گندم پرس:در پی تصویب شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی،  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  در حکمی دکتر  لطف اله خواجه پور سرپرست دانشگاه  علوم و فنون دریایی خرمشهر را به عنوان رییس این  دانشگاه منصوب کرد.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درحکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به  دکتر خواجه پور آمده است: نظر به مراتب […]

گندم پرس:در پی تصویب شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی،  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  در حکمی دکتر  لطف اله خواجه پور سرپرست دانشگاه  علوم و فنون دریایی خرمشهر را به عنوان رییس این  دانشگاه منصوب کرد. 

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درحکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به  دکتر خواجه پور آمده است: نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی در امر آموزش عالی و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به موجب این حکم برای مدت چهار سال به عنوان رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است: از جنابعالی انتظار دارد که بر اساس اهداف، سیاست ها و برنامه های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و بهره مندی از تجربیات مفید استادان، محققان و کارشناسان محترم و جلب مشارکت دانشگاهیان و دانشجویان عزیز و همفکری با سایر مسئولان، گام های مؤثری در جهت اعتلای نظام آموزش عالی کشور و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بردارید.
 
دکتر محمد فرهادی تاکید کرده است : ضروری است در حفظ بیت المال و اعمال سیاست های مؤثر به منظور صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط ، قانونمندی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه با اتکال به خدای تعالی بکوشید.
 
آنچه که توجه مارابه خود جلب کرد این است که حکم ریاست دکترلطف اله خواجه  پس از سه ماه سرپرستی صادرگردید ولی حکم سرپرست دانشگاه زابل پس از گذشت ۱۰ماه هنوز درهاله ای ازابهام بسرمی برد.
 
سرپرست دانشگاهی در سه ماه می تواند نظرشورای انقلاب فرهنگی را جلب کند اما سرپرستی پس از ۱۰ ماه نمی تواند این اعتماد راکسب کند.
 
گویا عدم دقت در انتخاب و عدم صلاحیت سرپرست دانشگاه زابل و یا شایدشتاب زدگی درابتدای دوران سرپرستی سبب گردیده تا دانشگاهی با این قدمت ۱۰ماه بدون رییس و با سرپرست اداره شود که جای کمی درنگ دارد و امیدمی رود انتخابی درست برای سرزمین سیستان رقم بخورد.
 

که این طولانی شدن موضوع حکم جناب سرپرست قدری مشکوک به نظر می رسد و تبلیغات بیش از حد و جذب اکثر رسانه ها در روابط عمومی این دانشگاه نیز دلیلی براین ادعا می تواند باشد.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه