به گزارش ‘گندم خبر(پرس) به نقل از روابط عمومی مصلی زابل امام جمعه زابل در خطبه های عبادی سیاسی خویش دراین هفته گفت:چهارشنبه ۳۰ تیر سالروز قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی در سال ۱۳۳۱ ه.ش است ، انقلاب اسلامی ما که در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ادامه دهنده قیام عاشوراست و […]

به گزارش ‘گندم خبر(پرس) به نقل از روابط عمومی مصلی زابل امام جمعه زابل در خطبه های عبادی سیاسی خویش دراین هفته گفت:چهارشنبه ۳۰ تیر سالروز قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی در سال ۱۳۳۱ ه.ش است ، انقلاب اسلامی ما که در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ادامه دهنده قیام عاشوراست و ریشه آن خیلی عمیق است ، قبل از انقلاب اسلامی ما مرحله های مختلفی را ما پیمودیم ، فعالیت های مرحوم کاشانی و شیخ فضل الله نوری که مظلومانه به دار آویخته و به شهادت رسید.

حجت الاسلام علی اکبرکیخا افزود:خون هزاران شهید پای این درخت انقلاب ریخته شده است و برای هر میز مسئولیتی خون ها داده ایم و این مجد و عظمت و این عزت و شرفی که ایران اسلامی دارد به خاطر همین رشادت ها و توکل بخدا و ایستادگی بر سر ارزش ها و دفاع از اسلام عزیز است.

وی بیان کرد:ملت غیور ایران اسلامی با توکل به خدا مقابل استکبار جهانی ایستادند و آنها را به زانو در آوردند ؛ یک زمانی سیم خاردار نداشتیم اما امروز به برکت عنایات خداوند متعال موشک بالستیک تولید می کند ، پهباد تولید می کند و جز کشورهای رده بالا از لحاظ رتبه ی علمی است.

امام جمعه زابل بیان کرد:رمز موفقیت ملت غیور ایران اسلامی این بود که هیچ وقت به دُشمن اعتماد نکرد و با توکل بخدا روی پای خودش ایستاد و امروزه هم با کارشکنی های آمریکا در برنامه ی برجام بر همه ثابت شد که حق با ایران بود و آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی خاطرنشان ساخت:همه وظیفه داریم  دولتمردان وظیفه دارند گوش به فرمان ولی فقیه باشیم که مویّد به تاییدات خداوند متعال و امام زمان علیه السلام است ، وظیفه دیگر مسئولان عزیز حفظ ارزش ها و حرکت به سمت آرمان های انقلاب است.

نماینده ولی فقیه ضمن اشاره به تصویب یک فوریت طرح منطقه آزادسیستان گفت:خبر خوشی در مورد منطقه آزاد  شنیدیم که یک فوریت آن به تصویب رسید ؛ البته هنوز کار زیاد مانده و تصویب نهـایی آن مـانده است. امیدواریم فرصت ها از دست نرود و دولت محترم با جدیت بیشتری ورود کنند و شنیده ایم کـه هفته آینده استاندار محترم هم به مجلس دعـوت شده اند در کمیسیون مربوطه با دیگر استانداران این چند منطقه ؛ امیدواریم بزودی این طرح اجرایی شود زیرا منطقه سیستان بسیار نیاز دارد به این طرح ، طرحی کـه می تواند تحول عظیمی در این منطقه مرزی محروم ایجاد کند .

وی افزود:مشکلات و محرومیت ویژه منطقه سیستان دیگر برای همه مسئولان ثابت شده است  ، حتی آن مسئولی که قدرت شنیدنش ضعیف هم بود و دیرتر مسائل و مشکلات به آن مخابره می شد برای آنها هم دیگر ثابت شده است ؛ این ریزگردها را اخیرا مشاهده کنید که چگونه برای تنفس ، چشم و زندگی مردم را مشکل ایجاد و کرده است .

حجت الاسلام کیخا بیان کرد:مشکلات سیستان را مسئولان عزیز ویژه نبینند حداقل آنطوری که باید و شاید ببینند ؛ برق منطقه سیستان باید تخفیف ویژه برای تمامی ماه ها  و تمام سال داشته باشد ؛ سیستانی که در اوج گرما همراه با ریزگردهایی که بیش از ۶۰ برابر حد مجاز است ؛ ما در خواست کردیم مسئولان عزیزی که متوجه این خطر نیستند به مدت یک هفته نه یکسال از تهران بلند شوند و در سیستان با خانواده زندگی کنند تا درد این مردم را بفهمند که چیست .

امام جمعه زابل بیان کرد:منطقه آزاد را ما امیدواریم که نمایندگان عزیز ما که مجدانه پیگیر هستند ان شالله این هفته ، هم استاندار محترم و هم سایر مسئولان کمیسیون مربوطه را مجاب کنند که سیستان نیاز به این طرح مهم دارد ؛ منطقه آزاد تجاری و صنعتی که کارخانه جات ، اشتغال زایی و تولید را در پی  دارد و ما می توانیم بهترین نوع تعامل را با کشور همسایه در زمینه واردات و صادرات داشته باشیم و آنهایی که فکر می کنند فقط صادرات میشود مشخص است که این طرح را بخوبی نشناخته اند و یا اگر در بعضی از مناطق که طرح منطقه آزاد اجرایی شده ، اگر موفقیتی نداشته است بروند پیگیر باشند که چرا موفقیت نداشته است ؟ قطعاً در مدیریت آن مشکلی بوده است ؛ امیدواریم که طـرح منطقه آزاد بزودی  تصویب و نشاط را در منطقه ایجاد کند .

نماینده ولی فقیه خطاب به وزیرارتباطات بیان کرد:یک مطلبی هم خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرض می کنیم مشکلی که باید بررسی شود ، مدت هاست که بعضی از مردم به ما مراجعه می کنند و سوال شرعی دارند که آیا این موضوع شرعی است یا نه و بنده بنا به مراجعات مردم خطاب به کل مسئولان ایران عرض می کنم ؛ پیامک هایی از بعضی شرکت های اپراتور به تلفن همراه بعضی از مشترکین و مردم میرسد بدون اینکه آن مشترک خواسته باشد هزینه آن پیامک را از شارژ حساب آن مشترک برداشت میکند و این قضیه صد در صد نامشروع و دُزدی است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه