تاریخ : پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲ Thursday, 23 March , 2023

سو مدیریت مجموعه ادارات تابعه وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان

 • کد خبر : 34313
 • ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰:۳۳
سو مدیریت مجموعه ادارات تابعه وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان

امام خامنه ای (مدظلله العالی)می فرمایند: مسئولین تا نفس دارند باید به این مردم خدمت کنند. بایستى در بین مسئولین مسابقه خدمتگزارى و خدمت‏ رسانى به مردم برقرار باشد. گندم پرس: قطع آب و برق در سیستان و بلوچستان و بی کیفیتی آب شرب در شمال استان همراه با بوی بد فاضلاب در معابر اصلی شهر […]

امام خامنه ای (مدظلله العالی)می فرمایند: مسئولین تا نفس دارند باید به این مردم خدمت کنند. بایستى در بین مسئولین مسابقه خدمتگزارى و خدمت‏ رسانى به مردم برقرار باشد.

گندم پرس: قطع آب و برق در سیستان و بلوچستان و بی کیفیتی آب شرب در شمال استان همراه با بوی بد فاضلاب در معابر اصلی شهر آن هم در هوای گرم ۵۰ درجه ای زابل ما را برآن داشت تا پس از تذکر های مکرر آن هم به مدیران و روابط عمومی های قوی پیگیر موضوعات مطرح شده مردم شویم.

با نزدیک شدن به فصل تابستان و با آغاز ماه مبارک رمضان ، مردم پهناورترین استان کشور با قطع مکرر آب و برق به استقبال ماه خدا رفتند. استقبالی که در کنار دمای ۵۰ درجه ای هوا در نوع خود بی نظیر و خاطره انگیز بود.

قطع مکرر آب شرب در کلان شهر زاهدان بدون اطلاع قبلی باعث شده است مردم روزه دار این شهرستان با گرما و کمبود آب برای سیستم های خنک کننده منازل مواجه شوند.

نبود آب شرب در مرکز استان سیستان و بلوچستان در برخی مناطق مانند، منطقه ۷ ، ۸ و ۱۲ زیباشهر رکورد ۲۴ ساعت بی آبی را رد کرد و بعضی مناطق دیگر مانند: برخی میلان های خیابان دانشجو. شیراباد، همت آباد، بعثت، کوثر، امیرکبیر، ثارالله، قلنبر و فلسطین و برخی نقاط دیگر از این قائله مستثنی نبوده است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان در صفحه شخصی خود در تیتر های متفاوت این بی آبی و کم آبی را تایید کرد.

IMG_20160609_231755

عدم مدیریت صحیح در توزیع ، جیره بندی ، کنترل و تقسیم آب در سطح زاهدان در چند هفته اخیر بسیار مشهود بوده و می طلبد مدیران ارشد استان و مسئولین آب شهری زاهدان برای رفع این معضل اقداماتی همراه با تدبیر، در دستور کار خویش قرار دهند.

۲۰۰ کیلومتر آن طرف تر در شمال استان سیستان و بلوچستان قطع مکرر و پی در پی برق باعث شده است زندگی شهروندان به کلی مختل گردد و در این بین شاهد خرابی وسایل برقی برخی شهروندان نیز بوده ایم.

در گفتگو تلفنی خبرنگار گندم پرس با شجاعی مسئول رسیدگی به شکایات برق استان ، برخی درد دل های مردم با ایشان در میان گذاشته شد و قرار شد ایشان موضوع را با مدیرکل و ریاست این اداره در استان و شهرستان زابل در میان بگذارند.

قطع برق صدای فرماندار زابل را نیز درآورده است، به گفته ی ناظری اعتراض و شکایت این فرمانداری در خصوص قطع مکرر برق، به مرکز استان منعکس شده است.

در گزارشات قبلی این رسانه از بی کیفیتی آب در شهر علی اکبر و برخی نقاط شهر زابل به مانند خیابان شهید باقری-باقری ۳۸ که در این مورد آقای میر شکوری به خبرنگار گندم پرس گفت:چندی قبل آب دارای کدورت را به دفتر فرماندار جهت اعتراض بردم که رئیس دفتر این اداره مرا از دیدار با فرماندار منع و به سوی اداره آب و فاضلاب شهرستان هدایت کرد، که این حضور با برخورد بد مدیر و تهدیدات آن مدیر همراه بود.

IMG_20160604_125045

بوی بد فاضلاب در سطح شهر زابل که حاصل از بالا زدگی فاضلاب در نقاط مختلف شهر به مانند تقاطع بعثت و کارگر ، خیابان هامون جنب دانشگاه زابل و خیابان میرحسینی از میدان نگاره تا میدان رستم که دیگر قابل تکذیب نبوده و استشمام بوی بد مورد تایید همه شهروندان می باشد.

با توجه به اینکه روابط عمومی اداره آب و فاضلاب استان موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شده است انتظار میرفت ضمن آموزش به روابط عمومی های سایر مناطق استان در امر اطلاع رسانی قطع آب در مرکز استان و مشکلات آبفا در حوزه سیستان و بلوچستان پاسخگو و همراهی بیشتری با مردم داشته باشند.

در پایان امیدواریم در ماه مبارک رمضان و در دمای ۵۰ درجه ای ، اسپیلت نشینان بی غم وزارت نیرو و مدیران ارشد چاره ای برای این مشکلات اندیشیده و با تدبیر بیشتر دیگر شاهد قطع مکرر آب و برق در استان و بوی بد فاضلاب در سطح شهر زابل نباشیم.

و کلام آخر . . .

 باعلم اگر عمل برابر گردد  ***  کام دو جهان تو را میسر گردد

مغرور مشو به خود که خواندی ورقی  ***   زان روز حذر کن که ورق بر گردد

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=34313

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. وقتی نماینده ملت از اوضاع ما خبری نداره و تو شمال تهران واسه خودش با خانواده محترم خوش میگذرانه همین هست ! کسی نیست ک داد مردم رو بزنه ….
  رسانه های مدعی هم لال شدن ظاهرا

 2. سلام
  دوستان انصاف هم چیز بدی نیست . ما مردم هم مقصریم . وقتی بعضی ها می خواهند دمای ۴۰ درجه را به ۲۸ درجه – یعنی دمایی که در ان انسان لرزه می گیرد – برسانند اداره برق چه کند . در بعضی مجتمع های دولتی خانه ها کنتور برق ندارند و در برخی خانه ها سه کولر همزمان کار می کند … مردم نمی دانند به ازای هر درجه تغییر دما چه قدر دی اکسید کربن وارد جو می شود و باعث گل خانه ای شدن کره زمین و تغییرات مضر می شود . بیایید در مصرف جانب عدالت را رعایت کنیم . در حد مقدور در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم

 3. نمایندگان می بایست از همین ابتدإ از جزئیات شروع کنند .خشت های کج را باید در آوردن و راست قرار دهند . خیلی فلاکت و بدبختی و فقر در این مدت گریبانگیر سیستان و مرد آن شده است که جمع کردنش خیلی سخت است ولی برداشتن مشکلات زمانی میسر خواهد شد که هر دو متحد و همدل در کنار یکدیگر وپشت هم بایستند . نه اینکه مثل نمایندگان دورهٔ قبلی هر کدام ساز خودشان را بزنند . ما در عمل کار می خواهیم کار سیستان از شعار گذشته است . مردم هم که به خوبی در پای صندوق های رأی نشان دادند که به عملکرد منفی به خوبی نمرهٔ مردودی می دهند . گام نخست دربهبود وضعیت اقتصادی فلج سیستان ، تصویب منطقهٔ آزاد تجاری وصنعتی سیستان در مجلس می باشد . این حرف هم دلیل دارد و علتش این است که اقتصاد سیستان تا کنون بر پایهٔ کشاورزی بوده و ما نمی توانیم به روی آبی که افغانها بر روی ما بسته اند حساب کنیم چون شیر آب در دست کشور همسایهٔ نامهربان افغانستان می باشد که در این چند سالهٔ اخیر درس خوبی به ما داده است که چشممان به آبی که آنطرف مرز در جریان نباشد چون متأسفانه همسایه بخیل است . و نکتهٔ دوم اینکه سیستان خشکیده ملزم است که تا ابد در هر شرایطی آب شرب زاهدان را تأمین کند که این قضیه هم خودش برای ما شده است قوز بالا قوز . بنابراین عقل و منطق حکم می کند که برای بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و معاش مردم ، نمایندگان سیستان سعی کنند که طرح منطقهٔ آزاد تجاری سیستان را هر چه سریعتر در مجلس به تصویب برسانند

 4. چرا پیامم را منتشر نکردید که اکثر مردم در مصرف برق اسراف می کنند .

 5. باسلام
  باید همه با انصاف و عدالت قضاوت کنیم که شرکت توزیع و اداره برق زابل شبانه روزی و با صداقت کار می کنند و در چند ماه گذشته اقدامات بسیار خوب و اساسی انجام داده اند، و انطور که ما بررسی کردیم خاموشی های هفته های گذشته مربوط به خاموشی فوق توزیع بوده و در حوزه کاری شرکت برق منطقه ای استان می باشد شرکت برق منطقه ای شرکتی مستقل می باشد و باید آن شرکت از بروز خاموشی های فوق توزیع جلوگیری بعمل آورد و ارتباطی به شرکت توزیع و اداره برق زابل ندارد اداره برق در صورتی که شرکت برق منطقه ای انرژی برق را تحویل شرکت توزیع و اداره برق دهد کار توزیع برق به مردم را می تواند انجام دهد. حالا شاید بعضی از مردم با این موضوع آشنا نباشند و لی مسئولین شهرستان که این موضوع را می دانند باید از شرکت برق منطقه ای بخواهند مشکل حل کنند ودر عوض راحت ترین کار را انتخاب می کنند و از اداره برق انتقاد می کنند در صورتیکه خاموشی های اخیر خارج از حوزه کاری و خارج از اختیارات اداره برق رخ داده است و مربوط به شرکت برق منطقه ای استان می باشد.