گندم پرس: در حالی قطعی های مکرر برق در زابل باعث نارضایتی مردم و واکنش امام جمعه زابل شد که مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گرمای زودرس را علت خاموش های مقطعی زابل می داند.   چند روزی است مردم شهر زابل شاهد قطع و وصل های مکرر برق بودند که با توجه به گرمای […]

گندم پرسدر حالی قطعی های مکرر برق در زابل باعث نارضایتی مردم و واکنش امام جمعه زابل شد که مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گرمای زودرس را علت خاموش های مقطعی زابل می داند.
 

چند روزی است مردم شهر زابل شاهد قطع و وصل های مکرر برق بودند که با توجه به گرمای بالای هوا و روزه بودن مردم نارضایتی هایی بوجود آمد.

 
در چند روز اخیر برق منازل، واحدهای تجاری و اداری به طور مکرر قطع و وصل می‌شود و همین امر علاوه بر بروز اشکالاتی در وسایل و دستگاه های برقی، موجب وقفه در امورات روزمره نیز شده است.
گرمای زودرس و طاقت فرسا در منطقه سیستان باعث شده نیاز به وسایل خنک کننده به شدت افزایش یابد و به وضعیتی رسیده که در هوای کنونی منطقه سیستان، مردم حتی نمی توانند برای چند ساعتی کولرهای خود را خاموش کنند و به عبارتی کولرها ۲۴ ساعته روشن است تا شاید وضعیت آب و هوایی فعلی سیستان از این طریق تحمل پذیرتر شود.
طوفان و گرد و خاک که میهمان همیشگی مردم سیستان بوده هم مزید بر علت شده که کسی نتواند حتی در ساعاتی که هوا تا حدودی خنک می شود نیز پنجره را باز کند زیرا به جای هوای خنک این ذرت مزاحم گرد و خاک هستند که جانشین هوای داخل منزل می شود و مردم مجبور هستند در چنین شرایطی در خانه بمانند و کولرهای خود را روشن نگه دارند.
اما در این بین قطعی های مکرر برق مردم روزه دار شهرهای شمال استان را کلافه کرده است، شاید همین قطع برق های مکرر بود که باعث شد امام جمعه زابل به این موضوع واکنش نشان دهد.
 
پای قطعی های برق زابل به نماز جمعه هم باز شد
حجه الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: با توجه به گرمای خاص سیستان ، توجه بیشتری به میزان قطع شود ؛ خیلی از مردم مُعترض هستند و از دستگاه هایی که به خـاطر نوسان برق سوخته است شکایت دارند .
وی ادامه داد: چرا با وجود شرایط ویژه آب و هوایی در سیستان و نام گذاری آن به عنوان آلوده ترین شهر جهان تخفیف در تعرفه آب و برق در سیستان صورت نمی گیرد .

محبعلی قزاق جاهد مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در خصوص قطعی های مکرر برق در شهر زابل گفت: امسال افزایش گرما در کل استان زودتر از موعد آغاز شده است متاسفانه این باعث افزایش بار و قطعی های مقطعی شده است.

وی ادامه داد: در ورودی زابل پست برق موقت ایجاد شده است که در آینده کار آن را انجام می دهیم، پیش بینی این نبود که با این سرعت بار بالا برود و از حد قابل تحمل بیشتر شود.
مدیرعامل برق منطقه‌ای استان گفت: فعلا برق در منطقه پایدار شده است و امیدواریم دیگر شاهد خاموشی در منطقه نباشیم.
وی ادامه داد: شبکه برق یک شبکه هوایی است که تحت تاثیر گرما، سرما و طوفان قرار می گیرد و یک شبکه ایمن صد در صد نیست مواردی اتفاق می افتد و بلافاصله برطرف می شود.
وی ادامه داد: ما مسولیت رساندن برق به شهر را داریم، می توان حوادث را کم کرد اما به صفر نمی توان رساند، در شهر زابل چون قطع پست برق بود قسمتی از شهر خاموش شد.
وی افزود: برای قطعی های ناخواسته هیچکس قول نمی دهد که این مشکل را حل کند، موارد استثنایی اتفاق می افتد بلافاصله حل می شود، فعلا در زابل مشکل خاصی نداریم.
جاهد افزود: برنامه های دراز مدت در حال اجرا است که امیدواریم تا پایان امسال به نتیجه برسد تا شبکه برق استان پایدارتر شود، فعلا برق نسبتا مطمئنی داریم.
وی ادامه داد: انتظار نداشتیم در این فصل پیک بار به این اندازه برسد، انشالله که کمتر شاهد قطع برق در استان باشیم به دنبال این هستیم که خاموشی ها را در استان کاهش دهیم اما هیچوقت نمی توانیم بگوییم قطعی برق صفر می شود./عصرهامون
 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه