گندم پرس: مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره های خون سازمان انتقال خون با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان کاهش پیدا کرده است. سهیلاخسروی تصریح کرد: هرساله در ماه مبارک رمضان سازمان انتقال خون با کمبود شدید همه گروه های خونی مواجه می شود و مجبور به واردکردن خون از استان های […]

گندم پرس: مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره های خون سازمان انتقال خون با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان کاهش پیدا کرده است.

سهیلاخسروی تصریح کرد: هرساله در ماه مبارک رمضان سازمان انتقال خون با کمبود شدید همه گروه های خونی مواجه می شود و مجبور به واردکردن خون از استان های مجاور است.

مدیرکل انتقال خون استان  افرود: گرمای هوا و روزه داری سبب کاهش مراجعه کنندگان شده و با توجه به اینکه مصرف خون در سیستان و بلوچستان به دلیل افزایش بیماران تالاسمی بسیار بیشتر از متوسط کشوری است لازم است مردم نوع دوست استان در این ماه سازمان را بیشتر یاری کنند.

وی بیان کرد: با توجه به کاهش تعداد مراجعه کنندگان در ماه مبارک رمضان امسال برای نخستین بار اتوبوس های سیار خونگیری سازمان در مقابل مساجدی که افطاری می دهند، مستقر می شود تا شهروندان بعد از افطار در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

وی ادامه داد: آمار مراجعه کنندگان استان برای خون دهی نسبت به متوسط کشوری آن، بالاتر است اما چون نیاز به خون در این استان بیشتر است، در همه فصول با کمبود خون مواجه هستیم./خبرگزاری مهر

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه