تاریخ : جمعه, ۴ فروردین , ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023

امام جمعه شهرعلی اکبر: قطع مکرر برق مردم را نگران و مضطرب کرده است

  • کد خبر : 34324
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
امام جمعه شهرعلی اکبر: قطع مکرر برق مردم را نگران و مضطرب کرده است

گندم پرس: مشروح خطبه های نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم. حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در ابتدا خطبه اول گفت: فلسفه روزه گرفتن درماه مبارک رمضان برای رسیدن به بالاترین درجات تقوای الهی است. وی گفت: ماه رمضان ماه […]

گندم پرس: مشروح خطبه های نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم.

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در ابتدا خطبه اول گفت: فلسفه روزه گرفتن درماه مبارک رمضان برای رسیدن به بالاترین درجات تقوای الهی است.

وی گفت: ماه رمضان ماه فرصت یابی وماه جبران گذشته هاست ماهی که: در اولین شب آن درهای آسمان و رحمت الهی باز می شود و تا آخرین شب این ماه بسته نمی شود.

وی افزود: ماهی به سوی شما آمده که ماه خداست و رحمت و آمرزش است روزها و شبهایش و ساعات و لحظاتش بهترین ایام و لحظات نزد خداوند است، اعمال شما در این ماه با برکت مقبول است ماهی که خداوند برای نفس کشیدن روزه دار ثواب ذکر و تسبیح و برای خواب شخص روزه دار ثواب عبادت می نویسد.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: کسی که یک آیه از قران بخواند ثواب ختم قران در دیگر ایام را دارد.

وی همچنین گفت: چقدر برای ما تشنگی و گرسنگی در این روزهای گرم تابستان سخت است، یاد کنیم از فقرایی که بسیاری از اوقات اینطور زندگی می کنند.

وی افزود: همه شما روزه داران عزیز در این ماه مهمان خدایید و خداست که از شمامیزبانی می کند، کدام میزبان است که از خدا بهتر میزبانی کند؟ حدیث داریم که ” آخر هر روز از روزهای ماه رمضان در وقت افطارحق تعالی هزار ، هزار نفر را از آتش جهنم آزاد می کند و چون شب و روز جمعه می رسد در هر ساعتی هزار، هزار نفر را از آتش جهنم آزاد می کند که هر یک مستوجب عذاب شده باشند.)

وی همچنین گفت: ماه رمضان یک دانشگاه خودسازی است ماه رمضان یعنی تمرین عبودیت شمائی که دراین ماه بخاطر رضای خداوند از حلال خدا چشم پوشی کردیدپس می توانیم ازحرام خداهم درهمه ایام چشم بپوشیم.

وی در پایان خطبه های اول گفت: روزه یعنی زبان انسان هم روزه باشد، چشم انسان هم روزه باشد، ذهن و فکر انسان و تمام اعضا و جوارح درخدمت عبودیت خداوند باشد و از گناه و معصیت به دور باشد.

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در ابتدا خطبه دوم گفت: الحمدلله بعد از پیگیریهای مجدانه ای که انجام شد موضوع احداث کلانتری در شهرعلی اکبر به تصویب رسید، که امیدواریم مراحل اداری آن هم به زودی به پایان برسد تا مردم عزیز ما از این نعمت هم بهره مند بشوند.

وی در ادامه گفت: مسئله فرهنگ اساس و هویت یک ملت است و پایه استقلال یک جامعه رافرهنگ آن تشکیل می دهد، اگر یک ملتی نتواند با فرهنگ خود احساس استقلال و هویت کند و مدام سعی کند فرهنگهای بیگانه را برای مردم خود وارد کند.

وی همچنین در ادامه افزود: این اولین قدم برای نابود کردن مردم است سبک زندگی مردم ، تعاملات و معاشرت مردم نوع مواجه شدن در برابر مشکلات و حوادث است که همه اینها را فرهنگ یک کشور بیان می کند و اسلام عزیز بهترین مبانی فرهنگی رابرای مابیان کرده است.

امام جمعه شهر علی اکبر در رابطه با دیدار مقام معظم رهبری بانمایندگان جدید مجلس گفت: مجلس بایدبه لنگری استوار در برابر ترفندها و زیاده خواهی های گستاخانه استکبارتبدیل شود، چراکه می دانیم امروز سناریوی تغییر سیرت و حقیقی نظام اسلامی در دستور کار دشمن قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: اما دو خواسته و اولویت رهبری ازنمایندگان مجلس:
۱- تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی
۲-تلاش مجدانه برای گسترش فرهنگ اسلامی

حجت الاسلام اشرفیان گفت: مساله دیگر در رابطه با غرق شدن سه جوان درپل نهراب بود که هفته گذشته قلوب همه ما را جریحه دار و ناراحت کرد.

وی در ادامه افزود: از خانواده ها و جوانان عزیز خواهش می کنیم بیشتر مراقب باشند و از شناکردن در مکانهایی که احتمال عمیق بودن و چاله های آبی را می دهند اجتناب کنند.

وی در پایان گفت: در رابطه با قطع مکرر برق مردم را نگران و مضطرب کرده ما از مسئولین محترم اداره برق می خواهیم که دراین شرایط گرما و ماه رمضان بیشتر به فکر مردم باشند، حداقل درماه رمضان که مردم روزه هستند با دین مردم بازی نکنند.

وی افزود: ما انتظار داریم که مسئولین ما با این گرمای بی سابقه پیگیر محاسبه تعرفه های برق خانگی براساس مناطق گرمسیر باشند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=34324

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. اینا بر میگرده به عملکرد ضعیف حوزه سیاسی شهرستان هامون.

  2. انشاالله که نمایندگان ما بخصوص دکتر دهمرده. به مشکلات رسیدگی کنه. چون شهر هامون از لحاظ فرهنگی. سیاسی خیلی ضعیفه.

  3. نمایندگان محترم بداد مردم علی اکبر برسند. نظارتی نیست. بهداشتی نداریم. کسی نیست که رسیدگی کنه.