گندم خبر : سید باقر حسینی نماینده سابق مردم زابل  آمریکا را مسئول اصلی خسارات برجام دانست و گفت: چون آمریکایی‌ها به تعهدات خوشان عمل نکردند مسئول این خسارت هستند. وی ادامه داد: اخیراً رئیس کمیسیون امنیت مجلس گفته است که جلسه ایی تشکیل می‌شود و گزارش ارائه خواهد شد و این‌ها وظیفه‌شان است که […]

گندم خبر : سید باقر حسینی نماینده سابق مردم زابل  آمریکا را مسئول اصلی خسارات برجام دانست و گفت: چون آمریکایی‌ها به تعهدات خوشان عمل نکردند مسئول این خسارت هستند.
وی ادامه داد: اخیراً رئیس کمیسیون امنیت مجلس گفته است که جلسه ایی تشکیل می‌شود و گزارش ارائه خواهد شد و این‌ها وظیفه‌شان است که هر ۳ ماه یک گزارشی را به کمیسیون امنیت ملی بدهند اما آنچه عیان است اینکه جلسه ای تشکیل نشده است تا موانع و مشکلاتی که وجود دارد مطرح بشود که در برابر آن تدبیری صورت بگیرد و راه‌کاری ارائه شود.
نماینده سابق مردم زابل ابراز داشت: شاید چیزی برای گفتن ندارند تا سند و مدرکی ارائه کنند و نشان دهند که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کرده باشد، آنچه که عیان است اینکه آمریکایی‌ها که اصلاً اجازه نمی‌دهند لغو عملی تحریم‌ها اتفاق بیفتد.
وی یادآور شد: برای آن‌ها که خوش‌بینانه به برجام نگاه می‌کردند ثابت شد که آمریکایی‌ها قابل‌اعتماد نیستند، در هر حال امروز بسیاری از کشورهای دنیا واقف هستند به این مسئله که آمریکایی‌ها دروغ‌گو هستند و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: روی کاغذ تحریم‌ها لغو شده است اما در عمل هیچ چیزی انجام‌نشده است اینکه بخواهند روی کاغذ لغو کنند برای ما اثر مثبتی نخواهد داشت و در کل نوعی دلخوش کردن است به کاغذهایی که از آنها عملی بیرون نمی آید.
این کارشناس سیاسی در پایان گفت: امروز بر کسی پوشیده نیست که آمریکایی ها مسئول خسارات محض برجام  چون به تعهدات خودشان عمل نکردند، اما آنچه که عیان شد این بود که خوشبین ها بالاخره فهمیدند که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه