گندم خبر:حلیمه عالی نماینده سابق زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال ۹۱ یک روزنامه محلی در سیستان و بلوچستان بدون تحقیق مطلبی علیه بنده منتشر کرد که با توجه کذب بودن آن موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کردم. وی این ماجرا را اینگونه تشریح کرد و گفت: در سال ۹۱ مریضی به […]

گندم خبر:حلیمه عالی نماینده سابق زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال ۹۱ یک روزنامه محلی در سیستان و بلوچستان بدون تحقیق مطلبی علیه بنده منتشر کرد که با توجه کذب بودن آن موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کردم.

وی این ماجرا را اینگونه تشریح کرد و گفت: در سال ۹۱ مریضی به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه می کند، بنده در آن زمان پزشک تلفنی بوده ام ، به گفته پرستاران این مریض نیمه های شب بدحال تر می شود.

عالی ادامه داد: ساعت ۶:۳۰ بنده در بیمارستان در حال ویزیت بیماران بودم که پزشک اوژانس بیمارستان امام خمینی (ره) با بنده تماس گرفت و شرح حال بیماری را به بنده اطلاع داد که بعد از دریافت وضعیت بیمار در پاسخ گفتم مریض را به بیمارستان مادر یعنی بیمارستان امیر المومنین(ع) زابل منتقل کنید.

نماینده سابق سیستان گفت: پیگیر انتقال بیمار مورد نظر به بیمارستان بودم که مشخص شد این مریض با رضایت خود از بیمارستان مرخص شده است.

نماینده مردم زابل در مجلس نهم گفت: بستگان مریض هنگاهمی که متوجه شدن بنده پزشکی تلفنی هستم مانع از انتقال بیمار مذکور به بیمارستان امام علی (ع) شدند.

وی افزود: در ایستگاه پرستاری منتظر سرویس بودم، که سه خانم از کادر اداری بیمارستان را دیدیم و متوجه شدم بیمار بیمارستان امام خمینی (ره) از بستگان  آنها بود وقتی دلیل عدم انتقال این بیمار را جویا شدم پاسخ دادند بیمار گفته حالم بهتر است و برای ترخیص رضایت داده است.

وی با بیان اینکه در پشت پرده این ماجرا یک دسیسه چینی بوده است ادامه داد: آنها حتی حاضر نبودند در مدت حضور من بیمار را به بیمارستان بیاورند و منتظر بودند که ساعت کاری بنده در ۸ صبح به پایان برسد و بعد از آن به بیمارستان مراجعه کنند.

این پزشک افزود: اما مریض قبل ساعت ۸ صبح و بنا به هر دلیلی به بیمارستان رسید، بنده که وخامت حال او را دیدم از پرسنل مربوطه خواستم علائم حیاتی بیمار را بررسی کنند.

عالی با تشریح وضعیت بیمار بیان کرد: درد شکم این مریض به حدی بود که بنده پیش بینی آسیب جدی در ناحیه داخلی بیمار را کردم، در همان لحظه نیز دکتر جراح در محل حضور یافت که من گفتم این مریض در اختیار شماست.

وی افزود: در گیر و دار این ماجرا متاسفانه بیمار فوت می کند، بنده این سئوال را دارم که اگر بیماری به هر دلیلی فوت کند آیا نماینده مردم آن شهر باید پاسخگو باشد، اگر هم به هر دلیلی فوت کند آیا باید سریعا در روزنامه منتشر شود؟ پس در این میان وظیفه نهادی مانند قوه قضاییه و پزشکی قانونی و سایر نهاد چیست!

نماینده سابق مردم زابل با بیان اینکه این موضوع شش ماه بعد از انتخابات مجلس نهم بود گفت: فردی مشخص دست به قلم می شود و این موضوع را به رشته تحریر در می آورد و مسئول یک روزنامه هم بدون تحقیق و بررسی آن را منتشر می کند.

وی ادامه داد: جالب است که یکی از آقایان هم از صفحه روزنامه ای که علیه بنده این مطلب خلاف واقع را نوشته بود به تعداد بسیار زیاد کپی تهیه و در کل منطقه سیستان خانه به خانه توزیع می کنند.

نماینده زابل ادامه داد: اگر قصوری از بنده در خصوص این بیمار سر زده است، بنده از لحاظ قانونی موظف به پرداخت دیه بیمار هستم اما اگر در حق بنده اجحافی صورت گرفته و مطالب خلافی در یک روزنامه نزدیک به یک جریان سیاسی منتشر شده است مسئول این روزنامه باید پاسخگو باشد.

نماینده سابق زابل با بیان اینکه این شکایت مربوط به اسفند ۱۳۹۱ بود است گفت: شهید نوری دادستان فقید زابل پرونده را به زاهدان ارجاع داد و گویا تازه به این شکایت رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: یکی از اعضای این روزنامه با بنده تماس گرفت و گفت به دادگاه مراجعه کرده ایم اما آنها رضایت بنده را شرط مختومه دانستن این پرونده عنوان کرده اند که بنده در پاسخ به این فرد گفتم به هیچ عنوان کوتاه نمی آیم.

عالی گفت: هدف عده ای این بود که حرفه و قداست پزشکی بنده را زیر سئوال ببرند و مردم را نسب به کار من بدبین کنند بنابراین تا حصول نتیجه پیگیر خواهم بود.
وی افزود: در برهه ای بنده به خانم ابتکار تذکر می دادم عده ای با عنوان متخصص بر علیه بنده نامه نگاری می کردند، چرا الان سکوت کرده اند.

نماینده اسبق زابل با بیان اینکه دغدغه مردم را داشته است گفت: دفاع از حق و حقوق مردم باعث شده بود هر روز علیه من بیانیه بدهند، عده ای به دنبال سهم خواهی از بنده بودند و شنیدن پاسخ منفی باعث شده بود آنها به بنده حمله کنند.

عالی با بیان اینکه یکی از آقایان از بنده پول و همچنین استخدام همسر خود را می خواست ادامه داد: مدارک کاملا موجود است، عده ای با لباس مطالبه گری به دنبال منافع شخصی هستند./عصرهامون

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه