گندم پرس :متن خطبه ی دوم نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان به شرح زیر به استحضار شما می رسانیم. حجت الاسلام اشرفیان در ابتدا خطبه گفت: بیابان زدایی به روشهاوبرنامه هایی گفته می شودکه برای جلوگیری ازتخریب سرزمین درمناطق خشک ونیمه خشک انجام می شود. وی گفت: اقدامات خوبی درکشورانجام شده […]

گندم پرس :متن خطبه ی دوم نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان به شرح زیر به استحضار شما می رسانیم.

حجت الاسلام اشرفیان در ابتدا خطبه گفت: بیابان زدایی به روشهاوبرنامه هایی گفته می شودکه برای جلوگیری ازتخریب سرزمین درمناطق خشک ونیمه خشک انجام می شود.

وی گفت: اقدامات خوبی درکشورانجام شده است امادرمنطقه سیستان که حداقل چهار الی پنج ماه سال درگیربادهای موسمی است و خاکهاو ریزگردهای رودخانه های خشک به همراه دارد خدمات خوبی انجام شده امابه هیچ وجه کافی نیست و باتوجه به اینکه درفصل بادهای موسمی هستیم متاسفانه عدم برنامه ریزی وکارشناسی صحیح شهرما را در این ایام به آلوده ترین شهرجهان تبدیل می کند.

امام جمعه شهر علی اکبر افزود: ازمسئولین محترم میخواهیم نسبت به ماچ پاشی درمناطقی که بیشتر در معرض خاکها و شنهای روان هستند اقدام کنند و ایجاد فضای سبز را گسترش بدهند تااثارتخریب و وضعی این طوفانهای آلوده برزندگی وسلامت مردم کمترباشد.

حجت الاسلام اشرفیان در ادامه افزود: درهفته گذشته مسئولان و کارگزاران نظام دیدار با رهبرمعظم انقلاب داشتندکه حضرت آقابیاناتی بسیار ارزشمند داشتند، برنامه امروزدشمن این است که توانمندی های جمهوری اسلامی رامتوقف کند یا از بین ببرد.

وی گفت: مابایدتاجایی که می توانیم این توانمندیها را افزایش دهیم مقام معظم رهبری درموردبرجام فرمودند، موافقان ومخالفان برجام هر دو مبالغه می کنند، تشکرکردند از تیم زحمت کش مذاکره کننده امابرجام یک خلل واشکالی داردکه موجب سوءاستفاده دشمن شده است چراوقتی مابه همه تعهداتمان عمل کردیم طرف مقابل پای بندبه آن نیست؟

وی در ادامه گفت: امروزکشورهای غربی به رهبری آمریکابه دنبال ریشه کن کردن اصل انقلاب وقدرت ایران اسلامی هستند و الا چرا فرانسه و هلند و کانادا سنگ اندازی می کنند مابا آنها سرستیز نداریم.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: ما برجام را نقض نمی کنیم اما طرف مقابل نقض کند و تهدیدمی کنند که برجام راپاره می کنند اگر آنها برجام راپاره کردندما آن را آتش می زنیم.

وی در ادامه گفت: ماکشورضعیفی نیستیم که تهدیدات کشورهای استعمارگرظالم راتحمل کنیم ودرهرحال ازقدرت فرامنطقه ای خوداستفاده می کنیم.

حجت الاسلام اشرفیان در ادامه گفت: اما فاجعه ای که این ایام درماه مبارک رمضان مردم وشیعیان مظلوم بحرین با آن مواجه هستند وضعیت وخیم شیعیان بحرین وسرکوب علما و اندیشمندان این ملت است که ماههاست زیرستم آل سعود وآل خلیفه بمباران می شوند وتمام خانه و زیرساختهای بحرین را از بین می برند و زنان و کودکان بی گناه زیادی راقتل عام کردند.

وی افزود: احضار علما و شخصیتهای بحرین به دادگاههای یک طرفه وحکمهای ظالمانه حبس واعدام احضارنماینده رهبری دربحرین و فشار برشخصیت های برجسته شیعیان بحرین تنها بخشی ازجنایات رژیم وابسته آل خلیفه است مردم رادراین ماه ضیافت الهی از برگزاری نمازجماعت درمساجدمنع کردند، کجایند سازمانهای بین المللی و حقوق بشری؟

امام جمعه شهر علی اکبر افزود: چرا به داد این مردم نمی رسند؟ از این سازمان ملل دیگرهیچ امیدی نیست وقتی که اسرائیل باحمایت کشورهای غربی رئیس حقوق بشرسازمان ملل می شود، بلکه بایدکشورهای مستقل به دنبال ایجادنهادی مستقل وجهانی باشند.

حجت الاسلام اشرفیان در پایان گفت: درهفته گذشته متاسفانه شاهدتصادف وحشتناکی درمحورجاده زابل به کوه خواجه بودیم ومتاسفانه باعث کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۲ نفر از عزیزان و فرزندان منطقه بودیم.

وی تاکید کرد و گفت: تا به کی ما باید شاهد این تصادفات باشیم؟ جاده ای که یکی ازپر تردد ترین جاده هاست و محوراصلی اتصال زابل به منطقه باستانی کوه خواجه است جاده ای بسیارقدیمی وکم عرض است.

وی افزود: چرا اداره راه به این جاده ها رسیدگی نمی کند؟چراپلیس راه با این تمرکزجمعیت دراین منطقه حتی یک کیوسک جهت برقراری نظم دراین شهر بر پا نمی کند؟

وی گفت: برای۶۰۰۰نفرجمعیت حتی یک اداره یاکیوسکی نباید در این شهرتاسیس کرد؟ چرا از این همه هزینه های جریمه برای تامین امنیت وقانون درجامعه استفاده نمی شود؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه