گندم خبر:متن سخنرانی خطبه دوم نماز جمعه ۱۹ شهریور به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل     امام جمعه زابل:امروز جمعه ۱۹ شهریور سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) است این روز را به ساحت مقدس حضرت امام عصر ارواح الفدا ، به مراجع عظام بالاخص به رهبر […]

گندم خبر:متن سخنرانی خطبه دوم نماز جمعه ۱۹ شهریور به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل
 
 
امام جمعه زابل:امروز جمعه ۱۹ شهریور سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) است این روز را به ساحت مقدس حضرت امام عصر ارواح الفدا ، به مراجع عظام بالاخص به رهبر عزیزمان نایب امام زمان (ع) و همه شعیان اهل بیت (ع) مخصوصا شما بزرگواران شعیان مخلص اهل بیت در دارالولایه سیستان تسلیت عرض می کنیم و امیدواریم که خداوند زیارت این امام هما را در بقیع و شفاعت شان را در دنیا و آخرت نصیبمان بفرماید .
 
 وی افزود:شنبه ۲۰ شهریور ، ۸ ذیحجه سالروز حرکت حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) از مکه به سمت کوفه در سال ۶۰ ه.ق است که کم کم دلها را آماده کنیم که از سفره محرم از مجالس ابی عبدالله به احسن وجه بتوانیم استفاده کنیم .
 
 همچنین وی خاطرنشان کرد:یکشنبه ۲۱ شهریور ، ۹ ذیحجه روز عرفه ، روز دعا و نیایش ، آغاز دهه ی امامت و ولایت و همچنین شهادت سفیر امام حسین (ع) جناب مسلم بن عقیل  و هانی بن عروه است ؛ روز خواندن دعای معروف عفه که یادگار ابی عبدالله الحسین (ع) است؛ روز  عرفه از اعیاد بزرگ اسلام است ، روز فراخونده شدن بندگان به عبادت و اطاعت خداوند متعال و روز گسترانیده شدن سفره جود و احسان الهی و روز خوار و حقیرتر و رانده تر شدن شیطان است .
 
نماینده ولی فقیه درزابل یاداورشد:دوشنبه ۲۲ شهریور ، ۱۰ ذیحجه روز عید سعید قربان است و پیشاپیش تبریک عرض می کنیم و انشالله اعمال این عید را مخصوصا نماز عید را توفیق داشته باشیم در کنار هم بخوانیم و آنهایی که توان مالی دارند به فکر نیازمندان مخصوصا ذوی الارحام  باشند و در این روز بزرگ جشن عاطفه هایی هم داشته باشیم و نگاهمان به نیازمندان باشد ؛ و همچینین سالروز شهادت جمعی از حجاج در حادثه ی منی است که شواهد عامدانه بودن این جنایت توسط آل سعود این شجره خبیثه ی ملعونه که به نیابت از آمریکا هر غلطتی را مرتکب می شود  .
 
وی افزود:همه ی ما مسلمین باید هوشیار و دشمن شناس باشیم ؛ عقل می گوید به دشمنت اعتماد نکن ، دیگر چقدر دشمن خودش را برای ما در مکان و زمان های مختلف نشان بدهد تا ما بفهمیم این دشمن قابل اعتماد نیست و این دشمن عوض نشده است .
 
حجت الاسلام کیخا بیان کرد:یکبار دیگر ما در برجام آمریکا را آزمودیم و مردود از این امتحان بیرون آمد و تنا نتیجه یی که برجام داشت و مهم هم هست به فرمایش رهبر عزیزمان این است که به دشمن به آمریکا نمی شود اعتماد کرد ؛ پس دولتمردان متوجه باشند و نکند سخن و گفتاری شنیده شو که بوی تقابل با فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشد که سود این تقابل به جیب استکبار می رود .
 
وی یاداورشد:ما تحریم های به مراتب سخت تر از این دوران را تجربه کرده ایم ، در اوج جنگ ، اما با مقاومت و توکل بر خدا دشمن را زمین گیر کردیم ؛ به برکت انقلاب اسلامی ، به برکت خون شهدا ، به برکت ولایت فقیه که نایب امام زمان (ع) است عزت و شرف داریم.
 
امام جمعه زابل افزود: هم در شناسنامه ما عزت و شرف است و هم در گذرنامه ما در داخل و خارج عزتمندیم به یاری خداوند متعال تا کور شود هر آنکه نتواند دید ؛ بگذارید دشمنان اسلام بسوزند ، بگذارید آمریکا از ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد.
 
 وی همچنین متذکرشد:آمریکا لحظه ای از دشمنی با ایران دست برنداشته و روز به روز دشمنی و شیطنتش را بیشتر نشان می دهد و به برجام بسنده نمی کند و در پی برجام های بعدی هستند و اخیراً هم خطر پیوستن ایران به FATF ، برنامه مشترک مثلا مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم ؛ در حالیکه تعریف ایران از تروریسم با تعریف آمریکا کاملا فرق می کند .
 
حجت الاسلام کیخابیان کرد: آمریکا سپاه پاسداران اسلامی این شجره طیبه را حامی تروریسم معرفی می کند ، حزب الله لبنان را در لیست تروریسم ها قرار داده است و در ثانی ایران با پیوستن به این کارگروه می بایست کلیه اطلاعات اقتصادی و مالی خودش را برای راستی آزمایی در اختیار کارگروه قرار دهد و این یعنی اسناد حساس مالی کشور عزیزمان در اختیار دشمنان قرار بگیرد و شبکه بانکی جمهوری اسلامی ایران از همکاری با نهادها و اشخاصی که در فهرست تحریم های بین المللی هستند منع شود .
 
 وی افزود:یعنی هر کسی را که آمریکا و استکبار جهانی تحریم کرد ما هم تحریم کنیم و اموالش را مسدود کنیم ، کاری که الان در کشور اتفاق افتاده و تعدادی از بانکها حدود ۲۰۰ شخص ، موسسه و شرکت ایرانی را در لیست تحریم قرار داده اند .
 
وی هچنین بیان کرد:این یعنی اینکه ما دچار خودتحریمی شده ایم و این قرارداد از برجام خطرناک تر است و در واقع دولت محترم قراردای را امضا کرده که اصل تشکیل توسط آمریکا و متحدانش برای فشار هرچه بیشتر به جبهه مقاومت است .
 
نماینده ولی فقیه افزود:ملت غیور ایران اسلامی از دولتمردان درخواست دارند که توجه داشته باشند که برنامه اقدام مشترک مالی یک سازمان همکاری میان دولت هاست که ظاهراً به منظور مبارزه با پول شویی و مبارزه با تروریسم شکل گرفته اما در حقیقت FATF یعنی اشراف اطلاعاتی بر منابع و سیستم های مالی کشور و اعمال خواسته های غرب در کشورهای مختلف در مورد افراد و شرکتهایی که مورد تحریم ظالمانه آنها قرار گرفته اند ، دولتمردان متوجه باشند و این غفلت تیم مذاکره کننده را جبران کنند .
 
وی بیان کرد:به جای اینکه تلاش کنیم نتیجه های مثبت برجام که نیست و وجود ندارد را لباس وجود بر تنش کنیم بجای این کارها به درد مردم برسیم و به توان داخلی توجه کنیم ، گفتمان مقاومت را پی گیر باشیم و در منطقه ی خودمان به صنایع کوچک و پتانسیل مرز توجه کنیم .
 
امام جمعه زابل خطاب به استاندار:ما از استاندار مُحترم خواستاریم که تا اطلاع ثانوی حداقل مقداری از درآمد مرز سیستان را در خود سیستان صرف شود ، که متاسفانه جواب قانع کننده ای نشنیدیم ، یک جواب تکـراری و غیر کارشناسی … و غیر منصفانه …. فرمودند هرینه هایی که دولت در سیستان انجام می دهد آنقدر زیاد است که این مقدار در مقابلش ناچیز است .. این چه جوابی است ؟ شاید اشاره ایشان به طرح انتقال آب است …که هرینه آن به دستور مقام معظم رهبری از صندوق توسعه برداشته شده و تازه طرح پایلوت آن هنوز افتتاح نشده است .
 
وی افزود:ما در بعضی از طرح های تولیدی که فعالیت داشتند تقدیر و تشکر می کنیم و دست دولتمردان را می بوسیم اما انتظار داریم که دردها را خوب ببینند و مطالبات ما راخوب بشنوند ، از همه تشکر می کنیم واین به بدان معنی نیست که ما از مطالبات مان دست بردایم .
 
نماینده ولی فقیه گفت:ما عرض کردیم تا اطلاع ثانویه و این خواسته بزرگی نیست … ما عرض کردیم که برنامه ها باید بر سر سفره مردم و بازار دیده شود و فقط در گفتار کفایت نمی کند و آن عملی مورد پسند است که در سرسفره دیده شود ، مشکل بیکاری را حل کند ، مشکل عدم رونق بازار را حل کند و این خواسته به حقی است که ما می گوییم قسمتی از درآمد مرز سیستان را که نسبت به سایر شهرهای ایران پیشرفت چشم گیر نداشته تا اطلاع ثانویه در خود سیستان صرف شود تا مشکل کمبود اعتیار اکثر طرح ها از جمله بزرگراره زابل ـ زاهدان برطرف شود .
 
وی افزود:سوال مردم ما این است که سهم سیستان از درآمد منطقه آزادتجاری چه اندازه است ؟ سهم سیستان از درآمد مرزهای در جنوب استان چقدر است ؟ و این درخواست منصفانه ای است و امیداواریم که این بزرگوار جواب این سوال را کارشناسی شده جواب بدهند و مشکلات منطقه را ببیند و مشکلی که اخیراً در مورد آب روستایی مشاهده شده و عزیزان تماس می گیرند و می گویند آب در روستاها قابل شرب نیست انشالله این مورد را هم مسئولین عزیز توجه ویژه ای داشته باشند و این مشکل را حل کنند

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه