

  • کد خبر : 41724
  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
سایه شوم باند بازی مدیریت شهری بر سر مردم آلوده ترین شهر جهان

در حالی شهروندان زابل از وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها و معابر این شهرستان گلایه مند هستند که برخی مسئولین این شهرستان نه تنها توجهی به این موضوع ندارند بلکه در اقدامی عجیب تنها مقابل منازل خود را آسفالت می کنند.    به گزارش گــنـــدم خــبـــر به نقل از عصرهامون: اواخر اسفند ماه ۹۵ تماس های […]

در حالی شهروندان زابل از وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها و معابر این شهرستان گلایه مند هستند که برخی مسئولین این شهرستان نه تنها توجهی به این موضوع ندارند بلکه در اقدامی عجیب تنها مقابل منازل خود را آسفالت می کنند.

 

 به گزارش گــنـــدم خــبـــر به نقل از عصرهامون: اواخر اسفند ماه ۹۵ تماس های پی در پی برخی شهروندان زابل مبنی بر تبعیض در آسفالت خیابان ها و اینکه درست مقابل منازل مسئولین آسفالت می شود، خبرنگار این پایگاه خبری را برای بررسی این موضوع راهی محله های این شهرستان کرد.

 

کیفیت معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان و همچنین یکی از شاخص های رضایت از عملکرد شهرداری ها محسوب می شود اما آسفالت خیابان ها و معابر در شهرستان زابل وضعیت مطلوبی ندارد.

 

علی ای حال پس از حضور خبرنگار این پایگاه خبری و مشاهده وضعیت موجود، در حالی شهروندان از وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها و معابر گله مند بودند که گویی نه تنها این مسئله اهمیتی برای برخی مسئولین نداشته بلکه در اقدامی عجیب تنها مقابل منازل خود را نیز آسفالت کرده بودند.
 

یکی از اهالی خیابان شهید مصطفی خمینی دوم زابل گفت: زد و بند در ادارات زابل بیداد می کند به طوری که برای رفع یک مشکل شهری حتما باید در یکی از ادارات آشنا داشته باشی تا مشکل یک شهروند رفع شود.

 

 

 

شهروند سیستانی: برای نصب یک لامپ یک سال پیگیری کردم!

 

وی ادامه داد: چندین سال است که مردم این خیابان برای آسفالت و روشنایی این خیابان به شهرداری و اداره برق مراجعه می کنند اما پاسخی دریافت نمی کنند که به تازگی یکی از مسئولین شهرداری برای زندگی به این خیابان آمده که در مدت کوتاهی از حضور وی نه تنها یک لامپ بزرگ درب منزل وی نصب شده بلکه در اقدامی کاملا زد و بندی تنها مقابل منزل وی آسفالت شده است.

 

شهروند دیگری ادامه داد: چرا تنها مسئولین باید از زیبا سازی شهر سهم داشته باشند مگر سایر شهروندان حقی از بیت المال ندارند.

 

این شهروند با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری باید پاسخگوی مردم باشند ، افزود: چرا اقدامی برای رفع مشکلات این شهرستان نمی شود؟ بسیاری از کارگران حقوق دریافت نمی کنند ،زباله ها گاهی تا چند روز در معابر می مانند و بسیاری از مشکلاتی که هر روز توسط شهروندان رویت می شود جای سوال دارد که شورای شهر و شهرداری این مشکلات را نمی بینند ؟

 

 

شهروند سیستانی: درب منزل مسئول شهرداری کمتر از یک روز آسفالت شد

 

شهروند دیگری ضمن گلایه از اداره برق افزود: مدت یک سال است که در تماس های متعددی که با این اداره داشتیم خواستار نصب لامپ بر روی تیرهای چراغ برق بودیم اما بعد از یک سال آن هم در پی شکایت نسبت به نصب لامپ مقابل در منزل این مسئول؛ اداره برق اقدام به نصب لامپ کرد.

 

جهت پیگیری این موضوع خبرنگار ما به دفتر فرمانداری این شهرستان مراجعه و با هوشنگ ناظری فرماندار زابل به گفت و گو پرداخت.

 

وی با بیان اینکه این اعتراضات به وی اعلام شده است ، افزود: این موضوع را به شهردار ابلاغ کردیم تا بررسی شود .

 


فرماندار زابل: با امتیاز طلبی ها و رانت خواری ها برخورد می شود

 

فرماندار زابل در ادامه با بیان اینکه از این قبیل مسائل زیاد است ، اظهار داشت:  امتیاز طلبی ها و رانت هایی که در این موارد انجام شده با آن ها برخورد و برخی نیز به محاکم قضایی کشیده و  به گوش مقامات مسئول رسیده است.

 

ناظری در خصوص آسفالت خیابان های شهر نیز ادامه داد: شهرداری بر اساس اولویت ، سابقه ، مشارکت مردم و عوارض پرداختی برنامه ریزی کرده است وبه زودی کار آسفالت خیابان ها را آغاز می کند.

 

وی در خصوص وضعیت نامناسب بهداشتی در شهر گفت: در برخی نقاط در نظافت شهری کوتاهی انجام شده است اما طی توافقنامه ای که با سازمان پسماند انجام شده قرار است پسماند و زباله ها از طریق این سازمان جمع آوری شود.

 

فرماندار زابل در ادامه افزود: شهرداری و فعالیت های آن به شورای شهر بستگی دارد و نقاط ضعف گوشزد شده است.

 

 

مهلت سه روز فرماندار زابل به شهرداری

 

پس از حضور در محل دفتر فرمانداری در تماسی که برخی شهروندان این خیابان داشتند عنوان کردند کارگاه آسفالت شهرداری در این خیابان مستقر و به صورت شبانه کار آسفالت بخشی از خیابان را آغاز کرده اند و از ابتدای این خیابان تا محل منزل مسئول شهرداری که پیش از آن آسفالت شده بود آسفالت انجام و سپس کارگاه آسفالت بار دیگر جمع آوری شد.

 

صبح روز بعد فرماندار زابل به همراه میرحدی یکی از مسئولین شهرداری از این محل بازدید کردند .

 

فرماندار زابل در بازدید از این محل پس از شنیدن درد دل های شهروندان خطاب به میرحدی مسئول خدمات شهری شهرداری زابل گفت: زمانی که محلی برای کار آماده نیست چرا آن قطعه شروع به کار شده است؟

 

وی با بیان اینکه یک کارگاه هزینه دارد از مسئول خدمات شهری شهرداری این شهرستان سوال کرد: دلیل تعطیلی کار و اینکه تا این قطعه کار آسفالت انجام شده و بقیه کار انجام نشده است چیست؟ که میرحدی در پاسخ ادامه داد: در بحث آسفالت خیابان ها شهرداری در چند جبهه کار می کند .

 

 

فرماندار زابل: با حکم دادستانی آسفالت منزل مسئول شهرداری را تخریب می کنم

 

 ناظری با انتقاد از اینکه چرا باید در چند جبهه کار کنید ، ادامه داد: چرا باید کارها نیمه کاره رها شود یک کار را کامل انجام دهید سپس کار بعدی را شروع نمایید.

 

فرماندار زابل با بیان اینکه کل اهالی این خیابان شهروند هستند و آسفالت سهم تمام اهالی محل است، اضافه کرد: یا نباید کار را از ابتدا آغاز می کردید یا اگر شروع کردید باید آن را به پایان می رساندید.

 

وی در ادامه خطاب به مسئولین شهرداری عنوان کرد: چنانچه تا سه  روز دیگر این کار را شروع نکردید بنده دستور تخریب آسفالت کل خیابان را طی حکم دادستانی گرفته و سپس هزینه آن را از حقوق مسئولین شهرداری کم می کنم.

 

وی با بیان اینکه وقتی یک مسئول اقدام به آسفالت خیابان محل سکونت خود می کند اگر منزلش ابتدای خیابان است برای رفع شبهات باید از انتهای خیابان آسفالت کند تا این مسائل پیش نیاید ، افزود: نباید بین شهروندان و مسئولین تبعیضی انجام شود اگر تا سه روز دیگر این خیابان آسفالت نشود و یا اگر آسفالت کل کوچه را هم تخریب نکنم قطعا آسفالت مقابل منزل این مسئول شهرداری را تخریب خواهم کرد.

 

 

در صورت تخریب آسفالت هزینه آن از حقوق مسئولین شهرداری کم می شود

 

ناظری با بیان اینکه پروژه عمرانی تعریف دارد اظهار داشت: وقتی زیر سازی برای یک پروژه آماده نیست نباید کار آغاز شود.

 

سرگلزایی عضو شورای شهر زابل در ادامه افزود: خیابان باقری این شهرستان در حال آسفالت است که فرماندار زابل خطاب به وی گفت اشتباه است که یک کارگاه راه اندازی و در نیمه های کار تعطیل و کار کارگاه دیگری آغاز شود.

 

وی در ادامه ضمن گلایه از برخی مسئولین اظهار داشت: برای بازدید از این خیابان با شهردار تماس گرفته شد که در محل حضور داشته باشد اما عنوان کرد بیرجند هست. با مسئول واحد عمران شهرداری تماس گرفته شد و علی رغم اعلام قبلی، تلفن خود را از دسترس خارج کرد.

 

فرماندار زابل با بیان اینکه بنده امروز قصد داشتم با بیل مکانیکی در این محل حضور پیدا کنم تا در صورتی که این مسئول تنها درب منزل خود را آسفالت کرده باشد تخریب و از حقوق ایشان کم نمایم خطاب به عضو شورای شهر زابل گفت: به شهرداری تاکید کنید که از روز شنبه کار آسفالت این خیابان را آغاز نمایند و فوری این موضوع را رفع کنند.

 

چندی پیش بود که زاهدان لقب بهشت جلوی بندی سازان را از آن خود کرد غافل از اینکه آلوده ترین شهر جهان سال هاست که رکوردار این لقب است و اقدامی عملی برای رفع این موضوع انجام نشده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=41724

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. سلام اگر یک مسئول پاک در زابل باشد بی شک ناظری فرماندار است که وی بین نامسئولان و مدیران بی تفاوت احاطه شده است.خدا باید به این مردم رحم کند.

  2. دمش گرم ها، چه جدول کشی و فضای سبز و آسفالت و رنگ و نمایی هم کرده

  3. تا حالا کجا بوده آقای فرماندار
    مگه نبوده توی این شهر که تازه متوجه شده شهر چه خبره