امام خامنه ای (مدظلله العالی)می فرمایند: مسئولین تا نفس دارند باید به این مردم خدمت کنند. بایستى در بین مسئولین مسابقه خدمتگزارى و خدمت‏ رسانى به مردم برقرار باشد. گندم پرس: قطع آب و برق در سیستان و بلوچستان و بی کیفیتی آب شرب در شمال استان همراه با بوی بد فاضلاب در معابر اصلی شهر […]

امام خامنه ای (مدظلله العالی)می فرمایند: مسئولین تا نفس دارند باید به این مردم خدمت کنند. بایستى در بین مسئولین مسابقه خدمتگزارى و خدمت‏ رسانى به مردم برقرار باشد.

گندم پرس: قطع آب و برق در سیستان و بلوچستان و بی کیفیتی آب شرب در شمال استان همراه با بوی بد فاضلاب در معابر اصلی شهر آن هم در هوای گرم ۵۰ درجه ای زابل ما را برآن داشت تا پس از تذکر های مکرر آن هم به مدیران و روابط عمومی های قوی پیگیر موضوعات مطرح شده مردم شویم.

با نزدیک شدن به فصل تابستان و با آغاز ماه مبارک رمضان ، مردم پهناورترین استان کشور با قطع مکرر آب و برق به استقبال ماه خدا رفتند. استقبالی که در کنار دمای ۵۰ درجه ای هوا در نوع خود بی نظیر و خاطره انگیز بود.

قطع مکرر آب شرب در کلان شهر زاهدان بدون اطلاع قبلی باعث شده است مردم روزه دار این شهرستان با گرما و کمبود آب برای سیستم های خنک کننده منازل مواجه شوند.

نبود آب شرب در مرکز استان سیستان و بلوچستان در برخی مناطق مانند، منطقه ۷ ، ۸ و ۱۲ زیباشهر رکورد ۲۴ ساعت بی آبی را رد کرد و بعضی مناطق دیگر مانند: برخی میلان های خیابان دانشجو. شیراباد، همت آباد، بعثت، کوثر، امیرکبیر، ثارالله، قلنبر و فلسطین و برخی نقاط دیگر از این قائله مستثنی نبوده است.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان در صفحه شخصی خود در تیتر های متفاوت این بی آبی و کم آبی را تایید کرد.

IMG_20160609_231755

عدم مدیریت صحیح در توزیع ، جیره بندی ، کنترل و تقسیم آب در سطح زاهدان در چند هفته اخیر بسیار مشهود بوده و می طلبد مدیران ارشد استان و مسئولین آب شهری زاهدان برای رفع این معضل اقداماتی همراه با تدبیر، در دستور کار خویش قرار دهند.

۲۰۰ کیلومتر آن طرف تر در شمال استان سیستان و بلوچستان قطع مکرر و پی در پی برق باعث شده است زندگی شهروندان به کلی مختل گردد و در این بین شاهد خرابی وسایل برقی برخی شهروندان نیز بوده ایم.

در گفتگو تلفنی خبرنگار گندم پرس با شجاعی مسئول رسیدگی به شکایات برق استان ، برخی درد دل های مردم با ایشان در میان گذاشته شد و قرار شد ایشان موضوع را با مدیرکل و ریاست این اداره در استان و شهرستان زابل در میان بگذارند.

قطع برق صدای فرماندار زابل را نیز درآورده است، به گفته ی ناظری اعتراض و شکایت این فرمانداری در خصوص قطع مکرر برق، به مرکز استان منعکس شده است.

در گزارشات قبلی این رسانه از بی کیفیتی آب در شهر علی اکبر و برخی نقاط شهر زابل به مانند خیابان شهید باقری-باقری ۳۸ که در این مورد آقای میر شکوری به خبرنگار گندم پرس گفت:چندی قبل آب دارای کدورت را به دفتر فرماندار جهت اعتراض بردم که رئیس دفتر این اداره مرا از دیدار با فرماندار منع و به سوی اداره آب و فاضلاب شهرستان هدایت کرد، که این حضور با برخورد بد مدیر و تهدیدات آن مدیر همراه بود.

IMG_20160604_125045

بوی بد فاضلاب در سطح شهر زابل که حاصل از بالا زدگی فاضلاب در نقاط مختلف شهر به مانند تقاطع بعثت و کارگر ، خیابان هامون جنب دانشگاه زابل و خیابان میرحسینی از میدان نگاره تا میدان رستم که دیگر قابل تکذیب نبوده و استشمام بوی بد مورد تایید همه شهروندان می باشد.

با توجه به اینکه روابط عمومی اداره آب و فاضلاب استان موفق به کسب رتبه برتر در سطح کشور شده است انتظار میرفت ضمن آموزش به روابط عمومی های سایر مناطق استان در امر اطلاع رسانی قطع آب در مرکز استان و مشکلات آبفا در حوزه سیستان و بلوچستان پاسخگو و همراهی بیشتری با مردم داشته باشند.

در پایان امیدواریم در ماه مبارک رمضان و در دمای ۵۰ درجه ای ، اسپیلت نشینان بی غم وزارت نیرو و مدیران ارشد چاره ای برای این مشکلات اندیشیده و با تدبیر بیشتر دیگر شاهد قطع مکرر آب و برق در استان و بوی بد فاضلاب در سطح شهر زابل نباشیم.

و کلام آخر . . .

 باعلم اگر عمل برابر گردد  ***  کام دو جهان تو را میسر گردد

مغرور مشو به خود که خواندی ورقی  ***   زان روز حذر کن که ورق بر گردد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه